مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41693 -تاریخ انتشار : سه شنبه 05 دی 1396 -ساعت : 00:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر ساری:

مدارس ساری به امکانات اطفای حریق مجهز شود

مازندشورا: ساری - رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای شهر ساری گفت: امکانات اطفای حریق در مدارس تجهیز و کنترل شود و مناسب سازی مبادی ورودی و خروج ان صورت گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، فرامرز نقیبی صبح یکشنبه در جلسه کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه کشور ایران بر روی گسل‌های فعال قرار دارد، اظهار داشت: زلزله‌های اخیر رخ داده در نقاط محتلف کشور ضرورت توجه به اماکن پرتراکم در شهرها را افزایش داده که مدارس یکی از مهم‌ترین آن‌ها هستند.

وی بر تسریع در اتخاذ تدابیر و انجام اقدامات لازم در جهت مقاوم سازی مدارس شهر ساری تأکید کرد و گفت: باید امکانات اطفاء حریق در مدارس کنترل شده و مناسب سازی مبادی‌های ورودی و خروجی آنها نیز صورت پذیرد.

نقیبی ابراز امیدواری کرد در امر ایمن سازی مدارس شاهد همکاری همه نهادها و دستگاه‌های متولی باشیم.

سعید نجاریان عضو کمیسیون عمران و فنی شورا در این جلسه با چالش زا خواندن کاهش بودجه عمرانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سال ۹۷ گفت: مدارس ما با معایب فراوانی در مواجهه با زلزله روبرو هستند که باید برای آنها چاره اندیشی کرد.

وی افزود: فاصله درب ورودی اکثر مدارس تا ساختمان کلاس‌های آموزشی آنها زیاد است و همین موضوع ممکن است در مواقع بروز اتفاق کار را برای آتش نشانان و امداد رسانان سخت کند.

نجاریان به بهسازی و افتتاح سالن‌های ورزشی در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در زلزله اخیر تهران مشاهده کرده‌ایم که مردم سالن‌های ورزشی را به عنوان پناهگاه انتخاب کرده‌اند که اهمیت موضوع سالن‌ها در چنین مواقعی بیشتر نمایان می‌شود.

اسفندیار عشوری عضو کمیسیون عمران و فنی شورا نیز بر ضرورت توجه بیشتر به پیش بینی‌های لازم برای مواجهه با بلایای طبیعی در مدارس تأکید کرد و افزود: متأسفانه عمده مشکلات مربوط به عدم مقاوم سازی در مدارس غیرانتفاعی وجود دارد که باید برای رفع آنها اقدام کرد.

شوری اذعان داشت: باید از راه‌های مختلف، مدارس غیرانتفاعی را به رعایت الزامات ایمنی مجاب کرد که اعطاء تسهیلات بانکی و طرح‌های تشویقی می‌تواند از جمله آنها باشد.

سید مسعود مدینه رئیس شورا و عضو کمیسیون عمران و فنی نیز در این جلسه گفت: پس از وقوع زلزله کرمانشاه، در اولین جلسه هیأت رئیسه موضوع مقاوم سازی اماکن پرجمعیت از جمله مدارس را در دستور کار قرار دادیم.

وی با بیان اینکه وجود برخی رانت‌ها در مدارس غیرانتفاعی باعث بروز نابسامانی‌هایی شده است، افزود: پیشنهاد می‌کنم طرحی آماده شود تا بر اساس آن مدارس غیرانتفاعی در فرصتی ۵ ساله نسبت به نوسازی، بهسازی و مقاوم سازی بنای ساختمان‌هایشان اقدام کنند.

وی اقدام لازم در جهت فرهنگ سازی و آموزش به دانش آموزان در راستای مقابله با زلزله را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: در این راستا می‌توان بسته‌های آموزشی را تهیه کرد و با کمک معاونت فرهنگی و سازمان آتش نشانی شهرداری و همچنین هلال احمر نسبت به اجرایی نمودن آنها اقدام کرد.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدارس - کمیسیون - عمران - مقاوم - زلزله - غیرانتفاعی - اقدام - موضوع - افزود - آموزشی - ورزشی - بیشتر - سالن‌های - بهسازی - نجاریان - اینکه - نقیبی - امکانات - شورای - ضرورت - اماکن - نوسازی - ورودی - تأکید - مواجهه -

نظر شما در مورد : مدارس ساری به امکانات اطفای حریق مجهز شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*