مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42763 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 09:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم استقرارسامانه های هشدارودستگاه های شتاب نگارتوسط شهرداری

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر لزوم استقرار سامانه های هشدار و دستگاه های شتاب نگار توسط شهرداری تهران تاکید کرد.

مازندشورا:محمدرضا رضایی کوچی در حاشیه بازدید از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید امکانات اولیه در خصوص سامانه های هشدار را تهیه کند، گفت: به نظر می رسد تامین این تجهیزات به ۱۰ میلیارد اعتبار نیاز داشته باشد تا تعداد دستگاه های شتاب نگار و لرزه نگار تهران به تعداد قابل قبول برسد.

وی افزود: براساس برآوردهای صورت گرفته اگر می خواهیم شرایط تهران را به حد مطلوب رسانده و به شهروندان تهرانی اطمینان خاطر در مورد ایمن سازی بدهیم، باید ۳۰ هزار میلیاردتومان هزینه کنیم که با توجه به بودجه حدودا ۱۵ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران، در می یابیم که حجم کار بسیار سنگین است.

کوچی با اشاره به جمعیت ۱۰ میلیون نفری تهران اظهار داشت: باید با برنامه ریزی درست و تعریف اولویت های شهر قبل از هزینه کردن برای خسارت ها در هنگام بروز بحران روی پیشگیری متمرکز شویم.

در ادامه افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تهران مستعد بروز حوادث و بحران های مختلف است، گفت: در صورت بروز بحران در تهران به شدت دست بسته هستیم و بسیاری از مشکلات در این زمینه به نظام معماری شهرها معطوف است که اگر از الان برای اصلاح آن کار را آغاز کنیم، ۵۰ سال زمان نیاز داریم.

وی ادامه داد: در زلزله تهران متوجه شدیم که جایگاه ساختار مدیریتی کمرنگ است و به دلیل شرایط مختلف حاکم بر سیستم شهرداری باید بیشتر روی مشارکت مردمی و هماهنگی با سازمان های امدادی دیگر تمرکز و توجه داشته باشیم.

در ادامه سید احسن علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مطالعات جایکا گفت: این مطالعات نشان داده است که ۱۰ درصد از ساختمان های تهران دوام لازم را ندارند که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران باید در این زمینه با نظام مهندسی ارتباط بیشتری داشته باشد، همچنین باید به ساختمان های مهم و استراتژیک توجه ویژه ای داشته باشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اعتبار ۴ میلیون دلاری تخصیص یافته برای مقاوم سازی مدارس نیز گفت: این موضوع مهم با همکاری یکی از بانک ها صورت گرفته است که امروز می توانیم از مدارس به عنوان یکی از نقاط امن بهره ببریم.

در ادامه کیان پور، عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اجرای اردوهای آمادگی برای استان های معین تهران گفت: همچنین باید آموزش های پناه گیری در هنگام بروز زلزله با همکاری سازمان صدا و سیما و سرای محلات شهرداری تهران به مردم ارائه شود.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت واحد در هنگام بروز بحران گفت: نباید در هنگام بروز بحران مدیریت های متعدد و موازی داشته باشیم؛ چراکه باعث تصمیم گیری های نامناسب در اقدامات می شود.

به گفته کیان پور می توانیم با انجام برنامه ریزی های مشخص با سازمان های آب، برق و گاز در ۱۰ تا ۱۵ ثانیه اول پس از وقوع زلزله وضعیت مناسب تری را داشته باشیم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - بحران - شهرداری - مدیریت - ادامه - هنگام - باشیم - زلزله - عمران - پیشگیری - تاکید - اشاره - کمیسیون - همچنین - همکاری - توانیم - مدارس - زمینه - ساختمان - مطالعات - میلیون - اعتبار - میلیارد - اینکه - تعداد - گرفته - برنامه - هزینه - شرایط - مختلف -

نظر شما در مورد : لزوم استقرارسامانه های هشدارودستگاه های شتاب نگارتوسط شهرداری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*