خاطرات تلخ و شیرین 30 سال خدمت ماندگار

تاریخ انتشار : شنبه 09 دی 1396 - ساعت : 09:00

کد مطلب: 42000 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس بازنشسته هلال‌احمر سوادکوه امدادگر‌داوطلب شد

خاطرات تلخ و شیرین 30 سال خدمت ماندگار

مازندشورا: طی اقدامی قابل تحسین جهانگیر آذری رئیس بازنشسته جمعیت هلال‌احمر سوادکوه امدادگر‌ داوطلب هلال‌احمر شهرستان شد.

مازندشورا: جهانگیر آذری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازنشستگی خود از جمعیت هلال‌احمر گفت: از رسانه‌های سوادکوه که پا‌به‌پای امداد‌گران هلال‌احمر اقدام به رسانه‌ای‌کردن فعالیت‌ها می‌کردند، قدردانی می‌کنم.

وی که سابقه 15 سال ریاست بر اداره جمعیت هلال‌احمر شهرستان سوادکوه را در کارنامه خود‌ دارد، با بیان اینکه حضور در استان کرمانشاه برای کمک به زلزله‌زدگان به‌عنوان آخرین مأموریت من محسوب می‌شد، به نوع‌دوستی مردم مازندران و شهرستان سوادکوه اشاره کرد و افزود: حدود 60 میلیون تومان از صندوق‌های کمک‌ به زلزله‌زدگان کرمانشاه در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی جمع‌آوری‌شد که به نسبت جمعیت این شهرستان کمک قابل توجهی‌ بود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به عصبی‌ و استرسی‌ بودن زلزله‌زدگان اشاره کرد و ادامه داد: هنگامی که ما به آنها می‌گفتیم که با فاصله هزاران کیلو‌متری برای خدمت به آنها اعزام شدیم، شاهد مهربانی و اظهارات برادرانه و پشیمانی آنها بودیم و با توجه به اینکه بیشترین شهدای ما از گیلان‌غرب بودند یکی از کرد‌ها، مازندرانی‌ها را برادران خود معرفی کرد.

آذری به علاقه خود برای حضور در هلال احمر اشاره کرد و با بیان اینکه در سال 1365 و در دوران دفاع‌ مقدس به‌عنوان امداد‎گر اقدام به انتقال مجروحان از خط‌مقدم می‌کردم و عاشق فعالیت‌های هلال‌احمر شدم، خاطر‌نشان کرد: اکنون هم فرم داوطلبی هلال‌احمر سوادکوه را تکمیل کردم و به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم.

وی یادآور شد: یادم نمی‌آید که گوشی‌ همراهم را خاموش کرده‌ باشم و در هنگام استراحت هم در فاصله نیم تا یک‌متری من قرار‌ داشت، حادثه واژگونی اتوبوس امسال در سوادکوه و متلاشی‌ شدن چند جسد که شناسایی آن را با مشکل روبه‌رو کرده‌ بود و حادثه سقوط هلی‌کوپتر وزیر اسبق راه و همراهان در منطقه خرچنگ کیاسر که به‌عنوان اولین گروه‌های حاضر در صحنه بودیم و با صحنه‌های اجساد متلاشی روبه‌رو بودیم، از تلخ‌ترین خاطرات کاری من است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی نجات پیرمرد حدود 70 ساله که با ماشین در زیر‌ برق باقی‌ مانده‌ بود و یا خانمی که به‌خاطر نجاتش قول‌ داد برای هر کدام از ما‌ها 2 رکعت نماز بخواند از خاطرات شیرین فعالیتم در هلال‌احمر است، اظهار‌ کرد: قدم‌به‌قدم جاده سوادکوه برای من خاطره است و در برف و بهمن چند‌ سال پیش، ابرو، صورت و پلک‌های امداد‌گران هلال‌احمر یخ می‌زد و برای مردم زنجیر‌ چرخ می‌بستیم و تیم خوب و همراهی تشکیل شد.

آذری گفت: وجود 5 پایگاه امداد جاده‌ای در سوادکوه در کمک به محور سوادکوه فعالیت‌های مفیدی دارند و به لحاظ آمادگی و تجهیزات دارای رتبه برتر هستند.


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سوادکوه #هلال‌احمر #جمعیت #به‌عنوان #اشاره #شهرستان #اینکه #بودیم #زلزله‌زدگان #خاطرات #فعالیت‌های #حادثه #روبه‌رو #فاصله #کرده‌ #کرمانشاه #شیرین #امداد‌گران #اقدام #سوادکوه‌شمالی #شهرستان‎های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خاطرات تلخ و شیرین 30 سال خدمت ماندگار

*

*


X https://sport45.site/