مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42766 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 09:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسمومیت4نفردرافسریه تهران با انتشار گازمنوکسیدکربن

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انتشار گازمنوکسید کربن در یک منزل مسکونی در افسریه خبر داد و گفت: در این حادثه 4 نفر از اعضای یک خانواده دچار مسمومیت شدند.

مازندشورا:سید جلال ملکی روز چهارشنبه افزود: ساعت 23:49 شب گذشته انتشار گازمنوکسید کربن در یک منزل مسکونی در افسریه به سامانه 125 اعلام و ماموران ایستگاه 15 آتش نشانی شهر تهران به محل حادثه اعزام شدند.
وی بیان کرد: در طبقه دوم یک ساختمان مسکونی 4 طبقه و در یک واحد مسکونی 65 متری بدلیل استفاده مشترک از دودکش در هود آشپزخانه و آبگرمکن دیواری، انتشار گاز منوکسید کربن اتفاق افتاده بود.
ملکی ادامه داد: با هوشیاری یکی از اعضای خانواده و با اطلاع سریع این حادثه به سامانه 125 ، آتش نشانان به محل حادثه رسیده و 4 نفر شامل پدر، مادر، دختر جوان و یک پسر بچه 7 ساله که دچار مسمومیت با گاز منوکسید کربن شده بودند را نجات دادند.
وی خاطرنشان کرد: مادر و دختر جوان در وضعیت وخیمی قرار داشتند که آتش نشانان هر 4 نفر را تحویل عوامل اورژانس دادند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با توصیه به شهروندان که هر وسیله گرمایشی یک دودکش مجزا نیاز دارد، تاکید کرد: استفاده از دودکش مشترک بسیار نا ایمن است چرا که هود آشپزخانه همیشه روشن نیست اما بخاری، آبگرمکن دیواری همیشه مورد استفاده است و استفاده از دودکش مشترک موجب انتشار گاز منوکسید کربن می شود.
وی توصیه کرد حتما دودکش های وسایل گرمایشی تا سطح پشت بام کشیده شده باشد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دودکش - انتشار - استفاده - مسکونی - منوکسید - تهران - مشترک - حادثه - گرمایشی - دادند - توصیه - همیشه - نشانان - آشپزخانه - سامانه - نشانی - آبگرمکن - دیواری -

نظر شما در مورد : مسمومیت4نفردرافسریه تهران با انتشار گازمنوکسیدکربن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها