مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42761 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 08:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم اجرای طرح ریزپهنه بندی در شهر های استان

دوازدهمین جلسه علنی شورای شهر ساری برگزار شد

لزوم اجرای طرح ریزپهنه بندی در شهر های استان

اختصاصی مازندشورا: دوازدهمین جلسه شورای شهر ساری دیروز با حضور اکثریت اعضا و مهمانانی از استانداری و ادارت‌کل برگزار شد.

اختصاصی مازندشورا: در آغاز جلسه علیجان شمشیربند به عنوان ناطق پیش از دستور ضمن محکومیت اغتشاشات اخیر در پایتخت گفت: مردم حق دارند مطالبات خود را عنوان کرده و مسئولین نیز باید پاسخگو باشند.

سید مسعود مدینه رئیس شورای شهر ساری با اشاره به زلزله‌ی تهران و سرپل ذهاب عنوان کرد:  زلزله های اخیر باعث شد که مسئولان نسبت به مسائل مقاوم‌سازی حساس تر عمل کنند و همچنین باید آمادگی در شرایط مدیریت بحران میان شهروندان تقویت شود.

وی افزود: مطالعات ریزپهنه بندی زلزله در ساری طی یک سال آینده انجام خواهد گرفت. با توجه به اینکه ساری روی گسل خزر قرار گرفته است آگاه سازی مردم برای اجرای طرح ریزپهنه بندی امر مهمی است.

در ادامه علی اکبر ذلیکانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر عزم همه‌ی دستگاه ها برای کم به خطر زلزله گفت: طرح جامع شهر ساری که نقشه راهی برای ساخت و ساز ها در مرکز استان می باشد تدوین شده است.

ذلیکانی با اشاره به اینکه سازمان بازرسی باید در حوزه نظارت مهندسان بر ساخت و ساز ها ورود کند تصریح کرد: شهرداری ها باید طرح های جامع شهری را به مرحله اجرا برسانند.

نائب رئیس شورای شهر با بیان این نکته که شهر های استان مازندران روی گسل قرار دارند گفت: طرح ریزپهنه بندی را باید برای تمامی شهر های استان اجرا کرد و هر چه سریع تر باید به سمت مقاوم سازی سازه های احداث شده پیش برویم.

وی افزود: هدف از بیان چنین مسائلی ایجاد ترس میان مردم نیست بلکه میخواهیم مسئولین بیدار شوند.

همچنین در بخش هایی از جلسه دیروز یاسر جعفریان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسینکاتی را در خصوص زلزله های اخیر و همچنین لزوم توجه به این موضوع در استان مازندران عنوان کرد.

وی در بخشی از صحبت هایش گفت: بسیاری از شهر های مازندران روی گسل قرار دارند. همچنین شهر ساری نیز دقیقا روی گسل خزر قرار دارد. این گسل 600کیلومتری بزرگترین گسل کشور است که بسیاری از شهر های مازندران در محدوده‌ی آن قرار دارند. گسل خزر از مرکز شهر ساری تنها 5/3 کیلومتر فاصله دارد که از نظر علم زلزله شناسی اصلا فاصله‌ی زیادی نیست.

سید محمد محمدی تاکامی مدیرکل دفتر امور شهری و شورا های استانداری با حضور در صحن علنی شورا گفت: پروژه هایی در شهر های مختلف استان در حال اجرا می باشند باید دارای مطالعات لرزه نگاری باشند.

وی افزود: پروژه ریزپهنه بندی در در شهر ساری به یک میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که شهرداری ساری مکلف به پرداخت 400میلیون آن شده است.

در ادامه احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران ضمن اشاره به همکاری شورا و شهرداری و ابراز امیدواری جهت تکمیل طرح جامع شهر ساری عنوان کرد: طرح ریزپهنه بندی می تواند تکمیل کننده طرح جامع و تفصیلی شهر های استان باشد.

احمدی افزود: 64میلیارد تومان اعتبار مدیریت بحران به شهرداری ساری اختصاص داده شده است. همچنین اداره کل مدیریت بحران نیز مکلف به پرداخت سهم خود در اجرای طرح ریز پهنه بندی زلزله شده است. 

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ریزپهنه بندی - زلزله - زلزله زده - مرکز شهر - مازندران - ساری - شورای شهر -

نظر شما در مورد : لزوم اجرای طرح ریزپهنه بندی در شهر های استان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*