مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42867 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 12:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ضرورت آمادگی برای مقابله با برف احتمالی

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار رشت با تاکید بر ضرورت آمادگی همه نیروهای خدمات رسان برای مقابله با برف احتمالی بیان داشت: شهروندان نیز بایستی در کنار نیروهای خدمات رسان همکاری های لازم را داشته باشند.

مازندشورا:مسعود نصرتی در جلسه ستاد بحران پیرامون مدیریت بهتر در زمان بارش برف احتمالی افزود: تیغه های خودروهای برف روب معجزه نمی کنند بنابراین انتظار است تا شهروندان نیز در پاکسازی معابر، تکاندن برف از درختان، برف روبی کوچه ها و معابر به نیروهای خدمت رسان کمک کنند.
وی با بیان این که برف نعمتی خدادادی است، اظهار کرد: سختی های مربوط به برف تنها چند روز است که این سختی های چند روزه نیز با فرماندهی منظم، دقیق و در حد توان به خوبی سپری می شود.
شهردار کلانشهر رشت خاطرنشان کرد: از صفر تا 100 غافلگیری در زمان برف به مدت 2 ساعت است و اگر همه اقدامات بموقع انجام شود، با غافلگیری روبه رو نخواهیم شد.
وی با بیان این که باید بموقع از توان بخش خصوصی استفاده شود، اضافه کرد: بی شک امکان خدمات رسانی در روز اول در تمام سطح شهر وجود ندارد و استفاده از تجربه های دهه های گذشته و همراهی مردم در این زمینه لازم است.
شهردار کلانشهر رشت با تاکید بر لزوم باز بودن بازارها، ورودی بیمارستان ها و مدارس در ایام برف خاطرنشان کرد: سپاه، بنیاد مسکن، نیروی انتظامی و پلیس راهور نیز نقشی اساسی در ایام برف ایفا می کنند.
وی تصریح کرد: بستن تقاطع های غیر همسطح باید بر اساس تجربیات متولیان انجام و از هرگونه اقدامات هیجانی، احساسی و خودنمایی در حوزه مدیریت بحران باید پرهیز شود.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان نیز در این جلسه بر لزوم برطرف کردن ضعف های مدیریتی سال های گذشته تاکید کرد و گفت: هرچند شهرداری تمام توان خود را در بحران برف به کار گرفت اما رضایت مردم به طور شایسته حاصل نشد.
ساحره میرسیدی با بیان اینکه هماهنگی ها نباید به روز خاصی موکول شود، خاطرنشان کرد: ناهماهنگی ها در نیروهای تحت اختیار شهرداری باید برطرف شود.
رئیس پلیس راهور رشت نیز در جلسه ستاد بحران شهرداری رشت با بیان اینکه پلیس 30 دستگاه خودرو برای بحران آماده به کار دارد، اظهار کرد: با 9 پایگاه پلیس نیز هماهنگی های لازم انجام شده است .
سرهنگ رمضانی خاطرنشان کرد: پل های روگذر در ایام یخبندان باید بسته شوند و پلیس آمادگی لازم را برای فشار بار ترافیکی دارد.
معاون خدمات شهری شهرداری کلانشهر رشت نیز با بیان اینکه برای ایام برف بیش از 59 دستگاه پیش بینی کرده ایم، اظهار کرد: از این تعداد، 17 دستگاه دارای تیغه برف روب است.
علی مقصودی خاطرنشان کرد: شهرداری از 11 دستگاه لودر، 6 دستگاه بیل بکهو ، 11 دستگاه بابکت و یک دستگاه بیل مکانیکی برخوردار است و در مجموع 50 دستگاه تخصصی دارد.
وی خاطر نشان کرد: 50 دستگاه خودروی عملیاتی توسط بخش خصوصی به ناوگان شهرداری اضافه می شود.
کلانشهر رشت هم اکنون با پنج منطقه شهرداری، حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد. 


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دستگاه - شهرداری - خاطرنشان - بحران - کلانشهر - اینکه - اظهار - تاکید - خدمات - راهور - گذشته - تعداد - اضافه - هماهنگی - برطرف - بموقع - نیروهای - معابر - مدیریت - احتمالی - شهردار - غافلگیری - خصوصی - آمادگی - اقدامات - استفاده -

نظر شما در مورد : ضرورت آمادگی برای مقابله با برف احتمالی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*