مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41405 -تاریخ انتشار : جمعه 01 دی 1396 -ساعت : 23:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دانشیار دانشگاه مازندران:

تعطیلی واحدهای دانشگاهی زنگ خطر محسوب می شود

مازندشورا: بابلسر - دانشیار دانشگاه مازندران گفت: تعطیلی برخی از واحدهای دانشگاهی زنگ خطر مهمی برای نظام آموزش عالی و تهدیدکننده است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، حسنعلی آقاجانی شامگاه جمعه در سومین کنفرانس جامع و ملی اقتصاد مقاومتی با اشاره به کاهش بودجه دانشگاههای مادر اظهار کرد: زنگ خطر مهمی که نظام آموزش عالی کشور ما را تهدید می کند،تعطیلی بسیاری از واحدهای دانشگاههای آزاد ،غیرانتفاعی و حتی پیام نور در آینده نزدیک است.

وی با بیان اینکه دانشگاههایی که درآمد خود را از شهریه دانشجویان کسب می کنند، بسیاری از واحدهای این دانشگاهها تا چند سال آینده تعطیل می شوند،گفت: چون درآمد دانشگاههای دولتی از بودجه نفتی تامین می شود و در حال حاضر خطری آنها را تهدید نمی کند اما آینده آنها نیز با خطر مواجه است.

دانشیار دانشگاه مازندران با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما دیواری کوتاه تر از تحقیقات در دانشگاهها نیست و اولین بودجه ای که حذف شود ،بودجه  تحقیقات است،اظهار کرد: متاسفانه ارتباط دانشگاهها با صنعت بسیار ضعیف است.

وی افزود: نه دانشگاهها صنعت را قبول دارند و نه صنعت،دانشگاهها را ،چون  دانشگاههای ما آموزشی که به درد صنعت خورد تولید نمی کنند و دانشگاههای ایده آل، دانشگاههایی هستند که کسب و کار راه اندازی کنند و در اینصورت هماهنگ با اقتصاد مقاومتی هستند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال عنوان کرد: تغییر و تحولی که در بحث اقتصاد مورد توجه مقام معظم رهبری است باید در دانشگاهها آغاز شود.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاهها - دانشگاههای - اقتصاد - بودجه - آینده - مقاومتی - واحدهای - دانشگاههایی - رهبری - درآمد - تحقیقات - متاسفانه - اینکه - تولید - اظهار - مازندران - دانشگاه - تعطیلی - اشاره - تهدید - دانشیار - بسیاری -

نظر شما در مورد : تعطیلی واحدهای دانشگاهی زنگ خطر محسوب می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها