مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4276 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 تیر 1395 -ساعت : 12:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خبر داد:

افزایش صددرصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی

مازندشورا: به دنبال اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی و آغاز سفرهای تابستانی، مراجعه به مراکز معاینه فنی صد در صد افزایش یافته است .

مازندشورا:

بلدیه| سیدنواب حسینی منش با اشاره به اینکه روز گذشته 3500 خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کردند، گفت: این در حالیست که در حالت عادی روزانه 1500خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه می کردند .حسینی منش با اشاره به اجرای طرح ال ای زد از شهریور ماه سال جاری گفت: مقررشده در فاز نخست این طرح در محدوده "طرح زوج و فرد" معاینه فنی خودروها کنترل شده و صرفا به خودروهایی که معاینه فنی داشته باشند اجازه ورود به محدوده زوج و فرد داده می‌شود.
وی با بیان اینکه این طرح نیمه شهریورماه آغاز می‌شود و پیش بینی می شود احتمال افزایش مراجعات مردمی به مراکز معاینه فنی وجود داشته باشد، اظهارکرد: بر همین اساس از هم اکنون پیش بینی افزایش ساعات کاری و در صورت لزوم شیفت های دوم و سوم صورت گرفته است.
به گفته وی اکنون در هر شیفت کاری در هر ماه قابلیت خدمات رسانی به 100 هزار خودرو فراهم است. این در حالیست که با افزایش مراجعات افزایش شیفت کاری نیز پیش بینی شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: در یک فاز روی خودروهای انژکتوری و کاربراتوری اعمال محدودیت می‌شود و در گام بعدی نیز اجرای این طرح به کل سطح شهر تهران تسری می‌یابد.
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اینکه از سال گذشته در شهر تهران یک میلیون و 800 هزار خودرو موکلف به دریافت معاینه فنی بودند، گفت: تاکنون یک میلیون خودرو با مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران و یا اطراف تهران معاینه فنی دریافت کرده اند .این در حالیست که 500هزار خودرو از مراکز معاینه فنی تهران مجوز دریافت کرده اند.
وی تاکید کرد: برای 800 تا یک میلیون خودروی فاقد معاینه فنی پیش بینی مراجعه داریم.
حسینی منش با اشاره به ویژگی های سامانه سیمفا تصریح کرد: با راه اندازی سامانه سیمفا و کنترل مکانیزه خودروهای فاقد معاینه فنی ، صدور برگه معاینه فنی جعلی دیگر امکان پذیر نیست و به طور حتم صدور این گونه برگه ها به صفر خواهد رسید. از سوی دیگر با سیستم یکپارچه معاینه فنی ، استاندارد واحد برای اعمال معاینه فنی در تمام مراکز کشور صورت گرفته است .
وی یاداور شد : طی دو ماه آینده تمامی مراکز معاینه فنی کشور به دوربین پلاکخوان تجهیز خواهند شد. به طور که دریافت معاینه فنی منوط به ثبت پلاک خودرو است و اینچنین دیگر هیچ خودرویی نمی تواند بدون مراجعه به مراکز معاینه فنی برگه دریافت کند .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معاینه - مراکز - تهران - خودرو - مراجعه - دریافت - افزایش - اشاره - میلیون - خودروهای - حالیست - حسینی - اینکه - اعمال - مرکزی - سیمفا - سامانه - تصریح - گرفته - اجرای - مدیرعامل - محدوده - کنترل - اکنون - مراجعات - گذشته -

نظر شما در مورد : افزایش صددرصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها