رمز موفقیت اطاعت از ولایت فقیه است

تاریخ انتشار : جمعه 08 دی 1396 - ساعت : 14:21

کد مطلب: 41971 چاپ به اشتراگ گذاشتن

امام جمعه موقت شهرستان نور:

رمز موفقیت اطاعت از ولایت فقیه است

مازندشورا: امام جمعه موقت شهرستان نور، گفت: رمز موفقیت اطاعت از ولایت فقیه است ولی برخی خواص هم باید به این معرفت برسند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام جواد نجفی در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر این شهرستان، با توصیه به تقوی الهی و عمل به دستورات دین، انجام واجبات و ترک، معاصی و محرمات، اظهار کرد: رعایت تقوی سفارش قرآن کریم، همه انبیاء الهی و ائمه معصومین است که به انسان آبرو می‌بخشد و سبب زندگی نورانی و مورد پسند خداوند می‌شود.

وی با تسلیت مصیبت وفات حضرت معصومه(س) افزود: روایات فراوانی در مقام و منزلت فاطمه معصومه(س) وجود دارد اما امام رضا(ع) می‌فرماید:«هر که حضرت معصومه را زیارت کند بهشت بر او واجب است» و امام صادق(ع) می‌فرماید: «حرم من در قم است، بانویی از فرزندان من از دنیا خواهد رفت و در قم دفن می‌شود و همه شیعیان من در پرتو شفاعت حضرت معصومه(س) وارد بهشت می‌شوند».

امام جمعه موقت شهرستان نور با اشاره به سالروز حماسه 9 دی ملت ایران، تصریح کرد: نهم دی یوم‌الله انقلاب که به روز بصیرت و میثاق با ولایت نامگذاری شده است و مطالبی از رهبر معظم انقلاب را بازخوانی می‌کنیم و نیاز است این موارد هر سال یادآوری و بازخوانی شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: عناصر فراوانی دست به دست هم داد تا این حماسه بزرگ خلق شود، نخست حضور گسترده مردم در صحنه و راهپیمایی که تحمل بی‌حرمتی به ساحت مقدس سیدالشهدا را نداشتند و نمی‌توانستند بپذیرند که رای آنها زیر سؤال برود و دشمن شاد شود.

نجفی افزود: مقام معظم رهبری بارها تاکید فرمودند، که برخی افراد راه‌شان را مشخص و مسیر خود را از فتنه و دشمنان نظام جدا کنند اما برخی از خواص هم توجه نکردند یا همراهی کردند و یا سکوت کردند ولی ملت بصیر وارد میدان شد.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: فتنه 88 نخستین فتنه نبود و آخرین فتنه هم نخواهد بود اما حضور مردم این فتنه را خاموش کرد و رهبری فرمودند: هنر حضرت امام (ره) ورود مردم به میادین و صحنه‌های انقلاب بود.

خطیب موقت جمعه شهرستان نور تصریح کرد: ایمان و تدین مردم عامل دیگر خروش و حماسه مردم بود زیرا طاقت رقص و پایکوبی اراذل را در ایام شهادت سیدالشهدا و یارانش را نداشتند و این یعنی اعتقاد مردم را به سخره گرفتن و شیعه مسلمان و ایرانی با غیرت این را تاب نیاورد و حماسه بزرگ و ماندگاری را خلق کرد.

این مسؤول بصیرت، دشمن شناسی و زمان شناسی را عامل دیگری برای خلق این حماسه بزرگ عنوان کرد و افزود: دشمنان در این فتنه ولایت فقیه را نشانه رفتند زیرا ولایت فقیه قدرت نرم نظام الهی و عامل وحدت است.

نجفی با طرح سؤال، بیان کرد: اکنون وظیفه ما چیست؟ ملت بزرگ ایران باید بصیرت خود را برای همیشه حفظ و تقویت کنند، رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیانات بی‌نظیری فرمودند و حجت بر همه تمام است، باید با بصیرت دقت و عمل کرد، نکاتی که معظم‌له فرمودند، برخی مربوط به حماسه نهم دی و مسائل روز است.

وی اظهار کرد: برخی نمایندگان هنوز تلاش می‌کنند حصر سران فتنه را بشکنند، رهبری اتمام حجت کردند و فرمودند، میزان حال فعلی افراد است، کار نمایندگان قانون‌گذاری است و نظارت بر اجرای قانون نه حمایت از سران فتنه و تلاش برای رفع حصر آنان، مگر رهبری اعلام نکرد سران فتنه بیایند و از موضع خود برگردند، کجا و کدام یک از آنان آمدند و توبه و اظهار پریشانی کردند، مگر طلحه و زبیر در رکاب پیامبر نبودند ولی سه جنگ علیه امیر مومنان علی(ع) راه انداختند و تحمیل کردند، شمر جانباز جنگ است ولی قاتل سیدالشهدا می‌شود، این نیاز به بصیرت دارد.

امام جمعه موقت شهرستان نور گفت: ولایت‌مداری، تحکیم پایه‌های دینی و تقوی، وحدت و همدلی سبب بصیرت می‌شود و موجب می‌شود همه فتنه‌گران از فتنه خود دست بکشند و ناکام شوند، ملت بصیر و با بصیرت ما به این نکته رسیده که رمز موفقیت اطاعت از ولایت فقیه است ولی برخی خواص هم باید به این معرفت برسند.

86023/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بصیرت #حماسه #شهرستان #فرمودند #انقلاب #ولایت #معصومه #افزود #رهبری #سیدالشهدا #اظهار #موفقیت #نمایندگان #شناسی #افراد #بیانات #دشمنان #بازخوانی #می‌فرماید #فراوانی #اشاره #تصریح #مسؤول #اطاعت #نداشتند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رمز موفقیت اطاعت از ولایت فقیه است

*

*


X https://sport45.site/