مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4133 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 تیر 1395 -ساعت : 07:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در جلسه ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی مطرح شد:

ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری اولویتی مهم است/ ارائه گزارشی از شهرهای هدف در بخش بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی

مازندشورا: معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر این که ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری یک اولویت مهم است گفت: رونق بخش مسکن می تواند به رونق سایر بخش‌های صنعتی مرتبط منجر شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در جلسه ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری و رفع مشکلات بافت های مذکور برنامه ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری را یکی از اولویت های مهم کشور برشمرد و افزود: باید سازوکار تامین مالی اجرای این برنامه‌ها به گونه ای باشد که حتی الامکان وابسته به بودجه دولت نباشد تا در مراحل اجرا با مشکل کمبود بودجه مواجه نگردد.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به اینکه اجرای اینگونه طرح ها ممکن است با مسائل مختلف اجتماعی همراه شود، تصریح کرد: باید پیش بینی های لازم در این زمینه انجام شود تا مسائل و مشکلات اجتماعی فراروی اجرای این طرح های ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری به حداقل ممکن کاهش یابد.

وی برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای بخش مسکن در سال ۹۵ را برنامه ای خوب و مناسب توصیف و اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه ها تغییر و تحول مثبتی در بخش مسکن و ارتقاء سطح کیفی محلات ایجاد شود.

جهانگیری با تاکید براینکه باید در سال جاری از بخش مسکن حمایت شود، افزود: باید در بخش مسکن تحرکی جدی ایجاد شود چرا که بخش مسکن در حقیقت پیش نیاز تحرک سایر بخش ها از جمله بخش صنعت نیز هست و می تواند به راه اندازی و رونق واحدهای صنعتی مرتبط منجر شود.

در این جلسه که وزرای راه و شهرسازی و نیرو، رییس کل بانک مرکزی، رییس بنیاد انقلاب اسلامی، رییس شورای عالی استان ها و مدیرعامل بانک مسکن نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی از شهرهای هدف در بخش بافت های فرسوده و ناکارآمد و سکونتگاه های غیررسمی ارائه کرد و به تشریح اقدامات و برنامه های این وزارتخانه در بخش مسکن برای سال ۱۳۹۵ پرداخت.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - برنامه - قدیمی - ساماندهی - نوسازی - اجرای - شهرسازی - وزارت - ارائه - افزود - بودجه - اجتماعی - ایجاد - گزارشی - مسائل - مشکلات - شهرهای - پایگاه - معاون - جمهوری - جهانگیری - غیررسمی -

مطالب مرتبط با : ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری اولویتی مهم است/ ارائه گزارشی از شهرهای هدف در بخش بافت...
نظر شما در مورد : ساماندهی و نوسازی بافت های قدیمی و فرسوده شهری اولویتی مهم است/ ارائه گزارشی از شهرهای هدف در بخش بافت...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها