مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42628 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 دی 1396 -ساعت : 11:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن:

برخی تعرفه‌های نظام مهندسی یک‌شبه 250 درصد افزایش پیدا کرده‌اند

مازندشورا: دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن گفت: در برخی از گروه‌های ساختمانی که ارتباط مستقیمی با ساخت‌وساز ساختمان‌ها در مناطق کم‌برخوردار و اقشار آسیب پذیر دارند، تعرفه‌های نظام مهندسی یک شبه 250 درصد افزایش پیدا کرده است که در هیچ اقتصادی در هیچ جای دنیا چنین افزایشی رخ نخواهد داد.

مازندشورا:فرشید پورحاجت، اظهار کرد: جلسات شورای گفت‌وگویاستان با توجه اعتراضات صورت گرفته در خصوص تعرفه‌های خدمات مهندسی در استانخوزستان، برگزار و به دستور استاندار، قرار شدتا اعمال این تعرفه‌ها از سوی سازمان نظام مهندسی در استان ملغی شود تا در اینزمینه بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

وی افزود: متاسفانه تاکنون دستور استاندار و این ابلاغیه، به سازماننظام مهندسی ساختمان ابلاغ نشده و در کل این سازمان نیز علی‌رغم آنکه مصوبات شورایگفت‌وگوی استان برای آن‌ها ارسال شده است، از آن تمکین نمی‌کند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن تصریح کرد: مبادی قانونگذار جهتتعیین نرخ خدمات مهندسی در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجراییآن به صراحت مشخص شده است اما اتفاقی که در سال‌های گذشته رخ داده و امسال نیز ازآن پیروی شده، آن است که رییس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور فراتر ازقانون اقدام به ابلاغ تعرفه‌های خدمات مهندسی در سراسر کشور کرده است.

پورحاجت بیان کرد: شورای مبانی قیمت‌گذاری باید تنها شورایی باشد کهبرای قیمت‌گذاری خدمات نظام مهندسی اعلام نظر می‌کند و وزیر راه و شهرسازی تنهاشخصی است که می‌تواند این تعرفه‌ها را در کشور آگهی و به اطلاع عموم برساند.

وی ادامه داد: این سیکل در کشور رخ نداده و رییس شورای مرکزی نظام مهندسیساختمان کشور شخصا اقدام به ابلاغ تعرفه‌ها کرده است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن عنوان کرد: تعرفه‌های ابلاغ شدهدر استان خوزستان شرایط را بسیار سخت کرده است. در برخیاز گروه‌های ساختمانی که ارتباط مستقیمی با ساخت‌وساز ساختمان‌ها در مناطق کم‌برخوردارو اقشار آسیب پذیر دارند، تعرفه‌های نظام مهندسی یک شبه 250 درصد افزایش پیدا کردهاست که در هیچ اقتصادی در هیچ جای دنیا چنین افزایشی رخ نخواهد داد.

وی بیان کرد: برای بقیه گروه‌های ساختمانی نیز تعرفه‌های نظام مهندسیحدود 40 درصد افزایش پیدا کرده و این شرایط با توجه به نرخ تورم 9درصدی در درونکشور، کاملا غیر کارشناسی است زیرا در هیچ اقتصادی بالاتر از نرخ تورم، هیچ تعرفه‌ایاعمال نمی‌شود.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن خاطرنشان کرد: ما نسبت به اینمساله معترض هستیم و اعتقاد داریم که باید این شرایط تغییر کند اما سازمان نظاممهندسی نسبت به این مساله مقاومت می‌کند. در این خصوص حتی موضوع را از انجمن حمایتاز حقوق مصرف کنندگان پیگیری کرده‌ایم چون اعمال چنین تعرفه‌هایی اجحاف به حقوقمردم است.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - تعرفه‌های - کانون - ابلاغ - شورای - خدمات - سراسری - انبوه‌سازان - ساختمان - افزایش - شرایط - استان - تعرفه‌ها - می‌کند - ساختمانی - گروه‌های - اقتصادی - قیمت‌گذاری - اعمال - پورحاجت - دستور - استاندار - مرکزی - اقدام -

نظر شما در مورد : برخی تعرفه‌های نظام مهندسی یک‌شبه 250 درصد افزایش پیدا کرده‌اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*