مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 413 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 11 دی 1393 -ساعت : 14:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حامی جدی دولت، جایگزین مهدی چمران در شورای عالی استان ها شد

با برگزاری هیات رییسه شورای عالی استان ها؛

حامی جدی دولت، جایگزین مهدی چمران در شورای عالی استان ها شد

اختصاصی مازند شورا: دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها با هدف برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان ها در سال دوم از دوره چهارم در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

اختصاصی مازند شورا: دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استانها با هدف برگزاری انتخابات هیات رییسه شورای عالی استان ها در سال دوم از دوره چهارم  در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی  برگزار شد.

غلامرضا بصیری‌پور که در دوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها به عنوان رئیس چهارمین دوره این شورا به مدت یک سال انتخاب شد وی درباره عملکرد شورای عالی استان ها ، اظهار داشت: عملکرد شوراها در 12 سال گذشته روتین بوده است و تنها یک برنامه در این 12 سال تکرار می‌شده و به نظر می‌رسید تصمیم‌گیری‌ها از سوی اعضای شورا نبوده و یک بخش غیر شورایی درباره شورا تصمیم می‌گرفتند، در صورتی که باید هیأت‌رئیسه تصمیم نهایی را بگیرد.

وی ادامه داد: نقص بزرگی که در شورای عالی استان‌ها بود، نبود تصمیم‌گیری نهایی توسط هیأت رئسه شورا بود که متأسفانه بیشتر دبیرخانه تصمیمات نهایی را می‌گرفت.

بصیری‌پور بیان داشت: با توجه به این مشکلات بنده تصمیم گرفتم در دور چهارم عالی استانها به عنوان رئیس شورای عالی استانها کاندیدا شوم چرا که سه دوره عضو این شورا هستم و در دوره‌های دوم، سوم و چهارم در شهر مشهد نیز بیشترین رأی را در شورای شهر داشته‌ام.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شما اصلاح‌طلب و یا اصولگرا هستید؟ بیان داشت: بنده نه اصولگرا هستم و نه اصلاح‌طلب بلکه ملاک بنده رهبری نظام است و در حال حاضر نیز به شدت از دولت حمایت می‌کنم.

غلامرضا بصیری پور رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد مقدس و دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری در حالی امروز با 42 رأی به عنوان ریاست شورای عالی استان‌ها انتخاب شد که پیش از این مهدی چمران ریاست این شورا را بر عهده داشته است.

مهدی چمران نیز درباره حاشیه جلسه هیأت رئیسه و عنوان کردن پیروزی اصلاح طلبان در انتخاب رئیس شورای عالی استان‌ها، اظهارداشت: پیروزی جناح خاصی را نمی‌بینم چون هیچ بحث سیاسی بوجود نیامده و همه با هم بودیم.

وی گفت: بنده به شایعات توجه نمی‌کنم و تخلفی صورت نگرفته است.

شایان ذکر است، برای انتخاب ریاست شورای عالی استانها غلامرضا بصیری‌پور و مهدی چمران کاندیدای ریاست بودند که از بین رأی‌های مأخوذه 42 رای به بصیری پور و 32 رأی به مهدی چمران اختصاص یافت. لذا از مجموع 74 رأی مأخوذه برای ریاست شورای عالی استان‌ها غلامرضا بصیری پور نماینده استان خراسان رضوی با 42 رأی رئیس شورای عالی استان‌ها شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای عالی استان ها - بصیری پور - -

نظر شما در مورد : حامی جدی دولت، جایگزین مهدی چمران در شورای عالی استان ها شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها