مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42803 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 15:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تجهیز 70درصد تاکسی های زنجان به کارتخوان

مازندشورا: شهردارآنلاین: به گفته مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان، طبق برآوردها 70 درصد تاکسی های درونشهری به کارتخوان تجهیز خواهند شد و تحقق آن امکان ارائه خدمات را بیش از گذشته تسهیل می کند.

مازندشورا: چند ماهی است که متولیان شهرداری زنجان تجهیز تاکسی های شهری به دستگاه کارتخوان را آغاز کردند که در مراحل اولیه مشکلاتی از قبیل نداشتن شارژ کافی، استقبال نکردن شهروندان و از همه مهمتر کمبود کارت شهروندی وجود داشت.
منیژه ناظری روز چهارشنبه افزود: تا کنون و از زمان آغار اجرای این طرح و در فاز اول آن 740 دستگاه تاکسی به کارتخوان تجهیز شدند و به نوبه خود مشکلاتی را به دنبال داشت که با تشکیل جلساتی مشکلات بوجود آمده برطرف شد.
وی اظهار کرد: بر این اساس یک ماه وقفه در اجرای این طرح بوجود امد و این کار با هدف آسیب شناسی و بررسی مشکلات مربوطه انجام گرفت که از طی هفته گذشته ادامه پروژه از سر گرفته شده است.
ناظری افزود: بر این اساس پس از رایزنی با شرکت مربوطه نصب 150 دستگاه کارتخوان جدید بر تاکسی های درونشهری زنجان آغاز شده و همین روند همچنان ادامه دارد و در این میان شارژ این نوع دستگاهها در بازه زمانی کوتاهی به پایان می رسید که با دادن شارژ فندکی مسائل بوجود آمده رفع شد.
وی بیان کرد: رانندگان تاکسی در صورت بروز مشکل می توانند به ترمینال مسافربری شهر زنجان مراجعه کنند و حتی به پایانه های اتوبوسرانی که بازرسان تاکسیرانی حضودر دارند، نسبت برطرف کردن موارد اقدام کنند.
مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان ادامه داد: یکی از موانع مهم اجرای این طرح توزیع نشدن کافی کارت شهروندی بود و با رفع مشکلات آن در مراکز تعیین شده سطح شهر در دسترس عموم قرار گرفته و به راحتی می توانند تهیه کنند.
وی بیان کرد: تا کنون 50 هزار کارت شهروندی در شهر زنجان توزیع شده و شهروندان با مراجعه به مراکز پیشخوان، باجه های اتوبوسرانی و با توجه به از مزایای مختلف آن تهیه کنند و در واقع کمبودی در این بخش وجود ندارد.
ناظری، استفاده از این نوع کارت را موجب افزایش سرعت و کاهش زمان انتقال وجوه از یک نقطه به نقطه دیگر عنوان کرد و گفت که افزایش امنیت در مقابل سرقت، مفقود شدن و از بین رفتن پول نقد از دیگر مزایای این طرح است.
وی خاطر نشان کرد: با وجود تبلیغات و اطلاع رسانی ها، عموم شهروندان و حتی رانندگان به اجرای و مزایای این طرح واقف نیستند و نهادینه شدن آن آثار و نتایج درخشانی را به دنبال دارد.
طبق هدف گذاری انجام گرفته 2 هزار و 300 تاکسی به استفاده از کارتخوان ملزم خواهد شد و این روند با همکاری سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری زنجان ادامه دارد.
شهر زنجان به عنوان مرکز استان با 430 هزار نفر جمعیت سه منطقه شهرداری دارد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زنجان - تاکسی - کارتخوان - ادامه - شهرداری - اجرای - مشکلات - تجهیز - مزایای - گرفته - بوجود - شهروندان - شهروندی - دستگاه - ناظری - اطلاعات - فناوری - توزیع - عنوان - استفاده - اتوبوسرانی - مراکز - توانند - برطرف - دنبال - مربوطه - مشکلاتی - افزود - رانندگان - مراجعه -

نظر شما در مورد : تجهیز 70درصد تاکسی های زنجان به کارتخوان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها