مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41233 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 آذر 1396 -ساعت : 11:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اصل در اخلاق حرفه‌ای بر مسئولیت پذیری است

رجبی مطرح کرد:

اصل در اخلاق حرفه‌ای بر مسئولیت پذیری است

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه اصل اخلاق حرفه ای بر مسئولیت پذیری است، گفت: پس از زلزله کرمانشاه در نامه ای به رئیس جمهور نوشتم اگر مهندسی کم کاری کرده است نظام مهندسی متولی می باشد و او را مورد پیگرد قرار می دهد.

مازندشورا:فرج اله رجبی در همایش اخلاق حرفه ای در مهندسی ساختمان درقم عنوان کرد: ما را چه شده که طی 40 سال گذشته در دوره ای که منشاء حیات طیبه بودبه اینجا رسیده ایم که اخلاق در شئون مختلف جامعه آسیب دیده است، چه بر سر آن حیاتطیبه و انفاس الهی آمد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ادامه داد: چه شد که از" خدایا فقطبرای خودت" در دوران دفاع مقدس، امروز به" خدایا فقط برای خودم"رسیده ایم؛ مگر نبود که در حوزه های علمیه فقر افتخار بود و در جنگ برای شهید شدنتقدم می جستند پس چه شد که به اینجا رسیده ایم و جامعه از مبانی فاصله گرفت.

وی با اشاره به اینکه امروز در موسسات مالی و اعتباری با سوء برداشت های ده‌هامیلیاردی روبرو هستیم، افزود: تنها برای مثال در استان فارس 700 مهندس در نوبت وام3 میلیونی هستند و هنوز صدها مهندس دیگر در انتظار دریافت تسهیلات از این دست میباشند.

رجبی با انتقاد از نظام آموزش عالی کشور عنوان کرد: چرا باید تاوان عدم برنامهریزی آموزشی در دانشگاه ها را سازمان ها بدهند، امروز در هر کوچه و پس کوچهواحدهای دانشگاهی مهندس غیر حرفه ای آموزش می دهند، این رویه مشکل ساز است لذاآموزش باید هدف‌دار شود.

رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار داشت: این سازمان علی رغم همه فراز و نشیب هاسرمایه ملی است و ما آمادگی اصلاحات در آن را داریم و آماده ایم با واقع بینی دراین امر ورود کنیم.

وی با بیان اینکه اصل اخلاق حرفه ای بر مسئولیت پذیری است، گفت: پس از زلزلهکرمانشاه در نامه ای به رئیس جمهور نوشتم اگر مهندسی کم کاری کرده است نظام مهندسیمتولی می باشد و او را مورد پیگرد قرار می دهد.

رجبی با اشاره به قوانین نظام مهندسی اظهار داشت: از تجربیات 20 سال گذشته استفادهکنیم و قوانین را سازمان دهی و اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه تنها با تعامل و هم افزایی کار پیش می رود، گفت: سازمان نظاممهندسی مسئولیت کار خود را می پذیرد و آماده است در راستای اصلاحات تعامل و همافزایی داشته باشد در این مسیر همراهی نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی راه گشاخواهد بود.

رجبی در خصوص متخلق شدن مهندسین به اخلاق حرفه ای گفت: لازمه این اتفاق نظارت،ایجاد ضابطه ها، شیوه نامه ها و نظام نامه ها می باشد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - اخلاق - امروز - رسیده - مهندس - ساختمان - مسئولیت - اینکه - آموزش - آماده - تعامل - قوانین - اصلاحات - اظهار - خدایا - عنوان - پذیری - گذشته - اینجا - جامعه - اشاره -

نظر شما در مورد : اصل در اخلاق حرفه‌ای بر مسئولیت پذیری است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*