زنده‌گیری ۸۰۰ پرنده طی 9 ماهه امسال در مازندران/مهار 46 مورد حریق در جنگل‌های استان

تاریخ انتشار : جمعه 08 دی 1396 - ساعت : 00:43

کد مطلب: 41943 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد

زنده‌گیری ۸۰۰ پرنده طی 9 ماهه امسال در مازندران/مهار 46 مورد حریق در جنگل‌های استان

مازندشورا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: 800 قطعه پرنده، ۳۲ مورد خزنده و ۲۱ راس پستاندار طی ۹ ماهه امسال در مازندران به‌صورت زنده از شکارچیان کشف شده است.

مازندشورا:مسلم آهنگری امروز از شهرستان ساری، اظهار کرد: طی ۹ ماهه امسال ۱۹۹ قبضه سلاح غیرمجاز و ۶۰۵ قبضه سلاح مجاز توسط ماموران یگان حفاظت کشف و ضبط شده است.

وی با اشاره به دستگیری یک‌هزار و ۱۶۰ متخلف طی این مدت در مازندران، اضافه کرد: در این زمینه ۹۱۵ فقره پرونده تشکیل و تحویل مقامات قضایی شده است.

فرمانده یگان حفاطت محیط زیست مازندران بیان کرد: ۱۰۳ مورد شکار پستاندار، ۶۲۰ قطعه پرنده، ۶هزار و ۲۸۷ قطعه آبزیان کشف و ضبط شده است.

آهنگری به زنده‌گیری ۸۰۰ قطعه پرنده، ۳۲ مورد خزنده و ۲۱ راس پستاندار طی ۹ ماهه امسال در مازندران اشاره کرد و افزود: همچنین محیط‌بانان مازندران موفق شدند ۶۰۳ شکارچی را قبل از آغاز شکار دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه ۲۵۲ مورد نگهداری و خرید و فروش زنده و غیرزنده حیات وحش طی ۹ ماهه امسال گزارش شد، گفت: طی این مدت ۴هزار و ۴۰۴ مورد ادوات و وسایل شکار کشف شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه طی ۹ ماهه امسال ۴۱۱ مورد آلودگی محیط زیست گزارش شد، اضافه کرد: همچنین طی این مدت موفق به مهار ۴۶ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های استان شدیم.

آهنگری در بخش دیگری از سخنان خود درباره فعالیت بازار فریدونکنار، اظهار کرد: این مهم مصوبه شورای تامین بوده که بازار جمع‌آوری شود تا مکانی برای افراد در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه شکار به روش دوما مورد قبول محیط زیست بوده که درآمد پایدار به همراه دارد، تصریح کرد: دامگاه‌داران منطقه فریدونکنار از چند ماه قبل اراضی را برای پرندگان آماده کرده و  در واقع تالاب مصنوعی ایجاد می‌کنند که باید این فعالیت آنان بهره‌برداری به همراه داشته باشد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: تمرکز صیادان روی صید دوما است که 140 نفر با دانش بومی و روش تجربی سنتی و پایدار اقدام به شکار می‌کنند.

آهنگری با تأکید بر اینکه باید از این ظرفیت به‌عنوان سرمایه ملی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به زیبایی منطقه می‌توان از ظرفیت پرنده‌نگری و طبیعت‌گردی نیز بهره ببریم.

 


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #امسال #فرمانده #اینکه #آهنگری #حفاظت #پرنده #همچنین #فریدونکنار #بازار #همراه #ظرفیت #منطقه #فعالیت #پایدار #اضافه #جنگل‌های #زنده‌گیری #استان #اظهار #پستاندار #اشاره #گزارش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : زنده‌گیری ۸۰۰ پرنده طی 9 ماهه امسال در مازندران/مهار 46 مورد حریق در جنگل‌های استان

*

*


X https://sport45.site/