مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42787 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 12:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مشاوران استخدام شهرداری نیستند

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار زنجان با تاکید بر اینکه مشاوران به هیچ عنوان استخدام شهرداری نیستند و برای کمک به شهردار وارد میدان شده اند، گفت: برخی رسانه ها به جای اطلاع رسانی درست و بیان واقعیت ها، شایعه پراکنی می کنند.

مازندشورا: طی روزهای گذشته در برخی از رسانه ها و شبکه های اجتماعی زنجان عنوان شده بود که شهردار زنجان مشاوران غیربومی منصوب کرده و عده ای از این افراد غیربومی نیز بزودی در شهرداری به عنوان هیات مدیره سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری فعالیت خواهند کرد.
مسیح الله معصومی روز چهارشنبه در این باره گفت: متاسفانه آنگونه که باید و شایدبرخی از رسانه های واقعیت ها را نمی بینند و با جو سازی و شایعه پراکنی به این موضوع دامن می زنند، در حالی که مدیریت شهری در انتصابات افراد بومی را انتخاب و بر این مبنا عمل می کند.
وی اظهار کرد: شهرداری زنجان برای مدیریت شهری در حوزه ها و تخصص های گوناگون نسبت بکارگیری مشاوران غیربومی اقدام کرده که هر کدام از انها را افرادی صاحبنظر و صاحب فن تشکیل می دهند و در رفع امور بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
معصومی افزود: مشاوران بکار گرفته شده در نهاد و سازمانهای مختلف مشغول بکار بوده اند و بواسطه ایده های مختلف خواهان تحول در شهرداری هستیم و در واقع در راستای سیاستگذاری ها شهرداری کمک حال خواهند بود.
وی تاکید کرد: این جزو اختیارات شهرداری است که برای پیشبرد امور توسعه شهری مشاور انتخاب کند و این مشاوران به هیچ عنوان استخدام نیستند و قرار نیست پست و سمت فردی را در شهرداری اشغال کنند.
شهردار زنجان ادامه داد: بر این اساس 6 نفر افراد صاحبنظر و برجسته از شهرهای تهران و قم در ر شته های حقوق، مالی، عمرانی، ترافیک و فناوری اطلاعات و فرهنگی انتخاب شده اند و قرار است در سیاستگذاری های کمک کنند و به هیچ عنوان بار مالی برای شهرداری ندارد.
وی بیان کرد: متاسفانه بر خلاف مطالب منتشر شده این انتخاب ها اتوبوس مدیران نیست، بلکه مشاوره هستند که قرار است شهرداری را در توسعه و آبادانی شهر یاری کنند.
معصومی افزود: شهرداری کارهای مهمتری دارد که وقت وخود را بر شایعات و سوء برداشت های این چنین صرف کند و از رسانه های گروهی شهر نیز انتظار می رود که با پیشنهاد و انتقادهای سازنده در مدیریت شهری اثر گذار باشند، مبتنی بر واقعیت ها قضاوت و تحلیل داشته باشند و از طرفی قبل از اینکه این نوع اخبار منتشر می شد مصاحبه و دلیل این کار سوال می شد.
شهردار زنجان ادامه داد: حدود 2 ماه از ورود به شهرداری زنجان مشکلاتی زیادی از قبیل تعیین و تکلیف پروژه های عمرانی و هزینه های سرسام اور مورد بررسی قرار گرفت و حتی اقداماتی موثری برای رفع این مسائل انجام گرفت که رسانه ها چندان به این موضوع ورود پیدا نکردند.
وی اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم شهرداری راه اندازی اتوبوس خدمت بود که روزانه و در ساعات مشخصی معاونان و مدیران شهرداری و مناطق در مکان هایی تعیین شده مستقر شده و به مراجعه کنندگان پاسخ می دهند.
شهردار زنجان خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه در کنار این مسائل به خروچی چنین کارهای بیپردازند و از شهردار سوال کنند که که این کار چه دستاورد و نتیجه ای را برای توسعه و عمران شهری زنجان بدنبال داشته است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر زنجان نیز ادامه داد: طبق قانون انتخاب مشاوران و اعضای هیات مدیره سازمان های زیر مجموعه شهرداری از اختیارات شهرداری بوده و نظر اعضای شورای شهر نیز بیشتر مشورتی است. 
سجاد خدایی افزود: بتازگی شهردار زنجان 6 نفر را به عنوان نیروی غیربومی و به عنوان مشاور و هیات مدیره های سازمان های زیر مجموعه انتخاب شده اند که به عنوان نمایندگان شهردار در سازمان های زیر مجموعه انتخاب و بکار گرفته شده اند. 
وی اظهار کرد: تاکنون اعضای شورای شهر زنجان در امور انتصابات دخالتی نکرده و اگر هم بوده بیشتر نظر مشورتی و معرفی افراد توانمند تر را ارائه کرده و هر چند به گفته شهردار مشاوران انتخاب شده هیچ گونه بار مالی را به شهرداری تحمیل نخواهد کرد.
خدایی خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات اساسی و مطرح شده در جلسه غیر علنی شورای شهر زنجان بحت انتصابات اخیر شهردار زنجان بودکه با توضیحات شهردار اعضای شورا قانع شدند، این کار منافاتی با اختیار شهردار نداشته است.
پیش از این رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه طبق بررسی های انجام گرفته شهردار زنجان به جذب 6 نیروی غیر بومی به عنوان مشاوراقدام کرده است، گفته بود: از این تعداد سه نفر انها به عنوان سرمایه گذار معرفی شده اند که فعالیت کاری انها نشان می دهد در کلانشهرها نسبت به سرمایه گذاری اقدام کرده اند و حتی از این موضوع استقبال می شود. 
امامعلی دادخواه افزود: شورای اسلامی شهر زنجان حق دخالت در مسائل اجرایی شهردار را ندارد، اما شورای شهر به عنوان اتاق فکر و نمایندگان مردم می تواند نظرات مشورتی خود را در این ارتباط ارائه کند. 
وی بیان کرد: شهردار زنجان با نیروی مازاد مواجه است به طوری که هم اکنون در این نهاد غیردولتی 2 هزار و 500 نفر در بخش های مختلف مشغول بکار هستند و این در حالی است نیروی انسانی 800 تا یکهزار نفر پاسخگوی نیازهای فعلی است. 
این عضو شورای شهر زنجان ادامه داد: نیروی مازاد شهرداری زنجان طی سنوات گذشته و در بخش های خصوصی جذب شده اند و شهر زنجان مراکز متعدد دانشگاهی دارد که نیروهای مورد نیاز در رشته های مختلف بویژه حوزه شهر سازی را تربیت می کند. 
وی خاطر نشان کرد: کار آیی اصل مهم در بکارگیری نیروی های بومی و غیر بومی بوده که هم اکنون مدیران شهری زنجان در مناطق مختلف شهرداری دلسورانه در راستای خدمت رسانی در شهر مشغول به فعالیت هستند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد. 
 شهر زنجان به عنوان مرکز استان سه منطقه شهرداری و 430 هزار نفر جمعیت دارد..


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنجان - شهرداری - شهردار - عنوان - شورای - مشاوران - نیروی - مختلف - شورای شهر - رسانه - اعضای - موضوع - افزود - افراد - ادامه - غیربومی - مجموعه - گرفته - مسائل - مدیران - مشغول - توسعه - اسلامی - مشورتی - انتصابات - فعالیت - مدیریت - مدیره - معصومی - اظهار - مازاد - تعیین - اینکه - اکنون - مناطق - بررسی - ارائه - نمایندگان - باشند - بیشتر - معرفی - خدایی - سرمایه - سیاستگذاری - متاسفانه - واقعیت - بکارگیری - خواهند - اجتماعی - استخدام - نیستند - گذشته - اقدام - صاحبنظر - ندارد - منتشر - اتوبوس - فرهنگی - عمرانی - راستای - اختیارات - مشاور - کارهای -

نظر شما در مورد : مشاوران استخدام شهرداری نیستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*