مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41357 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 آذر 1396 -ساعت : 17:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هزینه سالانه 6 هزار میلیارد تومانی در حوزه فرهنگی/مشکلات فرهنگی همچنان وجود دارد

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس اعلام کرد

هزینه سالانه 6 هزار میلیارد تومانی در حوزه فرهنگی/مشکلات فرهنگی همچنان وجود دارد

مازندشورا: نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه حدود 6 هزار میلیارد تومان برای حوزه فرهنگی هزینه می‌شود و این رقم کمی نیست.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌اصغر یوسف‌نژاد بعد از ظهر امروز در دومین مجمع هم‌اندیشی رؤسای کمیسیون‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مازندران که در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، اظهار کرد: سالانه حدود 6 هزار میلیارد تومان برای حوزه فرهنگی هزینه می‌شود و این رقم کمی نیست اما برخی شاخص‌ها نشان می‌دهد که مشکلات فرهنگی همچنان وجود دارد و باید برای رفع آن برنامه‌ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این مجمع مشورتی می‌تواند گام مهمی در ساماندهی مسائل فرهنگی ـ اجتماعی باشد، افزود: شهرداری ساری تلاش درخور تحسین در بحث فعالیت‌های فرهنگی داشته و کارهای خوبی انجام داده است که می‌تواند الگوی دیگر شهرها باشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم این نشست هم‌اندیشی کمک کند تا از دستاوردهای دیگر شهرها در حوزه مسائل فرهنگی برای تدوین یک راهبرد موثر استفاده شود.

این مسؤول با بیان اینکه به این همکاری‌ها و هم‌اندیشی‌ها به شدت نیاز داریم، ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی نیز کمیسیون فرهنگی تلاش می‌کند هزینه‌های فرهنگی را هدفمند کند تا ارقام قابل توجهی که وجود دارد برای مردم بازدهی داشته باشد.

یوسف‌نژاد خاطرنشان کرد: پرداختن به مباحث فرهنگی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است لذا موظفیم در رفع این دغدغه‌ها که دغدغه مردم نیز است، گام برداریم.

وی خواستار تمرکز و تجمیع سیاست‌ها در حوزه فعالیت‌های فرهنگی شد و گفت: مسائل فرهنگی باید در برنامه‌ریزی‌های استان مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کار فرهنگی مختص یک دستگاه خاص نیست و همه باید کمک کنند، افزود: مجمع نمایندگان استان آمادگی کمک در این بخش هستندو

 

*لزوم کاهش مشکلات مازندران از محرومیت و بیکاری

 امام جمعه موقت ساری نیز گفت: انسان متشکل از جسم و روح است و هر دوی این ابعاد نیاز به تغذیه دارد، ما نمی‌توانیم فقط به تغذیه جسم بپردازیم و از تغذیه روح غافل باشیم اما تغذیه روح چیست؟

حجت‌الاسلام محمد قاسمی تصریح کرد: روح انسان نیازمند غذای معنوی است و این امر از طریق مباحث دینی  و فرهنگی محقق می‌شود، در واقع یکی از غذاهای روح همین کارهای فرهنگی است پیامبر(ص) وقتی جبرئیل برای ابلاغ وحی بر او نازل شد از جبرئیل می‌خواهد که او را موعظه کند.

وی ادامه داد: در استانی زندگی می‌کنیم که بیش از 10 هزار و 400  شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرد و بیشترین امام‌زادگان کشور در مازندران قرار دارد چون مازندران مأمن و ملجأ فرزندان علی(ع) و سرزمین علویان است

این مسؤول با اعلام اینکه مازندران در طول تاریخ باوجود همه فراز و نشیب‌ها، دین خود را حفظ کرد، اظهار کرد: با چنین ظرفیت‌هایی و با فرهنگ نابی که داریم باید در حوزه فرهنگی درخشش بیشتری داشته باشیم.

قاسمی با اشاره به اینکه چرخ اقتصاد در استان می‌لنگد، خاطرنشان کرد: بیکاری از جمله مشکلات استان است و باید اقدامات عاجلی اندیشیده و عملی شود.

 امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه از رامسر تا گلوگاه استعدادهای استان سرشار و نخبگان زیادی داریم که می‌توانیم از وجود آنها در توسعه کیفی مطالب‌های مجمع استفاده کنیم، گفت: امیدوارم حاصل و دستاورد این هم‌اندیشی و تبادل افکار به کاهش مشکلات استان از فقر و محرومیت و بیکاری گرفته تا برخی ناهنجاری‌های اجتماعی کمک کند و ضمناً شاهد استمرار این مجامع باشیم.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرهنگی - ساری - استان - اینکه - مشکلات - مازندران - اسلامی - شورای - اشاره - تغذیه - نماینده - باشیم - مسائل - میاندورود - داریم - هم‌اندیشی - اجتماعی - بیکاری - ادامه - خاطرنشان - مباحث - جبرئیل - مسؤول - قاسمی -  امام - انسان - محرومیت - افزود - همچنان - یوسف‌نژاد - میلیارد - سالانه - اعلام - هزینه - اظهار - می‌تواند - تصریح - امیدوارم - شهرها - کارهای - فعالیت‌های - استفاده -

نظر شما در مورد : هزینه سالانه 6 هزار میلیارد تومانی در حوزه فرهنگی/مشکلات فرهنگی همچنان وجود دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها