مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 41815 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 دی 1396 -ساعت : 10:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هفتمین همایش «شلاب» 6 دی‌ماه در بابل برگزار می‌شود

رئیس اداره ارشاد بابل:

هفتمین همایش «شلاب» 6 دی‌ماه در بابل برگزار می‌شود

مازندشورا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل گفت: هفتمین همایش شلاب، 6 دی‌ماه امسال در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.

مازندشورا: عیسی محمدی‌فیروزجایی سه‌شنبه‌شب در نشست با اعضای کمیته علمی برگزاری همایش شلاب اظهار کرد: شلاب به یک جریان مثبت و زایای فرهنگی تبدیل شده و در نزد پژوهشگران، نویسندگان و علاقه‌مندان به فرهنگ بومی جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد استقبال از این حرکت فرهنگی و همکاری خوب و سازنده با دبیرخانه همایش هستیم، افزود: نویسندگان و پژوهشگران، آخرین یافته‌های عالمانه و محققانه در حوزه‌های مختلف فرهنگ بومی خود را برابر استانداردهای علمی و دانشگاهی به دبیرخانه همایش ارسال می‌کنند.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل تصریح کرد: در راستای نگاه تخصصی‌تر به فرهنگ بومی، محور همایش دوره هفتم، نقش موثر و تاریخی زنان و مادران در حفظ، تثبیت، انتقال و اشاعه فرهنگ بومی مازندران تعیین شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: گستره فعالیت شلاب، سرزمین جغرافیایی زبان و ادب تبری مشتمل بر مازندران و بخش‌هایی از استان‌های تهران، البرز، شرق استان گیلان، غرب استان گلستان و مناطق شمالی استان‌های سمنان است.

محمدی با اشاره به اینکه همایش شلاب 6 دوره در تجلیل از فرهیختگان ادبی برگزار شد، تصریح کرد: همایش نخست در سال 1383 با نکوداشت زنده یاد استاد محمدکاظم گل باباپور، همایش دوم سال 1385 با نکوداشت زنده یاد استاد غلامرضا کبیری، همایش سوم سال1386 با تجلیل از استاد محسن مجیدزاده، همایش چهارم سال1387 با تجلیل از استاد حجت‌الاسلام حیدری‌سوادکوهی، همایش پنجم سال 1394 با تجلیل از استاد عیسی کیانی حاجی، همایش ششم سال 1395 با تجلیل از استاد نصرالله هومند و همایش هفتم سال 1396 با تجلیل از سرکار خانم فریده یوسفی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جریان مثبت در نظر دارد تا سال آینده همایش هشتم را با محوریت شعر طبری و تجلیل از یک شاعر بومی سرا برگزار کند لذا در همین راستا از عموم پژوهندگان و شاعران تقاضا می‌شود تا با تحقیق، تالیف و ارسال مقاله در زمینه شعر تبری ( ساختار، اوزان، کارکردها، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی، زندگی شاعران شاخص و ... ) دبیرخانه همایش در این مسیر یاری کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل گفت: هفتمین همایش شلاب، 6 دی‌ماه امسال در سالن اجتماعات دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار می‌شود.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همایش - تجلیل - فرهنگ - استاد - برگزار - دبیرخانه - اداره - فرهنگی - ارشاد - مازندران - استان‌های - شاعران - استان - نکوداشت - تصریح - اشاره - جریان - دی‌ماه - هفتمین - پژوهشگران - نویسندگان - ارسال - اینکه - اسلامی -

نظر شما در مورد : هفتمین همایش «شلاب» 6 دی‌ماه در بابل برگزار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*