مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42795 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 14:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سه نیرو به ازای هرپست درشهرداری های کردستان

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به استخدام های بی ضابطه در بدنه شهرداری های استان گفت: در شهرداری ها به ازای هر پست سازمانی اکنون سه نفر مشغول بکار هستند.

مازندشورا:امیر قادری روز چهارشنبه در همایش شهرداران و شورای اسلامی شهرهای استان با انتقاد از وجود نیروهای مازاد در بدنه شهرداری ها اظهار کرد: حضور نیروی مازاد باعث شده بخش مهمی از توان شهرداری ها تلاش برای پرداخت حقوق پرسنل باشد.
وی افزود: وقتی چنین روندی بر بدنه شهرداری های استان حاکم است چگونه می توان انتظار ارائه خدمات مطلوب و مناسب به شهروندان، پرداخت به موقع حقوق و انجام امور عمرانی را از این نهاد داشت.
قادری تاکید کرد: تا زمانی که استخدام در شهرداری‌ها توسط سازمان امور استخدامی تصویب و سپس اجرایی شود هر نوع استخدام بدون ضابطه و خارج از مصوبه علاوه بر منع قانونی، منع شرعی و اخلاقی نیز دارد.
وی یادآور شد: 70 درصد نیروهای شهرداری ها دیپلم و زیر دیپلم هستند و بیشتر این نیروها در شهرداری های استان و کشور از تخصص و مهارت کافی برخوردار نیستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: هر نوع استخدامی باید دارای مجوز باشد و لازم است نیروهایی که در شهرداری ها جذب می شوند علاوه بر دارا بودن تخصص و مهارت کافی، به صورت قانونی و از طریق آزمون، گزینش و مصاحبه جذب بکار گرفته شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه 50 درصد جمعیت سنندج در 25 درصد مساحت شهر سکونت دارند، افزود: منازل مسکونی این مناطق مشکل دار و بی کیفیت هستند و اگر حادثه ای هماند زلزله اتفاق بیفتد با مشکلات جدی در این مناطق روبرو خواهیم شد.
قادری اظهار کرد: برای جلوگیری از این معضلات و افزایش ساخت و سازهای بی رویه باید در سطح کلان سیاست های لازم اتخاذ شود که شهرداری ها در کاهش این مشکلات نقش اساسی و کلیدی دارند.
وی با اشاره به رشد جمعیتی روستاهای واقع در حریم شهرها نیز یادآور شد: سکونتگاه های غیررسمی شکل گرفته زاییده همین مسایل است بطوریکه اکنون رشد جمعیت روستاهای واقع در حریم شهرهای استان 4.15 درصد و رشد جمعیت شهرهای مراکز استان نیز 3.12 درصد است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان افزود: این آمار نشان می دهد که رشد جمعیت در اینگونه روستاها بیشتر از شهرها است و باید شهرداری ها با استفاده از مسئولیت قانونی خود در این خصوص حساسیت بیشتری داشته و مانع افزایش جمعیت در این روستاها شوند.
وی در ادامه با تاکید بر تهیه برنامه پنج ساله توسط شهرداری ها یادآور شد: شهرداری ها بدون برنامه با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد بنابراین لازم است نسبت به تهیه و تدوین برنامه بلند مدت با جدیت و دقت بیشتری کار کنند.
قادری بر رعایت و پیگیری ماده 71 قانون شوراها نیز تاکید کرد و گفت: در این ماده، 32 وظیفه برای شوراهای اسلامی شهرهای کشور در نظر گرفته شده که نیمی از آن یا بیشتر به موضوع نظارت های فنی و اجتماعی و در کنار آن با سهم بیشتری نظارت های بودجه ای و مالی است.
وی اظهار کرد: قانونگذار از طریق حسابرس و عاملان ذیحساب این حق را به شوراهای اسلامی داده که در موضوع نظارت مالی شهرداری ها ورود کنند چون درآمدهای شهرداری از جیب مردم است و شفافیت و انضباط مالی در این ماده قانونی موجب افزایش رضایت شهروندان به مدیریت شهری می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: با این نظم و انضباطی که در این خصوص قانون به نوعی به شوراها تکلیف کرده لازم است شوراهای اسلامی شهرها تلاش همه جانبه ای داشته باشند تا به وطایف خود به نحو احسن عمل کنند.
استان کردستان با یک میلیون و 600 هزار نفر جمعیت دارای 10 شهرستان و 29 شهر که از این تعداد 19 شهر تازه تاسیس است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - استان - جمعیت - کردستان - شهرهای - عمرانی - قادری - اسلامی - قانونی - معاون - بیشتر - بیشتری - استاندار - مشکلات - شهرها - یادآور - گرفته - هماهنگی - برنامه - اظهار - نظارت - شوراهای - افزود - افزایش - تاکید - روستاهای - ادامه - موضوع - قانون - شوراها - روستاها - مهارت - شهروندان - استخدام - پرداخت - مازاد - نیروهای - استخدامی - علاوه - مناطق - دارند - دارای - دیپلم - روبرو -

نظر شما در مورد : سه نیرو به ازای هرپست درشهرداری های کردستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*