لزوم اجرای طرح ریزپهنه بندی در شهر های استان

تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 - ساعت : 08:41

کد مطلب: 42761 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر ساری برگزار شد

لزوم اجرای طرح ریزپهنه بندی در شهر های استان

اختصاصی مازندشورا: دوازدهمین جلسه شورای شهر ساری دیروز با حضور اکثریت اعضا و مهمانانی از استانداری و ادارت‌کل برگزار شد.

اختصاصی مازندشورا: در آغاز جلسه علیجان شمشیربند به عنوان ناطق پیش از دستور ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر در پایتخت گفت: مردم حق دارند مطالبات خود را عنوان کرده و مسئولین نیز باید پاسخگو باشند.

سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری با اشاره به زلزله‌ی تهران و سرپل ذهاب عنوان کرد:  زلزله های اخیر باعث شد که مسئولان نسبت به مسائل مقاوم‌سازی حساس تر عمل کنند و همچنین باید آمادگی در شرایط مدیریت بحران میان شهروندان تقویت شود.

وی افزود: مطالعات ریزپهنه بندی زلزله در ساری طی یک سال آینده انجام خواهد گرفت. با توجه به اینکه ساری روی گسل خزر قرار گرفته است آگاه سازی مردم برای اجرای طرح ریزپهنه بندی امر مهمی است.

در ادامه علی اکبر ذلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر عزم همه‌ی دستگاه ها برای کم به خطر زلزله گفت: طرح جامع شهر ساری که نقشه راهی برای ساخت و ساز ها در مرکز استان می باشد تدوین شده است.

ذلیکانی با اشاره به اینکه سازمان بازرسی باید در حوزه نظارت مهندسان بر ساخت و ساز ها ورود کند تصریح کرد: شهرداری ها باید طرح های جامع شهری را به مرحله اجرا برسانند.

نائب رئیس شورای شهر با بیان این نکته که شهر های استان مازندران روی گسل قرار دارند گفت: طرح ریزپهنه بندی را باید برای تمامی شهر های استان اجرا کرد و هر چه سریع تر باید به سمت مقاوم سازی سازه های احداث شده پیش برویم.

وی افزود: هدف از بیان چنین مسائلی ایجاد ترس میان مردم نیست بلکه میخواهیم مسئولین بیدار شوند.

همچنین در بخش هایی از جلسه دیروز یاسر جعفریان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسینکاتی را در خصوص زلزله های اخیر و همچنین لزوم توجه به این موضوع در استان مازندران عنوان کرد.

وی در بخشی از صحبت هایش گفت: بسیاری از شهر های مازندران روی گسل قرار دارند. همچنین شهر ساری نیز دقیقا روی گسل خزر قرار دارد. این گسل 600کیلومتری بزرگترین گسل کشور است که بسیاری از شهر های مازندران در محدوده‌ی آن قرار دارند. گسل خزر از مرکز شهر ساری تنها 5/3 کیلومتر فاصله دارد که از نظر علم زلزله شناسی اصلا فاصله‌ی زیادی نیست.

سید محمد محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شورا های استانداری با حضور در صحن علنی شورا گفت: پروژه هایی در شهر های مختلف استان در حال اجرا می باشند باید دارای مطالعات لرزه نگاری باشند.

وی افزود: پروژه ریزپهنه بندی در در شهر ساری به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که شهرداری ساری مکلف به پرداخت 400میلیون آن شده است.

در ادامه احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ضمن اشاره به همکاری شورا و شهرداری و ابراز امیدواری جهت تکمیل طرح جامع شهر ساری عنوان کرد: طرح ریزپهنه بندی می تواند تکمیل کننده طرح جامع و تفصیلی شهر های استان باشد.

احمدی افزود: 64میلیارد تومان اعتبار مدیریت بحران به شهرداری ساری اختصاص داده شده است. همچنین اداره کل مدیریت بحران نیز مکلف به پرداخت سهم خود در اجرای طرح ریز پهنه بندی زلزله شده است. 

 


برچسب ها : #ریزپهنه بندی #زلزله #زلزله زده #مرکز شهر #مازندران #ساری #شورای شهر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : لزوم اجرای طرح ریزپهنه بندی در شهر های استان

*

*


X https://sport45.site/