مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42885 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 14:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

خانه طبیعت استان گلستان افتتاح شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: «خانه طبیعت استان گلستان» در مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان افتتاح شد.

مازندشورا: خانه طبیعت استان گلستان، ظهر پنجشنبه، با حضور استاندار گلستان، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، جمعی از اعضای انجمن های مردم نهاد در حوزه محیط زیست و مدیران استانی، در ناهار خوران گرگان افتتاح شد.

رییس دانشگاه در این مراسم ضمن تشکر از همکاری های شهرداری گرگان برای در اختیار قرار دادن این فضا به دانشگاه گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزارت علوم در دولت تدبیر و امید، استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای رفع نیازهای جامعه است.

علی نجفی نژاد افزود: در حال حاضر موضوع دانشگاه نسل سوم و کارآفرین طی یک برنامه راهبردی که در وزارت علوم به تصویب رسیده است به همه دانشگاه های کشور ابلاغ شده و خوشبختانه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان یکی از پیشروترین دانشگاه ها در کشور توانست برنامه راهبردی و سند دانشگاه کارآفرین را تنظیم و تدوین کند.

وی بیان کرد: از سال ۹۲، مرکز رشد در این دانشگاه را افتتاح کردیم که طی این چند سال، ۵ شرکت دانش بنیان و بیش از ۶۰ شرکت نوبنیان در آن فعالیت علمی و اجرایی انجام می دهند، همچنین مرکز کارآفرینی و کلینیک مادر تخصصی دانشگاه به عنوان پل ارتباطی با کارآفرینان و جامعه متخصص در این دانشگاه راه اندازی شده است.

نجفی نژاد درباره خانه طبیعت گفت: این مرکز با هدف ایجاد درگاه ارتباط دانشگاهیان متخصص با عامه مردم و مسئولین راه اندازی شد تا بتوانیم از طریق این خانه و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با بدنه جامعه با زبان عامه پسند موضوعات محیط زیست و دوستی با طبیعت در قالب برنامه های ترویجی، کلاس های آموزشی، جشنواره ها و غیره ارائه شود.

وی تصریح کرد: امسال در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، بیش از ۱۲۰ متخصص خارجی در قالب برنامه های بین المللی در این دانشگاه حضور داشتند، همچنین سه گروه متخصص از کشورهای آلمان، چین و قبرس برای همکاری های مشترک با این دانشگاه، پیشنهاداتی ارائه دادند.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تأکید کرد: در حال حاضر در حال مذاکره با یک کشور خارجی جهت راه اندازی مرکز تحقیقاتی مشترک هستیم، اگر این موضوع عملیاتی شود، این مرکز به عنوان اولین مرکز تحقیقاتی مشترک با یک کشور خارجی در استان گلستان خواهد بود.

وی در پایان درباره مباحثی همچون مدیریت منابع آب، تفکیک زباله، جلوگیری از مصرف بی رویه پلاستیک پیشنهاداتی را ارائه و اعلام کرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان آمادگی دارد با در اختیار قرار دادن منابع و نیروی انسانی متخصص در رفع این مشکلات به مدیران و سازمان های استان گلستان کمک کند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاه - منابع - گرگان - برنامه - متخصص - طبیعی - کشاورزی - گلستان - استان - طبیعت - اندازی - ارائه - عنوان - مشترک - خارجی - جامعه - افتتاح - همکاری - ارتباط - مدیران - ایجاد - پیشنهاداتی - تحقیقاتی - درباره - موضوع - راهبردی - همچنین - وزارت - اختیار - کارآفرین -

نظر شما در مورد : خانه طبیعت استان گلستان افتتاح شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها