مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4134 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 تیر 1395 -ساعت : 08:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اعلام کرد:

پرداخت یارانه نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری با اولویت زوج‌های جوان

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از پرداخت تسهیلات و اختصاص یارانه نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری به چهار گروه در حوزه ساخت مسکن با اولویت زوج‌های جوان، گروه‌های کم‌درآمد و زنان سرپرست خانوار خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، شهرام ملکی در چهارمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، گفت: تولید مسکن یکی از موارد بسیار مهمی است که در دولت مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: دولت به دنبال این است که بحث تصدی‌گری در حوزه ساخت مسکن را کنار گذاشته و تنها در راستای تسهیلگری در این زمینه گام بردارد.

ملکی با بیان اینکه واگذاری تصدی‌گری تولید مسکن به مردم و تقویت تسهیلگری در این راستا را از مهم‌ترین اولویت‌های دولت عنوان کرد و گفت: توسعه حوزه اشتغال و رفع مشکل بیکاری از مهم‌ترین تأثیرات رفع رکود در تولید مسکن است.

به گفته وی، در همین راستا از سال گذشته بحث بسته‌های مسکن در بانک مسکن دیده شده و وزارت راه و شهرسازی ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن را افزایش می‌دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مسائل در استان‌ها موضوع بافت فرسوده است، اضافه کرد: ما در موضوع بافت فرسوده یک سری مشکلات داریم که امیدواریم با تلاش شهرداری و مدیریت شهری بستر رفع این مشکلات فراهم شود.

وی گفت: شهرداری سنندج با در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی از جمله تخفیف صد درصد عوارض، اقدامات بسیار خوبی را انجام داده که امیدواریم این مهم به سایر شهرهای دارای مشکل بافت فرسوده استان، تعمیم پیدا کند.

ملکی افزود: اعطای تسهیلات بانکی بیش از دو طبقه در بافت فرسوده باید به کسانی پرداخت بگیرید که توان و بنیه اقتصادی را داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان به افزایش پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده اشاره کرد و گفت: بر اساس اعلام شفاهی، نرخ تسهیلات برای بافت‌های فرسوده از ۲۲ درصد به ۱۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین از اختصاص یارانه به چهار گروه در حوزه ساخت مسکن اشاره کرد و افزود: پرداخت تسهیلات و یارانه نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری با اولویت زوج‌های جوان، گروه‌های کم‌درآمد و زنان سرپرست خانوار است.

ملکی بیان کرد: مالک یک ساختمان کلنگی یا فرسوده اگر بتواند مالکان قطعات مجاور را نیز به انجام عملیات تخریب راضی کند تا با تجمیع چند قطعه، مساحت زمین آماده نوسازی را به حد معین شده برساند مشمول دریافت یارانه خواهد شد.

وی بر تقویت بحث اطلاع‌رسانی در این راستا تأکید کرد و گفت: باید با تقویت هرچه بیشتر بعد اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های لازم را برای مطلع شدن مردم از اهرم‌های تشویقی فراهم کنیم تا از این بستر شرایط پذیرش و رقابت‌پذیری را در مردم افزایش دهیم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرسوده - شهرسازی - کردستان - پرداخت - یارانه - تسهیلات - تقویت - مدیرکل - راستا - تولید - مهم‌ترین - افزایش - افزود - نوسازی - بافت‌های - موضوع - امیدواریم - مشکلات - شهرداری - فراهم - اطلاع‌رسانی - اشاره - اعلام - تشویقی - بسته‌های - زوج‌های - بسیار - وزارت - تصدی‌گری - تسهیلگری - ناکارآمد - اولویت - اینکه - استان -

مطالب مرتبط با : پرداخت یارانه نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری با اولویت زوج‌های جوان
نظر شما در مورد : پرداخت یارانه نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری با اولویت زوج‌های جوان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها