مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42724 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 دی 1396 -ساعت : 13:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طلب1100میلیارد ریالی شهرداری بجنورد

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار بجنورد با بیان اینکه این نهاد عمومی یکهزار و 100 میلیارد ریال از دستگاه های مختلف مطالبه دارد، گفت: تاکنون 90 میلیارد ریال از این مطالبه ها به صورت اسناد خزانه وصول شده است.

مازندشورا:روح الله براتیان روز سه شنبه اظهار کرد: این نهاد هم چنین990 میلیارد ریال به نهادهای مختلف و پیمانکاران بدهکار است که تامین اجتماعی با 240 میلیارد ریال، بیشترین مطلبه را دارد.

شهردار بجنورد با اشاره به اینکه فعالیت های شورایاران در این شهر متوقف شده است بر احیای این فعالیت ها تاکید کرد.
وی اظهار کرد: 65 محله در شهر بجنورد وجود دارد که شورایاران به عنوان نمایندگان مردم می توانند مسائل و مشکلات را شناسایی و برای رفع آن کمک کار باشند. 

براتیان درباره مشکلات مالی شهرداری با اشاره به اینکه اکنون هزینه های جاری شهرداری 600 میلیون ریال است اظهار کرد: اکنون در شرایطی هستیم که باید از ابزارهای مالی مختلف باید برای توسعه شهر استفاده کنیم.
شهردار بجنورد اظهار کرد: در خوشبینانه ترین وضعیت میزان درآمدهای امسال به 800 میلیارد ریال می رسد که 600 میلیارد ریال از این رقم هزینه جاری است و این در حالی است که شهرداری بجنورد امسال تنها 520 میلیارد ریال درآمد داشته است.
وی گفت: در وضعیت کنونی اگر سالانه 200 میلیارد ریال به صورت اقساط صرف پرداخت بدهی ها شود پنج سال طول می کشد تا بدهی ها تسویه شود و در این مدت نباید کاری در شهر انجام شود. 

شهردار بجنورد در بخش دیگر سخنان خود درباره اقدامات در حال پیگیری در ستاد بازآفرینی پایدار شهری گفت: وظیفه این ستاد انجام اقدامات برای جبران عقب ماندگی ها و تحقق توسعه متوازن در شهرها است و بر این اساس طرح هایی در بافت فرسوده شهری و سکونتگاه های غیر رسمی اجرایی می شود. 
براتیان افزود: مسئولان در شهر شیروان توانسته است بیش از یکهزار و 800 میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی این شهر مصوب کنند اما در بجنورد هنوز نتیجه قابل توجهی حاصل نشده است.
وی تصریح کرد: کندی کارها به این خاطر است که ستاد بازآفرینی شهری در بجنورد در یک سال پیش، نشستی نداشته است.
شهردار بجنورد اظهار کرد: اکنون 10 هزار و 20 میلیارد ریال پروژه برای بازآفرینی شهر بجنورد تعریف شده است که باید در ستاد مورد تایید قرار گیرد. 
وی افزود: اعتبار اجرای این طرح ها توسط دستگاه های اجرایی عضو ستاد تامین می شود و این دستگاه ها مکلف هستند بخشی از اعتبارات خود را برای اجرای طرح های مزبور اختصاص دهند. 

براتیان درباره قطع درختان اطراف استانداری برای اجرای پارکینگ گفت: قطع اشجار اقدام غیرقانونی نبود البته در قانون، زمانی که قطر تنه نهال به 15 سانتی متر به عنوان درخت تلقی می شود و قانون کمیسیون اشجار نیز تنها شامل درختان یعنی اشجار با قطر بیش از 15 سانتی متر است. 
شهردار بجنورد با بیان اینکه طرح موضوع قطع اشجار در اطراف استانداری ادامه جوسازی ها علیه شهرداری است خاطرنشان کرد: نهال های قطع شده در اطراف استانداری قطری کمتر از 3.5 سانتی متر داشتند البته این نهال ها به نهاستان منتقل شدند. 
شهر بجنورد به عنوان مرکز استان خراسان شمالی 210 هزار نفر جمعیت دارد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بجنورد - میلیارد - اظهار - شهرداری - بازآفرینی - شهردار - اشجار - اکنون - سانتی - اجرای - براتیان - اطراف - درباره - عنوان - اینکه - استانداری - البته - اعتبار - درختان - قانون - افزود - دستگاه - هزینه - فعالیت - اشاره - تامین - مختلف - شورایاران - مشکلات - اقدامات - امسال - وضعیت - توسعه - اجرایی -

نظر شما در مورد : طلب1100میلیارد ریالی شهرداری بجنورد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها