مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4221 -تاریخ انتشار : شنبه 19 تیر 1395 -ساعت : 11:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدير عامل مترو تهران عنوان کرد

افتتاح خط هفت مترو تا پايان امسال

مازندشورا: مدير عامل مترو تهران با اعلام اينكه در حدود شش هزار ميلياردتومان هزينه براي خط هفت مترو تهران پيش بيني شده است گفت: تلاش ما اين است كه خط هفت مترو را تا پايان امسال به به بهره برداري برسانيم .

مازندشورا:

بلدیه| هابيل درويشي با اشاره به زمان بهره برداري خط هفت مترو گفت : خط هفت مترو به طول ٢٧ كيلومتر و٢٥ ايستگاه طراحي شده است و تلاش داريم در اين دوره از مديريت شهري خط هفت وشش مترو به همراه خط مترو حرم امام تا فرودگاه حضرت امام را به پايان برسانيم كه در اين صورت صد كيلومتر به خطوط مترو اضافه خواهد شد. به گفته درويش با افتتاح اين پروژه ها سفرهاي مترو به دو برابر حال حاضر افزايش پيدا مي كند.
وي با اشاره به مشكلات احداث خط هفت مترو گفت :اين پروژه يكي از طرح هاي دشوار است زيرا اين خط از جنوب و جنوب شرقي تهران مي گذرد و به دليل خاك هاي فرسوده و تاسيسات و عبور از قسمت فرسوده تهران ما را با مشكلاتي روبه رو كرد اما خوشبختانه بخش اعظمي از اين طرح به پايان رسانديم .درويش با اشاره به پيشرفت هاي خط هفت گفت : در بخش تونل پيشرفت صد درصدي اين خط حاصل شده است .همچنين بيش از ٦٠ درصد ايستگاههاي اين خط به پايان رسيده است وبيش از ٦٠ درصد تجهيزات تامين شده است كه اميدواريم تا پايان سال ٩٥ اين پروژه را به پايان برسد .وي با تاكيد بر افزايش جابه جايي مسافر با گشايش اين خط گفت :پيش بيني ما اين است كه با افتتاح اين خط روزانه بيش از يك ميليون مسافر جابه جا خواهند شد .
درويش با اشاره به هزينه هاي ساخت مترو گفت:ساخت هر يك كيلومتر مترو بيش از دويست ميليارد تومان هزينه دارد .به گفته مدير عامل مترو تهران در حدود شش هزار ميليارد تومان براي خط هفت هزينه پيش بيني شده است كه بخشي از اين اعتبارات از طريق فايناس داخلي و بخشي نيز از اعتبارات داخلي شهرداري تهران تامين شده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پايان - تهران - اشاره - پروژه - هزينه - درويش - كيلومتر - افتتاح - ميليارد - تومان - اعتبارات - داخلي - فرسوده - افزايش - پيشرفت - تامين - مسافر -

نظر شما در مورد : افتتاح خط هفت مترو تا پايان امسال

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها