مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4267 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 تیر 1395 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اعلام کرد:

برگزاری بیش از 180برنامه به مناسبت هفته ملی عفاف و حجاب

مازندشورا: مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری بیش از 180 برنامه فرهنگی و آموزشی در قالب های متنوع به مناسبت هفته ملی عفاف و حجاب خبر داد و گفت: کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به ارتقاء سلامت اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده منجر خواهد شد.

مازندشورا:

بلدیه|نرگس معدنی پور با تشریح برنامه هاي هفته ملی عفاف و حجاب در کلانشهر تهران اظهار داشت: بیش از 180 برنامه در قالب همایش، نشست، کارگاه آموزشی، نمایشگاه، مسابقه و ... در سطح محلات شهر تهران به منظور ارتقاء سلامت اجتماعی و با هدف ارتقاء سطح بینش دینی شهروندان در زمیته عفاف و حجاب در طول هفته عفاف و حجاب از 19 تا 25 تیر ماه برگزار مي شود.وی در ادامه گفت: ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثير بسزايي در تحكيم بنيان خانواده و ايجاد سلامت در جامعه دارد، لذا کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده خواهد شدکه این مهم در تمامی برنامه های اداره کل امور بانوان دیده شده است.
معدنی پور با اشاره به برگزاری 44 کارگاه و نشست های تخصصی در سطح مناطق شهر تهران گفت: این کارگاه ‏ها با سرفصل ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و نقش عفاف وحجاب درخانواده و مباحثی چون ترویج مد وپوشش  اسلامی و ایرانی ومدیریت در هزینه های خرید باتوجه به شعار سال 95 "اقتصاد مقاومتی ،اقدام وعمل"، ترویج سبك زندگي اسلامی –ایرانی و زيست مومنانه، ارتقا واصلاح نگرش های فرهنگی وسبک زندگی شهروندان با تاکید بر معرفی ارزش ها، مزیت ها وزیبایی های عفاف و حجاب باعنایت به بیانات مقام معظم رهبری، بررسی تاثیر نقش حجاب در ایجاد وحفظ خانواده کارآمد و با حضور بیش از 12 هزار نفر از بانوان، دختران شهر تهران برگزار می شود و در این برنامه ها تجلیلی از برترین های حجاب در سطح مناطق، شامل دختران و بانوان محجبه موفق انجام خواهد شد.
وی اعلام کرد: تعداد 22 همایش آموزشی و فرهنگی نیز برای 110 هزار نفر از بانوان و دختران با همکاری بسیج مناطق برگزار می شود.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اعلام اینکه يك نمايشگاه محصولات فرهنگي در هر منطقه و در كنار محل برگزاري نشست ها و كارگاه ‏هاي آموزشي برپا خواهد شد، افزود: در اين نمايشگاه ها، غرفه هاي مشاوره و پرسش و پاسخ، برگزاري مسابقه، ارائه نشريات، محصولات، مقاله، لوح فشرده و بروشور و ...  در خصوص عفاف و حجاب برپا می شود که پذیرای شرکت کنندگان است.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اشاره به نامگذاری هفته عفاف و حجاب، گفت: اين نام گذاری ها به ترتیب از روز 19 تیرماه  شامل عفاف و حجاب ، ميراث انبياء الهي و ملل، عفاف و حجاب، سيره ي نبوي و سبك زندگي اسلامي ايراني، عفاف و حجاب، هدايت اسلامي – خودباوري فرهنگي، عفاف و حجاب، بهداشت و سلامت روان، شادي و نشاط اجتماعي،  عفاف و حجاب، امنيت اجتماعي، احترام به قانون و حقوق شهروندي، عفاف و حجاب، اقتصاد مقاومتي و توليد مصرف داخلي، عفاف و حجاب ، عفت و غيرت حافظ حريم خانواده، است.
وی با تاکید بر اینکه برنامه های شهرداری تهران در حوزه عفاف و حجاب تنها مختص روز ملی عفاف و حجاب و ایام آن نیست، افزود: برنامه های گسترده ای در این زمینه در طول سال و در تمامی مناسبت های ملی و مذهبی اجرا می شود.
به گفته معدنی پور، مهمترین رویکرد های اداره کل امور بانوان در سال 95 حمایت از نهادهای مردمی فعال در حوزه عفاف و حجاب، جلب مشاکت های شهروندان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از طریق تقویت کانون های محلی تحت عنوان حجاب یاوران یا مروجین حجاب و عفاف به شمار می رود.
وی همچنین با اشاره به هدف توسعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در بین شهروندان و اعتلای گرایش های فرهنگی اظهار داشت: در این زمینه اداره کل امور بانوان شهرداری تهران اقدام به تدوین لایحه برنامه جامع گسترش فرهنگ عفاف و حجاب نمود که در اواخر سال گذشته به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسید و بر اساس آن برنامه های عملیاتی راهبردهای 4 گانه لایحه عفاف و حجاب اجرا می شود.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این راهبردها شامل گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با رویکرد ترویجی، آموزشی و تبلیغی؛ متناسب سازی فضاهای شهری و توسعه اماکن و زیرساخت های شهری؛ حمایت از فعالیت های سازمان های مردم نهاد، کانون ها و همیاری های اجتماعی  در زمینه عفاف و حجاب و اقدامات نهادی و بین بخشی است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - بانوان - برنامه - فرهنگ - شهرداری - مدیرکل - خانواده - شهروندان - ترویج - جامعه - دختران - زمینه - فرهنگی - اداره - مناطق - اسلامی - برگزار - اشاره - اعلام - کارگاه - معدنی - سلامت - آموزشی - ارتقاء - اجتماعي - افزود - برگزاري - محصولات - فرهنگي - حمایت - لایحه - گسترش - توسعه - کانون - نمايشگاه - رویکرد - مناسبت - همایش - اظهار - تمامی - تعمیق - مسابقه - زندگی - ایرانی - تاکید - برگزاری - زندگي - اقدام - اقتصاد - اینکه -

نظر شما در مورد : برگزاری بیش از 180برنامه به مناسبت هفته ملی عفاف و حجاب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها