اقامت بیش از 68  هزار گردشگری خارجی در مازندران

تاریخ انتشار : چهار شنبه 13 دی 1396 - ساعت : 18:21

کد مطلب: 42323 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل گردشگری مازندران خبر داد؛

اقامت بیش از 68 هزار گردشگری خارجی در مازندران

مازندشورا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه 68 هزار و 761 گردشگر خارجی در سال 95 در مازندران اقامت کردند، گفت: 51 هزار و 775 نفر گردشگر خارجی در 6 ماهه نخست سال جاری وارد استان شدند و 4 شب در مجموعه‌های اقامتی مازندران اقامت کردند.

مازندشورا: دلاور بزرگ‌نیا با اشاره به وجود 15 موزه فعال در استان مازندران، اظهار کرد: دومین فصل کاوش تپه باستانی وستمین، تعیین حریم و کاوش محوطه پیش از تاریخ  گورستان جنت رودبار رامسر و تعیین حریم کاوش و مردم نگاری غار کمیشان از جمله پروژه‌های میراث فرهنگی است که تا پایان آذرماه سال جاری صورت گرفته است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش شاغلان صنایع دستی، گفت: دو تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش و همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای استان منعقد شد و مفاد آن در دستور کار این معاونت قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران بیان کرد:  صدور60 پروانه تولید انفرادی و 6 پروانه تولید کارگاهی صنایع دستی و هنرهای سنتی جدید  و همچنین 18 نشان ملی مهر اصالت از دیگر عملکردهای صنایع دستی درسه ماهه سوم سال جاری است.

این مسؤول با بیان اینکه 68 هزار و 761 گردشگر خارجی در سال 95 در مازندران اقامت کردند، همچنین افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 51 هزار و 775 نفر گردشگر خارجی وارد استان شدند و 4 شب در مجموعه‌های اقامتی مازندران اقامت کردند.

بزرگ‌نیا از برگزاری 76 دوره آموزش گردشگری در سه ماهه سوم سال جاری خبر داد و گفت: 12 پروانه بهره‌برداری جدید پنج واحد اقامتی و هفت واحد پذیرایی و سرگرمی در سه ماه سوم سال صادر شد که با اضافه شدن پنج واحد جدید مجموع واحدهای اقامتی استان به 971 واحد و ظرفیت رسمی اقامت در تأسیسات گردشگری به 74 هزار و 471 نفر شب رسید.

وی با اعلام اینکه در سه ماهه سوم سال جاری 26 موافقت اصولی به ارزش 2 میلیون و 688 هزار و 360 میلیون ریال و پیش‌بینی 660 فرصت اشتغال صادر شده است، گفت: 118 طرح  به ارزش سرمایه‌گذاری 48 هزار و 410 میلیون ریال در مازندران در دست احداث است که 74 طرح متقاضی تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: در بخش یگان حفاظت میراث فرهنگی استان که یکی از پرتحرک‌ترین بخش‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است بیش از 17 هزار و 740 بازدید در سه ماهه سوم سال جاری برای مراقبت از اماکن تاریخی و فرهنگی صورت گرفت.

بزرگ‌نیا از انهدام 15 باند قاچاق اشیای تاریخی و دستگیری سه متهم  خبر داد و گفت: در سه ماهه اخیر 16 دستگاه فلزیاب و یکصد و 11 شی تاریخی و فرهنگی از متهمان کشف و ضبط شد.


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مازندران #فرهنگی #گردشگری #صنایع #استان #میراث #اقامت #همچنین #پروانه #اقامتی #آموزش #خارجی #میلیون #تاریخی #مدیرکل #بزرگ‌نیا #گردشگر #برگزاری #اشاره #تعیین #تولید #اینکه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اقامت بیش از 68 هزار گردشگری خارجی در مازندران

*

*


X https://sport45.site/