مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42776 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 10:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

طرح ترافیک جدید نگاه محیط زیستی دارد

مازندشورا: شهردارآنلاین: یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم اجرای طرح ترافیک جدید به صورت فازبندی شده، گفت: اگر این طرح به صورت فازبندی اجرایی شود می‌توان مشکلات آن را احصا و نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

مازندشورا:زهرا نژاد بهرام در تشریح روند طرح ترافیک جدید پیشنهادی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران به عنوان یک دغدغه عمومی و ضرورتی که شهروندان در خصوص کاهش آلودگی هوای شهر تهران مطرح می‌کردند طرح ترافیک جدید را پیشنهاد کردند که می‌تواند راهکاری زودپاسخ باشد.

وی افزود: اینکه فضای تردد خودروها را در درون شهر تهران کاهش دهیم می‌تواند موجب کاهش آلودگی هوای شهر باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه در پاییز و روزهای نخست زمستان امسال تعداد روزهای ناسالم زیاد بود و این دغدغه و نگرانی برای شهروندان تهرانی وجود دارد که اقدام موثری در مسیر کاهش آلودگی هوای این شهر انجام شود. لذا پیشنهاد طرح ترافیک جدید تلاشی برای کاهش آلودگی هوای شهر تهران است که البته ممکن است هزینه‌هایی را در بر داشته باشد اما می‌تواند در میزان آلایندگی شهر اثر موثری بر جای گذارد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید به اولویت‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشیم، افزود: در پیشنهاد جدید شهرداری تهران برای طرح ترافیک نگاه کاملا محیط زیستی است و در مسیر کاهش آلودگی شهر تهران حرکت می‌کند.

وی تاکید کرد: به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیشنهاد کرده‌ایم که اگر بتواند این طرح را به صورت فاز به فاز اجرا کند تا امکان بررسی و کارشناسی دقیق وجود داشته باشد. به این ترتیب در اجرای هر فاز می‌توان بازخوردها را دریافت ، مشکلات را احصا و نسبت به رفع آنها اقدام کرد. بی تردید ما در مسیر کاهش آلودگی هوای شهر تهران از این پیشنهاد می‌توانیم به عنوان یک راهکار استفاده کنیم که قطعا باید در این مسیر هزینه‌هایی را متحمل شویم.

وی درباره حقوق ساکنان محدوده طرح نیز گفت: در حال حاضر این افراد در طرح فعلی امکان خروج خودروها از خانه‌های خود را ندارند و برای تردد با خودرو باید مجوز طرح ترافیک دریافت کنند. البته این مسائل باید به طور کامل مد نظر قرار گیرد و با اجرای فاز به فاز طرح می‌توان مشکلات موجود را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

به گفته این عضو هیات رئیسه شورا، شورای شهر تهران توسط کمیسیون‌های حمل و نقل و محیط زیست به شدت در حال گفت‌وگو با شهرداری به ویژه معاونت حمل و نقل است تا خلأها احصا و نسبت به رفع آنها اقدام شود.

نژادبهرام در خاتمه تاکید کرد: مسئله آلودگی هوا مسئله همه مردم و ربطی به غنی و فقیر بودن و یا مسئول و غیر مسئول بودن ندارد. چرا که همه در معرض آلودگی هوا هستیم و شهرداری هر کاری که می‌کند برای این است که بتواند در کاهش آلودگی هوا سهم موثری داشته باشد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - آلودگی - ترافیک - شهرداری - پیشنهاد - اقدام - تاکید - موثری - می‌تواند - می‌کند - معاونت - بتواند - امکان - می‌توان - مسئول - مسئله - مشکلات - دریافت - اجرای - هزینه‌هایی - اینکه - افزود - عنوان - دغدغه - خودروها - روزهای - شهروندان - البته - زیستی - شورای -

نظر شما در مورد : طرح ترافیک جدید نگاه محیط زیستی دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*