مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42796 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

راه‌اندازی دبیرخانه شورای اجتماعی محلات همدان

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان گفت: دبیرخانه شورای اجتماعی محلات همدان باید هر چه سریعتر راه اندازی شود.

مازندشورا:رضوان سلماسی صبح چهارشنبه در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با موضوع بررسی سیاست‌های کمیسیون، بررسی وضعیت زمین‌های ورزشی فرهنگی مناطق و بررسی طرح دوچرخه‌سواری و ورزش صبحگاهی پرسنل برگزار شد، اظهار داشت: اهداف، برنامه‌ها و سیاست کاری بر اساس شهر و فرهنگ شهر در حوزه وظایف شهرداری تعریف شده است.

سلماسی ترویج فرهنگ شهروندی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، بهبود مستمر فضای فرهنگی شهر و همگانی کردن ورزش همگانی در بین شهروندان را از جمله اهداف فرهنگی شورا و شهرداری برشمرد.

وی گفت: افزایش سرمایه اجتماعی و حس تعلق به شهر، ترویج باورها و ارزش‌های اسلامی و ایرانی، غنی‌سازی اوقات فراغت و افزایش نشاط اجتماعی شهروندان، افزایش توانمندی‌ها، آگاهی‌ها و مهارت‌های عمومی و تخصصی شهروندان و مشارکت در برگزاری رویدادهای بین‌المللی ۲۱۰۸ از دیگر اهداف است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با بیان اینکه برای آموزش شهروندی باید در راستای شاخص‌های تعریف شده حرکت کنیم، افزود: حرکت‌ها و اقدامات باید همگام و هم‌راستا برای رسیدن به یک هدف مشترک باشد که بازتاب آن را در سطح شهر عمومی ببینیم.

سلماسی همگانی کردن ورزش و اجرای پروژه‌های ورزشی در شهرداری مناطق را مستلزم هماهنگی شهرداری‌های مناطق با این کمیسیون دانست و یادآور شد: یکی از اهداف کمیسیون تحقق این مهم است و پیشنهاد این بود زمین‌های ورزشی در مناطق مشخص شده و برای آنها طرح و برنامه بنویسیم.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی کوتاه باید هر بخش دارای قابلیت تبدیل به فضای ورزشی حتی کوچک، توسط شهرداری مناطق معرفی شود، گفت: به منظور حفظ، نگهداری و مدیریت این زمین‌ها می‌توان از ظرفیت شورای اجتماعی محلات و مشارکت مردمی کمک گرفت.

وی تاکید کرد: باید دبیرخانه شورای اجتماعی محلات هر چه سریعتر راه اندازی شود چرا که با این اقدام احتمال موفقیت بالاتر خواهد بود و با تعلل در راه اندازی آن شاید نتوانیم بهره برداری بهتری داشته باشیم.

سلماسی با اشاره به ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی و دوچرخه در سطح شهر گفت: در راستای ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه، ما ابتدا این امر را از شهرداری آغاز می کنیم که پیگیر اجرای طرح دوچرخه‌سواری کارکنان شهرداری هستیم و اجرای این طرح به منظور کاهش استفاده از خودرو و کاهش آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست است، چرا که وقتی متولیان امر در رأس کار قرارگیرند تأثیرگذاری کار بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه علاقمندان به دوچرخه‌سواری در سطح شهر زیاد هستند، افزود: متأسفانه سطح ایمن در شهر برای دوچرخه‌سواران کم است وگرنه دوچرخه‌سواران همدان تا الوند نیز رفته‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان پیشنهاد کرد: در روز ۲۹ دیماه جاری به مناسبت روز هوای پاک، استفاده از اتوبوس‌ها برای ترویج هوای پاک به صورت رایگان باشد.

سلماسی با بیان اینکه در صورتی که در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، مناطق هم راستا باشند، نتیجه کار در شهر دیده می‌شود، ادامه داد: کار مقطعی موجب عدم تناسب در کار می‌شود.

وی یادآور شد: ست‌های ورزشی به کار گرفته شده در پارک‌ها و اماکن ورزشی شهرداری برای سلامت است و بر این اساس باید در خرید ست‌های ورزشی دقت کنیم که استاندارد و آموزش نحوه استفاده از آنها نیز مد نظر باشد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - ورزشی - فرهنگی - شهرداری - مناطق - کمیسیون - شورای - استفاده - همدان - ترویج - سلماسی - اینکه - اهداف - فرهنگ - عمومی - بررسی - محلات - اجرای - شهروندان - افزایش - دوچرخه‌سواری - همگانی - شورای شهر - منظور - پیشنهاد - اندازی - ست‌های - دوچرخه‌سواران - دوچرخه - شهروندی - دبیرخانه - تعریف - زمین‌های - مشارکت - آموزش - افزود - راستای - یادآور -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی دبیرخانه شورای اجتماعی محلات همدان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*