مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42728 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 دی 1396 -ساعت : 13:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برپایی نخستین جشنواره فیلم یزددراسفندماه

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد از برگزاری نخستین دوره جشنواره فیلم یزد با محوریت نقش زنان در اسفندماه سالجاری در این استان خبر داد.

مازندشورا:ونوس عامری روز سه شنبه افزود: این جشنواره از چهارم تا 14 اسفندماه در تالار فرهنگسرای شهرداری یزد برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: برگزاری جشنوارهای فرهنگی مختلف با هدف معرفی و بازبینی آثار گذشته نقش مهمی در انتقال ارزش‌های فرهنگی به نسل جدید دارد.
عامری با بیان اینکه ارتقای سطح فرهنگ عمومی یکی از مهمترین وظایف نهادهای شهری است افزود: در جشنواره‌های فیلم باید آثار فاخر گذشتگان بازبینی و شرایط لازم برای آشنایی بیش از پیش هنرمندان جدید با نوع نگاه تاریخ هنری ایجاد شود.
دبیر هنری جشنواره فیلم یزد هم گفت: در این جشنواره 10 فیلم از آثار فاخر و شاخص هنرمندان کشوری که در دهه‌های 60 و 70 اکران شده مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد.
زهرا‌ السادات طباطبایی افزود: تمام عوامل فیلم‌های این جشنواره از کارگردان، تهیه کننده،‌ بازیگران، طراح صحنه و تدوین گر حضور دارند.
وی اظهار داشت: فاخر بودن، تأثیرگذار و مانا بودن از جمله ملاک‌های ارزیابی و انتخاب فیلم‌های ارائه شده در جشنواره فیلم یزد است.
وی با بیان اینکه مراسم اختتامیه جشنواره یاد شده در شهرستان تفت برگزار می شود گفت: این جشنواره با مشارکت شورای اسلامی شهر یزد برپا می شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جشنواره - بازبینی - افزود - اینکه - فیلم‌های - هنرمندان - اظهار - عامری - برگزار - فرهنگی -

نظر شما در مورد : برپایی نخستین جشنواره فیلم یزددراسفندماه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها