مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42727 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 دی 1396 -ساعت : 13:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آبادان دومین شهر دارای بافت فرسوده در استان

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار آبادان گفت: آبادان از لحاظ فرسودگی بافت شهری، در رتبه دوم شهرهای استان و در رتبه ششم شهرهای کشور قرار دارد.

مازندشورا:حسین حمیدپور سه شنبه اظهار کرد: مناطق حاشیه شهر از جمله شطیط، سلیج، ذالفقاری، دهکده بریم و سده به صورت بافت فرسوده شهری 100 درصدی تعریف شدند.
وی افزود: در برخی از مناطق شهر آبادان به لحاظ عمرانی و زیرساخت های فرهنگی ضعیف هستند و در واقع دارای بافت ناکارآمد شهری هستیم.
حمیدپور به تدوین برنامه چهار ساله عمران شهری آبادان با کمک سازمان منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت:در برنامه چهار ساله شهرداری آبادان هم ارتقای شاخص های فرهنگی و عمرانی در بافت فرسوده و بافت ناکارآمد شهری دیده شده است.
وی افزود: برنامه چهار ساله شهرداری با منطقه آزاد اروند شامل توسعه و ساماندهی محیط شهری، توسعه فضای سبز در قالب ایجاد پارک، تجهیز ناوگان آتش نشانی و خدمات شهری است.

شهردار آبادان گفت:شهرداری 2 هزار و 500 میلیون بدهی به پیمانکاران و مردم دارد که پرداخت آنها به راحتی امکان پذیر نیست و در حالا رایزنی با منابع مختلف بانکی و دولتی به منظور دریافت تسهیلات و کمک مالی هستیم تا بتوانیم بدهکاری شهرداری را پرداخت کنیم. 
وی محقق نشدن بودجه پیشنهادی را یکی از چالش های شهرداری آبادان عنوان کرد و افزود:متاسفانه بودجه ای که برای شهرداری آبادان در نظر گرفته شده بود محقق نشده و این امر فشار مضاعفی را به بدنه شهرداری وارد می کند. 
بنا به گفته رئیس شورای اسلامی شهر آبادان تعداد حقوق بگیران شهرداری با رتبه 11 آبادان 2 هزار و 500 نفر است که این تعداد 2 برابر چارت سازمانی است و این مهم باعث شد تا بسیاری از اعتبار شهرداری آبادان صرف پرداخت حقوق شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آبادان - شهرداری - برنامه - پرداخت - افزود - فرسوده - اروند - تعداد - بودجه - توسعه - منطقه - ناکارآمد - حمیدپور - دارای - مناطق - عمرانی - فرهنگی - هستیم -

نظر شما در مورد : آبادان دومین شهر دارای بافت فرسوده در استان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها