مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42330 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 دی 1396 -ساعت : 03:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بیمه‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند

معاون وزارت بهداشت:

بیمه‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند

مازندشورا: معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه بیمه‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند، گفت: با توجه به اعتبار پیش‌بینی شده برای بیمه‌ها در سال ۹۷ فقط برای بیمه سلامت حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری اعتبار وجود دارد.

مازندشورا: به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، علیرضا رئیسی در نشست با جمعی از مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هدف پزشک خانواده بهبود اقتصاد سلامت، دسترسی آسان به خدمات با کیفیت و ارتقای شاخص‌های سلامت است، اظهار کرد: به طور متوسط در کشور به ازای هر ۲۰ هزار و ۷۰۰ نفر یک پزشک عمومی وجود دارد.

وی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده باید سطوح یک، دو و سه پوشش دهد، گفت: برای اجرایی شدن طرح پزشک خانواده گسترش پرونده الکترونیک است.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه کارهای خوبی در حوزه بهداشت انجام شده است، افزود: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سطح یک باید برنامه‌ریزی اساسی در سطوح دو و سه نیز انجام شود.

این مسؤول با اعلام اینکه بیمه‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند، بیان کرد: با توجه به اعتبار پیش‌بینی شده برای بیمه‌ها در سال ۹۷ فقط برای بیمه سلامت حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان کسری اعتبار وجود دارد که باید برای این موضوع برنامه‌ریزی و اصلاحات لازم  در بودجه پیشنهادی انجام شود.

رئیسی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد زنان باردار به پزشک خانواده و مراقبین سلامت مراجعه نمی‌کنند، گفت: بسیاری از افراد به متخصصان مراجعه می‌کنند که باید سطوح دو و سه نظام ارجاع را فعال کنیم.

وی به احداث بیمارستان‌های ۲۰ و ۳۵ تختخوابی اشاره کرد و افزود: ما نیاز مردم را بد ترجمه کردیم و به دلیل فشار برخی از مسؤولان بیمارستان‌های کوچک ساخته شد در حالی که بسیاری از این نوع خدمات را می‌توان در کلینیک‌ها ارائه کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با بیان اینکه حوزه بهداشت بسیار گسترده است، اظهار کرد: طرح پزشک خانواده ابعاد مختلفی دارد که نباید تنها به ویزیت توجه شود.

سیدعباس موسوی به پراکندگی جمعیت استان مازندران اشاره کرد و افزود: استان مازندران رتبه پنجم دانشگاه‌ها را از نظر جمعیت دارد که با توجه به این گستردگی، همت و تلاش مضاعف را طلب می‌کند.

موسوی با بیان اینکه مازندران به دلیل ظرفیت کشاورزی و توریست‌پذیری، از  استان‌های ویژه در کشور به شمار می‌رود، گفت: با توجه به دریا و سواحل در استان باید به بحث پیشگیری در حوزه بهداشتی در این حوزه‌ها اهتمام ویژه داشت.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - بهداشت - مازندران - خانواده - سلامت - وزارت - پزشکی - استان - تومان - میلیارد - اشاره - افزود - بیمه‌ها - دانشگاه - مراجعه - بسیاری - موسوی - جمعیت - اعتبار - بیمارستان‌های - خدمات - عمومی - بدهکار - رئیسی - معاون - بهداشتی - اظهار - برنامه‌ریزی -

نظر شما در مورد : بیمه‌ها ۱۵ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*