مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42628 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 دی 1396 -ساعت : 11:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن:

برخی تعرفه‌های نظام مهندسی یک‌شبه 250 درصد افزایش پیدا کرده‌اند

مازندشورا: دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن گفت: در برخی از گروه‌های ساختمانی که ارتباط مستقیمی با ساخت‌وساز ساختمان‌ها در مناطق کم‌برخوردار و اقشار آسیب پذیر دارند، تعرفه‌های نظام مهندسی یک شبه 250 درصد افزایش پیدا کرده است که در هیچ اقتصادی در هیچ جای دنیا چنین افزایشی رخ نخواهد داد.

مازندشورا:فرشید پورحاجت، اظهار کرد: جلسات شورای گفت‌وگویاستان با توجه اعتراضات صورت گرفته در خصوص تعرفه‌های خدمات مهندسی در استانخوزستان، برگزار و به دستور استاندار، قرار شدتا اعمال این تعرفه‌ها از سوی سازمان نظام مهندسی در استان ملغی شود تا در اینزمینه بررسی‌های لازم صورت بگیرد.

وی افزود: متاسفانه تاکنون دستور استاندار و این ابلاغیه، به سازماننظام مهندسی ساختمان ابلاغ نشده و در کل این سازمان نیز علی‌رغم آنکه مصوبات شورایگفت‌وگوی استان برای آن‌ها ارسال شده است، از آن تمکین نمی‌کند.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن تصریح کرد: مبادی قانونگذار جهتتعیین نرخ خدمات مهندسی در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین نامه اجراییآن به صراحت مشخص شده است اما اتفاقی که در سال‌های گذشته رخ داده و امسال نیز ازآن پیروی شده، آن است که رییس شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور فراتر ازقانون اقدام به ابلاغ تعرفه‌های خدمات مهندسی در سراسر کشور کرده است.

پورحاجت بیان کرد: شورای مبانی قیمت‌گذاری باید تنها شورایی باشد کهبرای قیمت‌گذاری خدمات نظام مهندسی اعلام نظر می‌کند و وزیر راه و شهرسازی تنهاشخصی است که می‌تواند این تعرفه‌ها را در کشور آگهی و به اطلاع عموم برساند.

وی ادامه داد: این سیکل در کشور رخ نداده و رییس شورای مرکزی نظام مهندسیساختمان کشور شخصا اقدام به ابلاغ تعرفه‌ها کرده است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن عنوان کرد: تعرفه‌های ابلاغ شدهدر استان خوزستان شرایط را بسیار سخت کرده است. در برخیاز گروه‌های ساختمانی که ارتباط مستقیمی با ساخت‌وساز ساختمان‌ها در مناطق کم‌برخوردارو اقشار آسیب پذیر دارند، تعرفه‌های نظام مهندسی یک شبه 250 درصد افزایش پیدا کردهاست که در هیچ اقتصادی در هیچ جای دنیا چنین افزایشی رخ نخواهد داد.

وی بیان کرد: برای بقیه گروه‌های ساختمانی نیز تعرفه‌های نظام مهندسیحدود 40 درصد افزایش پیدا کرده و این شرایط با توجه به نرخ تورم 9درصدی در درونکشور، کاملا غیر کارشناسی است زیرا در هیچ اقتصادی بالاتر از نرخ تورم، هیچ تعرفه‌ایاعمال نمی‌شود.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن خاطرنشان کرد: ما نسبت به اینمساله معترض هستیم و اعتقاد داریم که باید این شرایط تغییر کند اما سازمان نظاممهندسی نسبت به این مساله مقاومت می‌کند. در این خصوص حتی موضوع را از انجمن حمایتاز حقوق مصرف کنندگان پیگیری کرده‌ایم چون اعمال چنین تعرفه‌هایی اجحاف به حقوقمردم است.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - تعرفه‌های - کانون - ابلاغ - شورای - خدمات - سراسری - انبوه‌سازان - ساختمان - افزایش - شرایط - استان - تعرفه‌ها - می‌کند - ساختمانی - گروه‌های - اقتصادی - قیمت‌گذاری - اعمال - پورحاجت - دستور - استاندار - مرکزی - اقدام -

نظر شما در مورد : برخی تعرفه‌های نظام مهندسی یک‌شبه 250 درصد افزایش پیدا کرده‌اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها