مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4217 -تاریخ انتشار : شنبه 19 تیر 1395 -ساعت : 10:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر خبر داد

تعطیلی کارخانه روغن نباتی «قو» در ۶ ماه آینده

مازندشورا: رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران از تعطیلی کارخانه روغن نباتی قو در ۶ ماه آینده خبر داد و گفت: شرایط این کارخانه به گونه‌ای است که خود به خود رو به تعطیلی می‌رود.

مازندشورا:

بلدیه|رحمت‌الله حافظی، درباره وضعیت محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: طی 3 سالی که از شورای شهر چهارم تهران می‌گذرد، پرچم صیانت از محیط زیست در شورا برافراشته شد.
وی ادامه داد:حساسیت مردم و جامعه درباره محیط زیست افزایش پیدا کرده است و حتی اگر کوچکترین اتفاق زیست محیطی رخ دهد، اطلاعات آن توسط مردم به شورا منتقل می‌شود.
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوی شورا در حوزه محیط زیست گفت: در ابتدا متمرکز بر واحدهای آلاینده محیط زیست در شهر تهران شدیم و توانستیم کارخانه ایرفو را تعطیل کنیم و همچنین معادن شن و ماسه نیز بالاخره بعد از گذشت 20 سال از صدور حکم پلمب با پیگیری‌های صورت گرفته متوقف شد. 
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران درباره تعطیلی کارخانه روغن‌ نباتی قو نیز اظهار داشت: علی‌رغم اینکه مشکلات کارگران این کارخانه با تامین اجتماعی حل نشده و نتوانسته‌اند به تفاهم برسند به نظر بنده این کارخانه نمی‌تواند بیش از 5 تا 6 ماه آینده به کار خود ادامه دهد.
حافظی بیان داشت: کارخانه روغن نباتی قو مستهلک است و هزینه‌های آن بیش از سودی است که از مجموعه روغن نباتی قو عاید می‌شود.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه این کارخانه توان اقتصادی ادامه کار را نخواهد داشت قطعا به سمت تعطیلی خواهد رفت و همینطور که عنوان شد تا 6 ماه آینده کارخانه روغن نباتی قو خود به خود تعطیل و متوقف می‌شود.
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران استفاده نیروگاه برق در جنوب شرق تهران بود که از سوخت مازوت استفاده می‌کرد و هیچ‌کس نیز از این موضوع مطلع نبود و هنگامی که مطلع شدیم تذکرهای لازم داده شد و نهایتا استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه حذف و صرفا از گاز به عنوان سوخت مورد استفاده نیروگاه استفاده می‌شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارخانه - تهران - شورای - استفاده - نباتی - کمیسیون - نیروگاه - اسلامی - سلامت - ادامه - تعطیلی - درباره - آینده - عنوان - مازوت - اینکه - تعطیل - حافظی - اقدامات - گرفته - اظهار - متوقف -

نظر شما در مورد : تعطیلی کارخانه روغن نباتی «قو» در ۶ ماه آینده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها