نگاه سلیقه ای به مسائل نداشته باشید

تاریخ انتشار : شنبه 09 دی 1396 - ساعت : 22:23

کد مطلب: 42051 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نائب رئیس شورای شهر ساری خطاب به فرماندار ؛

نگاه سلیقه ای به مسائل نداشته باشید

مازندشورا: نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت:موضوعاتی که در جلسه شورای شهر مطرح می شود برای آینده ساری بسیار مهم است.

مازندشورا: نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت:موضوعاتی که در جلسه شورای شهر مطرح می شود برای آینده ساری بسیار مهم است.

علی اکبر زلیکانی عصر امروز در یازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ساری به نامه ی مطرح شده در این جلسه با مالکیت آقای لاکدشتی که به مدت 4 سال پرونده آن به دلیل مشکلات وراث و شهرداری متوقف مانده بود با هماهنگی شهردار ساری این مسئله مرتفع شد، اظهار کرد: موضوعاتی که در جلسه شورای شهر مطرح می شود برای آینده ساری بسیار مهم است.

وی در توضیح این مطلب افزود: زمین مذکور بعد از پل کابلی در امتداد پارک ملل قرار دارد که با اعمال ماده 101 قانون شهرداری ها 1200 متر به اضافه خیابان 30 متری معادل با 50 درصد حق السهم شهرداری شد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ادامه سخنانش خطاب به استاندار مازندران گفت: در 4 سال گذشته بارها این مسئله مطرح شد که رودخانه های مازندران ظرفیت های مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می شوند و برای اینکه از این ظرفیت ها به خوبی بهره گیری کنیم باید نقشه های حریم و بستر مشخص شده داشته باشند.

زلیکانی با اشاره به اینکه آب منطقه ای متولی این امر است اما تاکنون برای این کار اقدامی انجام نداده است و سال ها با این وعده که ما در حال انجام این نقشه هستیم هنوز شاهد اتفاق خاصی در این حوزه نبوده ایم ، افزود: اگر بستر مشخص بوده و در اختیار شهرداریها و فرمانداریها در محدوده قانونی قرار گیرد؛متوجه می شویم که چه کسانی به این حریم و بستر تجاوز کرده اند.

وی ادامه داد: زمانی که خواستیم فازدوم پارک ملل را اجرایی کنیم تازه متوجه شدیم در این سالها به این بستر و حریم چگونه تجاوز شده است ، چیزی که بر اساس قانون توزیع عادلانه آب جزء انفال است به آن دست درازی شده و هیچ مرجعی پیگیر این مشکل نبوده و اکنون مشکلات آن متوجه ما شده است.

زلیکانی ازشهردارساری بواسطه اینکه اجازه ندادند تا اتفاقی ناخوشایندی که برای شبکه های معابر همچون کوی آزادی ، بلوار کشاورز، کارمندان و... در اثر عدم آینده نگری ایجاد شد، اتفاق بیفتد، قدردانی کرد.

وی ادامه داد: هنوز تبعات شهر فروشی را در سالهای گذشته پس می دهیم، بوستان ولایت چند سالی که با همکاری عوامل شهرداری در حال انجام بوده تقریبا رو به اتمام است اما ساختمان اتکا منظره نازیبایی را برای این بوستان بوجود آورده است و این ساختمان به دلیل ارتفاعی که دارد مانع زیبایی های این پارک می شود چرا ؟ چون عده ای با نگاه منابع حاصل از شهر فروشی در سال های دوراین کار را انجام داده اند.

وی گفت: برای اینکه این بوستان با منظر زیباتری دیده شود به شهردار ساری پیشنهاد کردم تا حتما این ساختمان بواسطه ایجاد ترافیک ، هم اینکه هیچگونه سنخیتی با این بوستان ندارد از اینجا نقل مکان کند ضمن اینکه یکی از گزینه هایی که برای این انتقال این فروشگاه در نطر گرفته شد همین زمین 1200 متری است که در اختیار شهرداری قرار دارد ؛درصورت توافق این ساختمان در این مکان احداث می شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: ادامه پروژه پل کابلی بزرگترین پروژه ما در حوزه گردشگری وکاهش ترافیک تلقی می شود بنابراین تلاش می کنیم تا پایان دوره شورای پنجم این پروژه به بهره برداری برسد .

وی با اشاره به پروژه کارخانه زباله سوز و تشریح اینکه هزینه این پروژه از محل اعتبارات دولت است و شهرداری متولی این پروژه بعد از بهره برداری است، گفت: توقف این پروژه عملا بر عهده شهرداری نیست گویی شهرداری ساری ناخواسته هزینه های زیادی برای این پروژه متحمل شده است .

زلیکانی در ادامه از شهردار ساری که در این جلسه حضور داشت خواست تا روند انجام پروژه های عمرانی در دست اجرای شهر و کارخانه زباله سوز را برای اعضای شورا و شهروندان تشریح کند چرا که این پروژه از مطالبات مهم مردم بویژه مردم منطقه چهاردانگه است که ازانتقال زباله شهر و دفع آن در این منطقه رنج می برند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش به تقاضای کمک مرکز معلولان میاندرود از شورای شهر اشاره کرد و گفت: این مرکز متشکل از کودکان معلول ذهنی است اما به دلیل اینکه ساری مجوز این مرکز را نمی داد به میاندرود در شهر سورک منتقل شده و از آنجا مجوز دریافت کرده اند و فرمانداری اجازه کمک به این مرکز را نمی دهد اگر چه در قانون شهرداری نیز این مسئله قید شده است .

 


منبع : ایلنا

برچسب ها : #پروژه #شورای #شهرداری #اینکه #ادامه #بوستان #زلیکانی #اسلامی #ساختمان #زباله #اشاره #قانون #منطقه #آینده #مسئله #شهردار #ترافیک #کارخانه زباله سوز #بسیار #مشکلات #فروشی #برداری #کارخانه #تشریح #موضوعاتی #میاندرود #ایجاد #هزینه #بواسطه #ظرفیت #افزود #گذشته #مازندران #سخنانش #متولی #اتفاق #متوجه #کابلی #تجاوز #اختیار #نبوده #اجازه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نگاه سلیقه ای به مسائل نداشته باشید

*

*


X https://sport45.site/