مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4155 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 تیر 1395 -ساعت : 08:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در آذربایجان‌شرقی برگزار شد:

اولین جلسه کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری

مازندشورا: اولین جلسه کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری آذربایجان‌شرقی با حضور اعضاء کارگروه در سالن اجتماعات دادگستری کل استان برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌شرقی، اولین جلسه کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری استان با حضور اعضاء کارگروه در سالن اجتماعات دادگستری کل استان برگزار شد.

در این جلسه رضا مسعودی فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی و رئیس کارگروه مذکور با تاکید بر اینکه باید از شعار به عمل وارد شویم، گفت: همه نهادها و دستگاه‌های استان در بحث سکونتگاه‌های غیررسمی و موارد مربوط به این سکونتگاه‌ها مسئول بوده و برای احصای آسیب‌های اجتماعی و رفع مشکلات این مناطق و پیشگیری از گسترش محدوده‌های ناکارآمد شهری باید قاطعیت نشان دهند.

مسعودی فر در این جلسه با بیان اینکه حاشیه نشینی یکی از مشکلات کلان‌شهرهای کشور از جمله کلان‌شهر تبریز است تشکیل کارگروه پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های نارکارآمد شهری را اعلام کرد و افزود: معضل حاشیه نشینی در کشور سابقه دیرینه‌ای دارد و مناطق قابل توجه در شهرها مختلف به صورت حاشینه نشینی شکل گرفته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در شرایط فعلی اولویت اصلی در این خصوص مناطق مستعد حاشیه نشینی است که در این راستا شناسایی این مناطق و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد در مناطق حاشیه‌ای شهرها مهم‌ترین دستور کار گروه تشکیل شده در این خصوص است.

در این جلسه بابک نجفیان رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان ضمن تشکر از معاون محترم اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در خصوص تشکیل کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بافت‌های ناکارآمد شهری و ضرورت پرداخت کردن به این بافت‌ها، به تبیین ستادهای بازآفرینی شهری پایدار ملی، استانی و شهرستان‌ها و وظایف آنها و همچنین کارگروه‌های تخصصی زیرمجموعه ستادهای مذکور پرداخت.

نجفیان در این جلسه با تشریح وظایف کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری، خواستار فعال شدن این کارگروه بخصوص در زمینه اعمال ماده ۹ قانون حمایت از احیاء، نوسازی و بهسازی بافت‌های ناکارآمد شهری ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺣﻞ وﻓﺼﻞ اﺧﺘﻼﻓﺎت و ﻣﺸﮑﻼت ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻣﻼك و اراﺿﯽ واﻗﻊ در ﻃـﺮح‌ﻫـﺎی ﻣﺼـﻮب اﺣﯿﺎء، ﺑﻬﺴﺎزی و ﻧﻮﺳﺎزی اﻋﻢ از ﻓﺎﻗﺪ ﺳﻨﺪ، ﺑﻼﺻﺎﺣﺐ و ﻣﺠﻬﻮل اﻟﻤﺎﻟﮏ و ﺳﺎﯾﺮ اﺧﺘﻼﻓﺎت و ﺗﻌﯿﯿﻦ ﺗﮑﻠﯿﻒ وﺿـﻌﯿﺖ اﯾﻦ ﮔﻮﻧﻪ اﻣﻼك، وﻓﻖ ﺿﻮاﺑﻂ و ﻣﻘﺮرات ﻣﺮﺑﻮطه شدند.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری استان خواستار تشکیل کارگروه‌های متناظر در ستادهای شهرستانی شد و درخواست کرد تا نتایج و مصوبات این کارگروه‌ها به اداره عمران و بهسازی شهری استان بعنوان دبیرخانه ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان به منظور ارائه در ستاد مذکور و ارائه گزارش‌های لازم به مراجه ذیربط، ارسال شود.

در این جلسه سایر اعضاء کارگروه به اعلام نظراتشان درخصوص کارگروه مذکور پرداخته و آمادگی دستگاه متبوعه اشان را جهت همکاری کامل با کارگروه مذکور در جهت نیل به اهداف کارگروه اعلام کردند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارگروه - پیشگیری - استان - بافت‌های - ناکارآمد - گسترش - مناطق - پیش‌بینی - تخصصی - مذکور - بهسازی - آذربایجان‌شرقی - نشینی - اجتماعی - تشکیل - دادگستری - اداره - معاون - اعلام - ستادهای - عمران - حاشیه - ارائه - پرداخت - اﺧﺘﻼﻓﺎت - پایدار - وظایف - کارگروه‌های - خواستار - بازآفرینی - اینکه - شهرسازی - اولین - برگزار - اعضاء - مسعودی - شهرها - مشکلات - نجفیان -

مطالب مرتبط با : اولین جلسه کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری
نظر شما در مورد : اولین جلسه کارگروه تخصصی پیش‌بینی و پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها