مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42878 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 14:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ازبین رفتن بسیاری ازسرمایه های اصفهان درفرهنگسراها

مازندشورا: شهردارآنلاین: نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: بسیاری از سرمایه های شهر اصفهان در فرهنگسراها از بین رفته است.

مازندشورا: کوروش محمدی پیش از ظهر پنجشنبه، در کمیسیون تلفیق شورای شهر اصفهان، اظهار داشت: راه اشتباهی در مسیر واگذاری فرهنگسراها، صدور مجوز احداث و نقشه های اجرا و همچنین طرح اولیه فرهنگسراها طی شده است.

وی بیان داشت: امروز درحالی بخش عمده ای از فرهنگسراها با مشکلات و چالش های جدی مواجه است که بسیاری از سرمایه های شهر اصفهان در فرهنگسراها از بین رفته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: بهینه سازی استفاده از فضای فرهنگسراها در دستور کار شورای پنجم و به ویژه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان قرار دارد.

وی با اشاره به وضعیت فرهنگسراهای تحت پوشش شهرداری اصفهان اظهار کرد: چندین ماه است که مطالعات و بررسی وسیعی در حوزه فرهنگسراها داشتم و شاهد بودم در حالی فضاهای وسیعی به فرهنگسراها اختصاص یافته است که هیچ کاربردی ندارد.

 نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان تصریح کرد: به عنوان مثال در فرهنگسراهای شرق اصفهان تنها چند نفر در یک ساختمان چند طبقه با فضاهای مناسب و امکانات و تجهیزات مشغول به فعالیت هستند که این فرهنگسراها غالبا دو روز در هفته فعالیت می کند.

وی اضافه کرد: لازم است، از ظرفیت و پتاسیل های موجود در فرهنگسراها که سالیان سال خاک می خورد در راستای توسعه فرهنگی شهر و اجتماعی استفاده شود.

محمدی گفت: با طراحی و برنامه ریزی به ویژه در بحث برون سپاری خدمات فرهنگی، پس از واگذاری ها متناسب با شرایط خاص و معیارهای مناسب صورت گیرد که شاهد توفیق حداکثری در راستای تحقق اهداف فرهنگی و بهینه سازی استفاده از خدمات فرهنگسرا ها برای شهروندان باشیم.

وی اضافه کرد: هر فردی با هر شرایطی نمی تواند یک فرهنگسرا را اداره کند بلکه باید طرح و برنامه و در این حوزه تخصص لازم را داشته باشد تا بتوانیم اعتماد کنیم و برون سپاری را به درستی و مطابق مصالح شهروندان و کلانشهر اصفهان انجام بدهیم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصفهان - فرهنگسراها - فرهنگی - شورای - کمیسیون - استفاده - اجتماعی - شورای شهر - فعالیت - برنامه - اضافه - راستای - خدمات - شهروندان - فرهنگسرا - مناسب - سپاری - ورزشی - واگذاری - اظهار - محمدی - تصریح - بهینه - وسیعی - فرهنگسراهای - بسیاری - فضاهای -

نظر شما در مورد : ازبین رفتن بسیاری ازسرمایه های اصفهان درفرهنگسراها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها