مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41234 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 آذر 1396 -ساعت : 11:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:

ضرورت افزایش اختیارات مهندسان در پروسه ساخت‌و ساز

مازندشورا: رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در اصلاح قانون نظام مهندسی جایگاه مهندسین ارتقا پیدا خواهد کرد، ادامه داد: امروز مهندسین در ساخت ساختمان نقش و اختیارات محدودی دارند که باید افزایش یابد.

مازندشورا:محمدرضا رضایی کوچی در اولین همایش اخلاق حرفه ای در صنعت ساختماندر قم، با بیان اینکه مهندسان در عرصه سازندگی خدمات ارزشمندی برای نظام داشتهاند، عنوان کرد: ایران در تعلیم و پرورش مهندس پنجمین کشور در جهان است و مهندسینما از دانش، استعداد و تجربه لازم برخوردارند.

رضایی با بیان اینکه در هر زمان مشکلی پیش بیاید انگشت اتهام به سوی مهندساناست، گفت: این منصفانه نیست چراکه مهندس ساختمان را در ابتدا اختیارات کافی ندادهایم ولی او را پاسخگو می دانیم.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه ۹۷، ۱۲۷هزار میلیارد تومان ظرفیتعمرانی برای کشور در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: این پول باید توسط مهندسین در حوزهعمرانی صرف شود، این ظرفیت بزرگی است ولی آیا برای مهندسین فرصت بهره گیری از اینظرفیت ایجاد شده است.

رضایی با بیان اینکه در کشور ۱۸ هزار واحد مسکونی نیاز به مقاوم سازیدارد، افزود: با کمبود دو میلیون واحد مسکونی در کشور روبرو هستیم؛ ظرفیت تولید مسکنیک میلیون واحد در سال است که به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار واحد افت داشته و در شرایطامروز در بهترین حالت ۲۰۰ هزار واحد بیشتر تولید نمی کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اگر انتظار ساختمان با کیفیتداریم لازم است به مهندس اختیارات بدهیم و سپس از او پاسخ بخواهیم، امروز مهندسان درساخت ساختمان نقش و اختیارات محدودی دارند که باید افزایش بیابد.

وی با بیان اینکه ۱۹ میلیون نفر در بافت فرسوده و آسیب پذیر زندگی میکنند، گفت: پس از زلزله و تخریب مسکن مهر و بیمارستان تازه تاسیس هجمه گسترده به مهندسینشد، در حالی که این بی انصافی است و سایر بخش ها نیز باید پاسخگو باشند؛ قانون خلعدارد، دستگاه های نظارتی مشکل دارند و همه در آسیب ها نقش دارند.

رضایی گفت رقابت ناسالم با کم شدن صدور پروانه ساخت، زیاد شده است کهاین موضوع باید در قانون دنبال شود.

وی با بیان اینکه لازم است در فضای جامعه فرهنگ اعتماد به مهندساننهادینه شود، گفت: در اصلاح قانون نظام مهندسی جایگاه مهندسان ارتقا پیدا خواهدکرد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - رضایی - مهندسان - اختیارات - قانون - دارند - میلیون - ساختمان - مهندس - تولید - عمران - افزایش - مسکونی - پاسخگو - مهندسین - ظرفیت - کمیسیون -

نظر شما در مورد : ضرورت افزایش اختیارات مهندسان در پروسه ساخت‌و ساز

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*