مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4277 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 تیر 1395 -ساعت : 13:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان نظام مهندسی یزد:

حق تعطیل کردن پروژه های خلاف مقررات در اختیار مرجع صدور پروانه است

مازندشورا: در پی تخریب کلی یک ساختمان چهار طبقه در حال احداث در خیابان آیت ا... کاشانی یزد که منجر به مصدومیت سه نفر و جان باختن یکی از کارگران ساختمان شد، علل بروز حادثه از سوی مسئولان مربوطه در دست بررسی است.

مازندشورا:فرشید رئیس سازمان که از محل حادثه بازدید کرده است در یک مصاحبهاختصاصی با صدا و سیمای جمهموری اسلامی ایران مرکز یزد اظهار داشت: مجوز اینساختمان در حد دو طبقه زیر زمین و همکف بود و طراحی نیز اسکلت فلزی صورت گرفته کهبعدا توسط مالک به اسکلت بتنی تغییر یافته است.

رئیس سازمان همچنین با اعلام اینکه ناظر پروژه اولین گزارش خود را درتاریخ 7 بهمن 1394 به دبیرخانه شهرداری منطقه 2 یزد ارائه کرده است افزود: در اینگزارش مشکلات مربوط به سقف زیر زمین و ستون های طبقه همکف و عیوب آرماتوربندیساختمان به صراحت اعلام شده است.

به گفته مهندس فرشید در تاریخ26 اردیبهشت سال جاری نیز ناظر پروژه درگزارش خود عدم کیفیت اجرا و بتون ریزی را خاطرنشان کرده و هشدار داده است که اجرایستون های طبقه اول نیز بر خلاف پروانه است. این گزارش ها به شهرداری، مرجع صدورپروانه ارائه و در دبیرخانه شهرداری ثبت شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در این مصاحبه همچنین ازبازدید گروه نظارت مضاعف سازمان از این پروژه خبرداد و اعلام کرد: گزارش این هیئتدر تاریخ 25/2/1395 به مجری ارسال و در آنبه تخلفات عدیده ای اشاره شده است. رونوشت های این نامه نیز به ناظر و مالک پروژه، مجری، ناظر هماهنگ کننده و شهرداری ارسال گردیده و خواستار رسیدگی به موضوع شدهاست.

وی در این گفتگو از خلاف سازی های متعدد در استان اعم از ساختمان هایدارای پروانه یا بدون پروانه یاد کرد و در نتیجه گیری گفت: حادثه روز گذشته درخیابان آیت ا... کاشانی یزد تلنگری است که دستگاه های مرتبط با ساخت و ساز با خلافسازی ها بر خورد و در جهت اجرای مقررات ملی ساختمان تلاش کنند.

فرشید همچنین در زمینه تعطیلی کارگاه های ساختمانی متخلف گفت: قانونگذاراجرای این مهم را در اختیار شهرداری به عنوان مرجع صدور پروانه قرار داده و سازماننظام مهندسی ساختمان تنها در حد نظارت بر پروژه ها و ارائه گزارش و هشدار می تواندعمل کند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه - شهرداری - پروانه - ساختمان - گزارش - مهندسی - ارائه - همچنین - اعلام - فرشید - استان - نظارت - ارسال - مقررات - اختیار - حادثه - دبیرخانه - اسکلت - هشدار -

نظر شما در مورد : حق تعطیل کردن پروژه های خلاف مقررات در اختیار مرجع صدور پروانه است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها