مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42804 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 دی 1396 -ساعت : 15:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سرمایه گذاری بخش خصوصی لازمه توسعه شهری شوش

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار شوش سرمایه گذاری بخش خصوصی را لازمه توسعه این شهر دانست و گفت: شهرداری شوش در این راستا و به منظور شتاب بخشیدن به توسعه شهری از حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در شوش حمایت می کند.

مازندشورا:یوسف زمانی اصل روز چهارشنبه افزود : شوش شهری باستانی و تاریخی است که دارای جاذبه های بی شمار گردشگری بوده و پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر خارجی دارد لذا هرگونه سرمایه گذاری برای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در این شهرستان اقتصادی است. 
شوش با قدمت بیش از هفت هزار سال و آثار تاریخی بی شمار، حرم مطهر دانیال نبی(ع) و 2 اثر ثبت جهانی چغازنبیل و محوطه های باستانی در جهان شناخته شده است.
شهردار شوش ضمن دعوت از سرمایه گذاران و انبوه سازان بخش خصوصی و فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در این شهر از آمادگی و بستر سازی شهرداری شوش برای کمک به سرمایه گذاران خبر داد و گفت: شهرداری شوش با توجیه فنی و اقتصادی طرح ها و ارائه طرح های کارشناسی ،بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری یاری می کند.
زمانی ادامه داد: فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری در این منطقه علاوه بر توسعه متوازن منطقه و افزایش پتانسیل اقتصادی و تجاری نقش عمده ای در اشتغال زایی و تولید در شمال استان خوزستان دارد.
وی همچنین به تشریح طرح های شهرداری شوش در زمینه توسعه زیر ساخت های شهری اشاره کرد و گفت: علاوه بر توسعه فضای سبز و ایجاد بوستان های محلی ، طرح ساحل سازی رودخانه شاوور نیز در راستای ایجاد زیر ساخت های گردشگری در شوش در دست اجراست.
باغ موزه ، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی (ع) همچنین سه رودخانه از جاذبه های گردشگری شوش می باشد.
شوش از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود. 
زیگورات چغازنبیل که نخستین اثر باستانی ایران است که به ثبت جهانی رسیده در فاصله 40 کیلومتری جنوب شرقی شوش و 20 کیلومتری هفت تپه در شمال خوزستان واقع است. 
این سازه در سال 1979 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت. 
قلعه شوش که به قلعه فرانسوی ها نیز شهرت دارد از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در سال 1897 میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از حفاری شوش و تعدادی از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل به دست معماران دزفولی بنا شده است. 
محوطه باستانی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید. 
شهر شوش در 100 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرمایه - گردشگری - جهانی - گذاری - چغازنبیل - توسعه - خصوصی - اقتصادی - باستانی - کیلومتری - جاذبه - شهرداری - زمانی - خوزستان - ایجاد - پایتخت - رودخانه - آجرهای - میراث - فهرست - همچنین - میلادی - گذاران - پتانسیل - تاریخی - شهرستان - دانیال - علاوه - منطقه - استان -

نظر شما در مورد : سرمایه گذاری بخش خصوصی لازمه توسعه شهری شوش

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*