بیانیه  بزرگداشت حماسه 9 دی

تاریخ انتشار : شنبه 09 دی 1396 - ساعت : 10:40

کد مطلب: 42011 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توسط سازمان بسیج رسانه مازندران صادر شد؛

بیانیه بزرگداشت حماسه 9 دی

اختصاصی مازندشورا: حماسه نهم دی ماه 88 و حضور پرشور و حماسی مردم انقلابی، قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم آن روز، اوج بصیرت و آگاهی مردم ولایتمدار کشور در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) محسوب می شود.

اختصاصی مازندشورا:

امام خامنه ای (مد ظله العالی):                                                                            

« این جریان، چه پیش قراولانش دانسته باشند، چه ندانسته باشند، یک جریانی بود طراحی شده؛ تصادفی نبود ...،

این کسانی که شما بهشان می گویید سران فتنه، کسانی بودند که دشمن اینها را هُل داد وسط صحنه ...،

عامل اصلی دیگرانی بودند که طراحی کرده بودند، به خیال خودشان محاسبه کرده بودند.

به گمان آنها بساط جمهوری اسلامی بنا بود جمع شود؛ نه فقط حقیقت دین حتی شعارهای دینی هم باقی نماند؛ برنامه این بود.                                        

حماسه 9 دی ، تجلّی دیگری از قدرت الهی در شکست فتنه های آمریکایی بود.

حماسه نهم دی ماه 88 و حضور پرشور و حماسی مردم انقلابی، قهرمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی در راهپیمایی عظیم آن روز، اوج بصیرت و آگاهی مردم ولایتمدار کشور در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) محسوب می شود.

این در حالی بود که قاطبه رسانه‌های استکباری بصورت زنجیره‌ای با اسم رمز «تقلب»  هم‌صدا با سران فتنه و با شعارهای پوپولیستی عوام فریبانه و سیاق ملی‌گرایانه متأثر از ادبیات جمعیتی از مغرضان زخم خورده در نظام سیاسی،  فضای ذهنی جامعه را مشوش کرده و با تحرکات اوباش مآبانه  امنیت ملی را نشانه رفتند.

وقاحت کردار سیاسی ابلهان وابسته به استکبار بحدی بود که به ساحت اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام اهانت کردند و وقیحانه‌تر از آن  تکبر فرعونی و لجاجت سیاسی  سران فتنه بود که  با گمان موفقیت و کامیابی در براندازی نظام، بجای آرام کردن فضای سیاسی کشور بر طبل فتنه و نفاق کوبیدند، اما با عنایت خدای سبحان و در پرتو هدایت امام‌گونه رهبری معظم انقلاب اسلامی، مردم با بصیرت و همیشه در صحنه، مشت پرصلابت خود را بر دهان یاوه گویان بی‌هویت زده  و بساط شیطانی فتنه زمان را برچیدند.

لذا نهم دی ماه بدون شک یکی از بزرگترین، تاثیرگذارترین و ماندگار ترین حرکت های بعد از انقلاب اسلامی است که در آن ملت ایران با هوشیاری کامل "اقتدار" و "استحکام نظام و گفتمان انقلاب اسلامی" را نزد دوستان و دشمنان به نمایش در آوردند و به جهانیان ثابت کردند، مردم و نظام اسلامی در پرتو "ولایت فقیه" یک حقیقت واحد هستند و از چنان ظرفیت و اقتداری برخوردارند که به راحتی هر توطئه و فتنه‌ای را خنثی می‌سازند.

بر کسی پوشیده نبوده و تردیدی نیست زمینه‌ساز اصلی برای حضور ده‌ها میلیونی مردم در راهپیمایی بزرگ و خلق حماسه 9 دی منوط به نقش داهیانه، روشنگری‌ها و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خنثی‌سازی فتنه عمیق و پیچیده 1388و تعمیق روحیه انقلابی و فتنه‌ستیزی در جامعه بوده است.

اکنون با گذشت 8 سال از فتنه آمریکایی و صهیونیستی؛ نظام جمهوری اسلامی ایران در پرتو و تداوم مسیر حماسه و خیزش 9 دی حضور مقتدرانه ای در جبهه مقاومت داشته که نتیجه آن را در وحدت و بصیرت انقلابی مردم و زندگی با ثبات و آرامش بی نظیر در داخل و عزت و اقتدار در منطقه و جهان اسلام  می توان مشاهده کرد.

حال و در شرايط خطير کنوني که به رغم تهاجم مستمر جبهه متحد ضد انقلاب داخلي و خارجي تحت راهبردهاي پنهان و آشکار مثلث پليد آمريکا، رژيم صهيونيستي و انگليس با همراهي ارتجاع منطقه، خط تحريف حقايق تاريخي و تطهير چهره اصحاب فتنه و باغيان عليه نظام را دنبال مي کنند و با عمليات رواني گسترده در پي وارونه سازي واقعيات و القاي نشانه هاي غلط و انحرافي هستند، هوشمندي و تيزبيني در مسدود کردن روزنه هاي اميد و آرزوهاي شوم آنان از اولويت هاي امروز همه دلسوزان انقلاب و هر ايراني علاقمند به استقلال و عظمت ايران اسلامي محسوب مي شود.

 

اینجاست که نقش رسانه ها در تبیین نقش آشکار و پنهان جبهه عبری، عربی، غربی استکبار جهانی در فتنه 88 با محوریت رژیم آمریکا بیش از هر زمان دیگر واجد اهمیت است.

رسانه های بصیرت جو با تحلیلی ساده در میآبند که پیروزی های اخیر جبهه مقاومت، پوشالی بودن شعارهای خائنانه ضد محور مقاومت نظیر "نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران" را ثابت می نماید.

از وظایف ذاتی رسانه های بیدار و مردمی این است که سنت دفاع الهی مبتنی بر آیه قرآنی «ان الله یدافع عن الذین امنوا» ... را ترویج کنند؛ که همانا خدای متعال گفته است: اگر برای من، برای پیشبرد دین من، برای احیای ارزشهای مورد قبول من حرکت کنید، اقدام کنید، من به شما کمک می کنم. این راست است، این وعده الهی ست ... هر کسی که مؤمن به خداست، خدا از او دفاع می کند ... ما دیگر در کتاب، اینها را نگاه نمی کنیم، ما توی واقعیت زندگیمان داریم تفسیر این آیات را مشاهده می کنیم. واقعیتهای زندگی دارد این را به ما نشان می دهد.

حرکت و حماسه 9 دی ، این یک حرکت عمیقاً ایمانی ست، این حرکت قلبی ست، این چیزی ست که انگیزه خدایی در آن وجود دارد، دست قدرت خداست، در ارده الهی است، این چیزها دست ما و امثال ما نیست، دلها دست خداست، اراده ها مقهور اراده پروردگار است، وقتی حرکت خدایی شد، برای خدا شد، اخلاص در کار بود، خدای متعال این جور دفاع می کند.

 

از دیگر وظایف رسانه ها در پرداختن به آثار و نشانه های متمایز حماسه 9 دی ، ماهیت حسینی و عاشورایی این حماسه است؛ یکی از خصوصیات حماسه 9 دی که نزدیکی و شباهت آن به حوادث انقلاب را نشان می دهد ، مسئله عاشوراست. یعنی در حوادث اول انقلاب هم محرّم پیش آمد و امام نکته عظیمِ عجیبِ تاریخی را بیان کردند که: «ماهی که خون بر شمشیر پیروز است» و همان شد. این حرف کوچکی نیست: "پیروزی خون بر شمشیر". در قضیه 9 دی هم باز پای امام حسین علیه السلام در میان بود، پای عاشورا در میان بود ...هر چه انسان در اطراف این قضایا فکر می کند، دست خدای متعال را ، دست قدرت الهی را، روح ولایت را، روح حسین بن علی علیه اسلام را می بیند.

ماهیت دیگر این حماسه تجلی آتش به اختیار نسل سوم انقلاب بود که به این حماسه ماهیت جوانانه بخشید؛ نهم دی را همین جوان ها، همین نسل سوم انقلاب به راه انداختند... آن روزی که توده های عظیم مردم در سراسر کشور احساس کنند که دشمنی ای متوجه انقلاب است ... بدون فراخوان حرکت می کنند و می آیند، روز نهم دی شما دیدید در این کشور چه اتفاق و چه حادثه ای رقم خورد. مردم وقتی احساس می کنند دشمن در مقابل نظام اسلامی ایستاده است، می آیند توی میدان.

 

سازمان بسيج رسانه مازندران در سالگرد این واقعه عظیم، ضمن پاسداشت یوم الله ۹دی، بار دیگر بر صیانت مستمر ملت انقلابی و عاشورایی میهن اسلامی، در راستای حراست از ارزش های دین مبین اسلام و این نظام الهی تاکید کرده و تمام توان خود را برای حفاظت از دستاورد های انقلاب اسلامی واصول تابناک این نهضت حسینی به کار خواهد بست.

از طرف دیگر، با توجه به شرایط تهدید آمیز موجود که به وسیله رسانه های خارجی فتنه های پی در پی علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده و می شود، بخش رسانه ای در ایران باید ضمن آگاه سازی و فضاسازی در داخل به بسیج امکانات موجود بپردازد و با بکارگیری حرفه ای صاحبان بصیرت و اندیشه، ضمن اقناع مخاطبان در داخل، فضای رسانه ای بین المللی را به نفع جریان انقلاب اسلامی تغییر دهد. در راستای رسیدن به این مهم، سازمان بسیج رسانه مازندران با درک شرایط خطیر کنونی، در راستای چشم انداز بیست ساله نظام و با پیروی از منویات رهبر فرزانه انقلاب با نگاهی راهبردی به رسانه، از هیچ کوششی برای کمک به تشکیل و تقویت و توسعه جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی در مقابله با موج مخرب جنگ نرم جبهه فرهنگی معارض دریغ ننموده و تلاش بی وقفه ای در ایجاد انسجام و تقویت هویت جمعی بین اصحاب رسانه در راستای پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی ، عدالت و آزادی، حمایت از مستضعفان و جبهه مقاومت را در سطح جهان اسلام می نماید.

 

ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم

سازمان بسیج رسانه مازندران

مرکز تولید "خادمان رسانه ای چشمه نور"


برچسب ها : #توسط سازمان بسیج رسانه مازندران صادر شد؛ بیانیه بزرگداشت حماسه 9 دی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بیانیه بزرگداشت حماسه 9 دی

*

*


X https://sport45.site/