مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42783 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 11:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

«اسلامشهر» بعد از ۴ماه صاحب شهردار شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: حکم «حسین طلا» به عنوان شهردار اسلامشهر پس از بیش از چهار ماه توسط وزیر کشور امضا شد، تا پایانی بر بحث های جناحی در این شهر و آغازی بر همدلی در جهت توسعه شهری باشد.

مازندشورا:هفته سوم دی‌ماه در حالی آغاز شد، که خبر امضای حکم شهردار اسلامشهر از سوی وزیر کشور توانست به غائله‌ انتخاب شهردار در این شهر پس از ۴.۵ ماه پایان دهد.

پیش از انتخاب شهردار و نیز در مراحل بسیار طولانی امضای حکم وی به عنوان پر جمعیت ترین شهر استان تهران، پس از پایتخت، مخالفت های زیادی برای جلوگیری از امضا حکم وی صورت پذیرفت، افراد بسیاری سعی کردند، حکم «حسین طلا» به عنوان شهردار اسلامشهر امضا نشود، که در یادداشتی تحت عنوان «استاندار تهران شبهات انتخاب شهردار اسلامشهر را پایان دهد.» به این مخالفت ها و شبهات پیرامون تاخیر امضا حکم وی پرداختیم و از محمد حسین مقیمی، استاندار تهران خواستیم، به عنوان نماینده عالی دولت به این بحث وارد شده و شبهات پیرامون انتخاب شهردار اسلامشهر را پایان دهد.

اما، حال و پس از امضا حکم طلا، چه اتفاقاتی در اسلامشهر خواهد افتاد و صف بندی های مخالف و موافق چطور خواهد شد و اصولا چطور شود، بهتر است، مواردی بودکه به آن پرداختیم.

روزنامه نگار با سابقه و تحلیل گر مسائل غرب استان تهران در این خصوص گفت: حال زمان آن رسیده که  عقلا و آن افرادی که چه موافق و چه مخالف دل در گرو توسعه و رشد اسلامشهر دارند، همگی پای کار بیایند و برای ایجاد تغییر به نفع مردم به یاری مدیریت شهری و شورای شهر بشتابند.

اکبر کریمی اضافه کرد: جمع زیادی از کسانی که مخالف شهردار شدن «طلا» در اسلامشهر بودند از امروز بدون تعارف و خودسانسوری تبریک می‌گویند و عَلَم مخالفت را در تمکین به قانون و در راستای منافع شهر بر زمین نهاده‌اند و حالا می‌خواهند دوشادوش شهردار و شورای شهر برای تغییر بزرگ در این شهر به میدان بیایند، این را می‌توان از نوشته‌های عقلای این قوم در فضای مجازی دید و درک کرد.

وی با بیان این که همراهان و موافقان شهردار منتخب نیز دیگر دست از بحث و پیگیری برداشته‌اند و خبری از جو انتقادی گذشته نیست، گفت: این عده نیز پذیرفته‌اند که دیگر وقت بحث نیست.

کریمی با انتقاد از ایجاد جوی غبار آلود در این میان، گفت: در همین فضا بود که متاسفانه کسانی برای ایجاد فضای بداخلاقانه و تحریک نمایندگان مجلس دست به انتشار پیامی زدند که معلوم بود تفکری خناسانه پشت آن مخفی شده است، وقتی عکس نماینده رباط کریم را در کنار ۳۰ نماینده تهران می‌گذارند و می‌گویند یک نماینده بهتر از ۳۰ نماینده است یعنی با آگاهی به دنبال تحریک نمایندگان و مورد اهانت قرار دادن آنها هستند، این دیگر شیطنت نیست؛ بلکه اقدامی برای غبارآلودکردن فضا است.

وی گفت: جالب  این که او هرگز چنین ادعایی نکرده و بعضی‌ها اصرار دارند نظر شخصی خود را تعمیم دهند و از آن بهره ببرند.

تحلیل گر مسائل غرب استان تهران افزود: باید این نکته را  عرض کنم، آن هایی که امروز می‌خواهند انتخاب حسین طلا را در برابر دولت و مجلس قرار دهند و با شخصی کردن مسایل مسیر این انتخاب مهم و استقلال و ایستادگی ارزشمند شورای شهر را به حاشیه ببرند، قطعا دوستان این شهر نیستند، این افراد نان از دعوا می‌برند و به طور حتم سودشان از آرامش شهر و مردم به دست نمی‌آید.

کریمی گفت: دیگر همه حاشیه‌ها تمام شده و حالا حسین طلا ابلاغ رسمی خود را دریافت کرده و به زودی آستین‌های همت را برای خدمت به مردم اسلامشهر بالا خواهد زد، او برای اسلامشهر باید با همه تعامل کند و سلیقه سیاسی که از خود به نمایش گذاشته نشان می‌دهد در ایجاد تعامل بسیار هم توانمند است.

وی گفت: خوشبختانه نمایندگان نیز بعد از کشمکش های گذشته، حالا به احترام ۴۲۰ هزار شهروند اسلامشهری، نگاه‌های سیاسی را کنار می‌گذارند و برای کمک به توسعه این شهر به میدان می‌آیند، این یک اتفاق طبیعی است که همه دلسوزان می‌توانند پیش بینی کنند، آن که در این کشاکش تلاش می‌کند نمایندگان را به جان شهر بیاندازد، قطعا دنبال منافعی است که با آرامش فعلی در تضاد است.

اما هنوز چشم انتظاری ها پایان نیافته و مردم اسلامشهر منتظر برگزاری مراسم معارفه شهردار جدید این شهر هستند، سوالی که استاندار تهران دوشنبه و در خلال سفر به اسلامشهر، در خصوص زمان انجامش گفت: هنوز زمان مشخصی برای معارفه شهردار اسلامشهر در نظر گرفته نشده است.

محمد حسین مقیمی در خصوص تاخیر در امضا حکم ۲ شهردار چهاردانگه و اسلامشهر از توابع شهرستان اسلامشهر نیز گفت: انتخاب شهردار مراحلی دارد، که باید طی شود و باید منتظر ماند تا طبق روال قانونی کارها انجام شود.

وی اما توضیحی در خصوص تفاوت زمان صدور حکم شهرداران اسلامشهر با دیگر شهرستان های استان نداد، سوالی که همه در اسلامشهر به خوبی پاسخ آن را می دانند، وجود «اختلافات جناحی و حزبی» در این شهرستان و لزوم رفع آن برای توسعه اسلامشهر به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان تهران بیش از پیش ضرورت خواهد یافت.

حکم حسین طلا، در حالی روز گذشته، توسط معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به وی تحویل داده شد، که کارشناسان راه پیش روی وی برای حل مشکلات و بی برنامگی های مدیریت شهری اسلامشهر را بسیار پر پیچ و خم و دشوار می دانند، یک تحلیلگر مسائل منطقه ای غرب استان تهران و فعال سیاسی و اجتماعی این منطقه در خصوص عوامل موفقیت شهردار جدید اسلامشهر گفت: اگر بخواهیم «طلا» موفق باشد، همه باید اختلافات را کنار گذاشته و به او در پیشرفت اسلامشهر کمک کنیم.

ذبیح الله اصغری ادامه داد: باید به رای مردم و شهرداری که توسط منتخبین مردم برگزیده شده است، احترام گذاشت و او را در راه رسیدن به مطالبات مردمی یاری داد.

اصغری از دستگاه های اجرایی اسلامشهر خواست، اختلاف سلیقه ها را کنار گذاشته و با پایان دادن به کشمکش ها و مناقشات، شهردار جدید اسلامشهر را یاری رسانند و افزود: اکنون یک رکود و بی برنامگی خاصی در مدیریت شهری اسلامشهر حاکم است و برای عبور از این رکود و ارائه خدماتی در خور به مردم فهیم اسلامشهر تنها یک چیز باقی مانده و آن «اتحاد» است.

حسین طلا، معاونت استانداری تهران، فرمانداری تهران و نیز ۴ سال نمایندگی مردم اسلامشهر، تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد و به خوبی می تواند با استفاده از تجربیات گذشته سکان هدایت اسلامشهر، با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر را مدیریت کند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسلامشهر - شهردار - تهران - استان - نماینده - عنوان - پایان - توسعه - ایجاد - نمایندگان - گذشته - مدیریت - شورای - کریمی - جمعیت - مخالفت - شبهات - سیاسی - شورای شهر - شهرستان - گذاشته - مسائل - بسیار - استاندار - مخالف - احترام - منتظر - کشمکش - پرداختیم - تعامل - سلیقه - مقیمی - معارفه - سوالی - منطقه - اصغری - پیرامون - برنامگی - اختلافات - تاخیر - دانند - آرامش - ببرند - تحلیل - موافق - کسانی - تغییر - زیادی - دارند - بیایند - امروز - می‌گویند - می‌گذارند - دنبال - افراد - امضای - تحریک - می‌خواهند - میدان - افزود -

نظر شما در مورد : «اسلامشهر» بعد از ۴ماه صاحب شهردار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها