مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42790 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 13:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فروش زمین با کاربری فضای سبز در آبادان ممنوع

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر آبادان، فروش زمین با کاربری فضای سبز یا فضای باز در این شهر را ممنوع و غیر قانونی خواند.

مازندشورا:حسن کمری صبح امروز گفت: متاسفانه موضوع فروش زمین با کاربری فضای سبز یا فضای باز به مردم (طبق گفته خودشان) به طور خاص در حوزه منطقه دو شهرداری در دوران مدیریتهای مختلف هم توسط منطقه آزاد اروند و هم توسط سازمان راه و شهرسازی (زمین شهری سابق) و سایر سازمانها به کرات اتفاق افتاده است که این یک تخلف و از مصادیق بارز زمین خواری است.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد اروند و اداره راه و شهرسازی به عنوان طراح طرح تفضیلی، اقدام کننده در زمینه واگذاری چنین زمین هایی به مردم بوده اند و این دو اداره جزء زیر مجموعه نظارتی شورا نیستند، افزود: از آنجائی که انجام چنین کاری خریداران را با مشکلات زیادی مواجه کرده لذا تنها کاری که شورا می توانست در این باره انجام دهد آنکه صدور پروانه کار برای چنین زمین هایی که در طرح تفضلی به عنوان فضای سبز یا فضای باز تعریف شده را برای مناطق چهارگانه شهرداری ممنوع اعلام کند که در صورت انجام به عنوان تخلف مدیران مناطق لحاظ و با آنها برخورد جدی می شود.

کمری تصریح کرد: با توجه به فراگیر شدن این مسئله در شهر، شورا با صدور مصوبه ای از مدیران مناطق خواست تا ضمن ارائه نکردن پایان کار به افراد از ادامه فعالیت آنانی که در حال ساخت و ساز هستند نیز جلوگیری شود، شورا بروز این موارد را به مثابه تخلف مدیران تلقی می کند و در صورت مشاهده با مدیران برخورد می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: البته در این میان کسانی هستند که زمین را پیش فروش کرده اند و عده ای هم به دلیل پائین بودن نرخ این زمین ها چندین پلاک را خریداری کرده اند اما باز هم ما تحویل سند و یا ادامه فعالیت برای اینان را نیز ممنوع اعلام کرده ایم.

کمری افزود: اگر چه عده ای به دلیل اعتماد به شهرداری و زمین شهری که از آنها استعلام گرفته اند دست به خرید چنین زمین هایی زده اند و برخی هایشان نیز پروانه ساخت دارند اما به لحاظ قانونی واگذاری زمینهایی که در فضای سبز و یا باز شهری است، تخلف محسوب می شود.

وی اظهار کرد: برخی از دوستان در مواجه به این مسئله می گویند که این فضاهای باز جزء فضاهای ذخیره ای هستند که بعدا می توانند به فروش برسند اما به این دست از افراد می گوئیم که این «بعدا» زمان دارد، اگر در سال ۱۳۹۵ طرح تفضیلی آبادان تدوین شد، موضوع واگذاری فضای باز برای ۴۰ سال پس از آن دیده شده نه آنکه در مردادماه سال ۹۵ در طرح تفضلی فضای باز تعریف شود و در شهریور همان سال واگذاری این فضاها انجام شود، متاسفانه این اتفاقات افتاده و اگرچه ممکن است سبب نارضایتی برخی ها شود اما حق و حقوق مردم و آینده فرزندان آبادان مهمتر از نارضایتی افرادی محدود است.

به گفته رئیس شورای شهر آبادان، شورا بر اجرای قوی این مصوبه اصرار دارد تا حداقل دیگر پروانه ای برای چنین مواردی صادر نشود تا سازمانهایی که در این باره کوتاهی و تخلف کردند و یا قانون را بد تفسیر کردند و کار غیر قانونی از آنها سر زده متوجه کارشان شوند و بیش از این، این اتفاق ادامه نیابد.

کمری تصریح کرد: مصوبه شورا در این باره، برای شهرداری لازم الاجرا است، ما در این باره نیز مشاوره قضایی گرفتیم، به طور قطع پروانه کاری برای چنین زمین هایی به نام هر شخصی در دوره کاری شورای فعلی صادر نمی شود.

وی یادآور شد: نظارت بر طرح تفضلی با شهرداری است و هیچ سازمان و یا نهاد دیگری اجازه دخالت در این قضیه را ندارد و لذا طرح تفضیلی باید رعایت شود. اگر سازمان منطقه آزاد اروند در مواردی امکان صدور پروانه کار دارد دیگر ارتباطی به ما ندارد، ساخت و ساز در شهر وظیفه شهرداری است و لذا در تخلفات مشابه اجازه کار و صدور پروانه ساخت داده نمی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران، عوارض کسب و پیشه در شهرهای آبادان و خرمشهر طی یکی دو سال اخیر باید به شهرداریها داده شود.

کمری افزود: خوشبختانه دیدگاه مثبت مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در جهت پیگیری و همکاری در این باره وجود دارد تا از این طریق (هر چند که محسوس نباشد) به بحث افزایش درآمد شهرداریهای آبادان و خرمشهر کمک شود و این اتفاق می افتد.

وی اظهار کرد: در بحث آب و فاضلاب پیگیر آنیم تا مجری طرح فاضلاب که تاکنون در اهواز مستقر بود و به طور رسمی و سازمانی ارتباط کاری با اداره آبفای آبادان نداشت در شهر مستقر شود تا بتوان در جهت اجرای مناسب و به موقع طرحهای فاضلاب با آن ارتباط بهتری داشته باشند.

کمری با بیان اینکه خوشبختانه در اداره آبفا برای این موضوع هیچ مقاومتی وجود ندارد، تصریح کرد: این خواسته مردمی است و لذا در عمل به خواسته مردمی هیچ حب، بغض و مقاومتی وجود نخواهد داشت، مدیران آبفای آبادان طرحهای خوبی را در زمینه فاضلاب شهری دارند که امید می رود با انجام آنها توسعه شبکه فاضلاب شهری را نیز ظرف یکی دو سال آینده شاهد باشیم هرچند که کلنگ برخی از طرحهای شان نیز در اواخر سال جاری به زمین زده می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: در بحث تعمیرات مربوط به نشست ها و گرفتگی های فاضلاب، انتظارمان عمل بهتر و سریعتر کارکنان آبفا آبادان است. امید می رود این اداره در کنار انجام وظایف روزمره، با تشکیل تیمهایی در جهت رفع گرفتگی ها و مشکلات ناشی از انجام تعمیرات و ترمیم شبکه های فاضلاب در کوچه ها و خیابانها نیز اقدام کند تا تلاشها در جهت رفع گرفتگی ها نیز بیشتر شود.

کمری با اشاره به وظیفه ذاتی واگذاری انشعاب توسط اداره آبفا افزود: این اقدام در جهت درآمدزایی و جلب مشتری است و ما بابت این وظایف مربوطه از آنها تشکر نمی کنیم اما بابت تشکیل کارگروه تعمیرات برای رفع گرفتگی های فاضلاب که سبب بروز مشکل و دردسر برای مردم شده، قدردان اداره آبفا خواهیم بود، انتظار می رود در این باره وضعیت بهتر شود.

وی اظهار کرد: همچنین در خصوص زباله گیری در ساعات ازدحام جمعیت در مرکز شهر (امیری) تذکراتی به مسئول ناحیه داده شد تا این اتفاق نیفتد و کار در ساعات پایانی شب به انجام برسد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آبادان - فاضلاب - اداره - مدیران - شهرداری - پروانه - منطقه - واگذاری - شورای - اتفاق - مصوبه - گرفتگی - اروند - افزود - طرحهای - ندارد - تصریح - ادامه - اظهار - اسلامی - تفضلی - ممنوع - مناطق - تفضیلی - عنوان - موضوع - تعمیرات - اقدام - وظایف - خرمشهر - وظیفه - تشکیل - دیگری - اجازه - خوشبختانه - مواردی - آبفای - ارتباط - مستقر - مقاومتی - خواسته - ساعات - مردمی - افراد - مشکلات - مواجه - تعریف - زمینه - اینکه - متاسفانه - شهرسازی - افتاده - اعلام - برخورد - فضاهای - نارضایتی - آینده - قانونی - دارند - مسئله - کاربری - فعالیت - اجرای -

نظر شما در مورد : فروش زمین با کاربری فضای سبز در آبادان ممنوع

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*