مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42885 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 14:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن

خانه طبیعت استان گلستان افتتاح شد

مازندشورا: شهردارآنلاین: «خانه طبیعت استان گلستان» در مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان افتتاح شد.

مازندشورا: خانه طبیعت استان گلستان، ظهر پنجشنبه، با حضور استاندار گلستان، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، جمعی از اعضای انجمن های مردم نهاد در حوزه محیط زیست و مدیران استانی، در ناهار خوران گرگان افتتاح شد.

رییس دانشگاه در این مراسم ضمن تشکر از همکاری های شهرداری گرگان برای در اختیار قرار دادن این فضا به دانشگاه گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزارت علوم در دولت تدبیر و امید، استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای رفع نیازهای جامعه است.

علی نجفی نژاد افزود: در حال حاضر موضوع دانشگاه نسل سوم و کارآفرین طی یک برنامه راهبردی که در وزارت علوم به تصویب رسیده است به همه دانشگاه های کشور ابلاغ شده و خوشبختانه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان یکی از پیشروترین دانشگاه ها در کشور توانست برنامه راهبردی و سند دانشگاه کارآفرین را تنظیم و تدوین کند.

وی بیان کرد: از سال ۹۲، مرکز رشد در این دانشگاه را افتتاح کردیم که طی این چند سال، ۵ شرکت دانش بنیان و بیش از ۶۰ شرکت نوبنیان در آن فعالیت علمی و اجرایی انجام می دهند، همچنین مرکز کارآفرینی و کلینیک مادر تخصصی دانشگاه به عنوان پل ارتباطی با کارآفرینان و جامعه متخصص در این دانشگاه راه اندازی شده است.

نجفی نژاد درباره خانه طبیعت گفت: این مرکز با هدف ایجاد درگاه ارتباط دانشگاهیان متخصص با عامه مردم و مسئولین راه اندازی شد تا بتوانیم از طریق این خانه و ایجاد ارتباط تنگاتنگ با بدنه جامعه با زبان عامه پسند موضوعات محیط زیست و دوستی با طبیعت در قالب برنامه های ترویجی، کلاس های آموزشی، جشنواره ها و غیره ارائه شود.

وی تصریح کرد: امسال در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، بیش از ۱۲۰ متخصص خارجی در قالب برنامه های بین المللی در این دانشگاه حضور داشتند، همچنین سه گروه متخصص از کشورهای آلمان، چین و قبرس برای همکاری های مشترک با این دانشگاه، پیشنهاداتی ارائه دادند.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تأکید کرد: در حال حاضر در حال مذاکره با یک کشور خارجی جهت راه اندازی مرکز تحقیقاتی مشترک هستیم، اگر این موضوع عملیاتی شود، این مرکز به عنوان اولین مرکز تحقیقاتی مشترک با یک کشور خارجی در استان گلستان خواهد بود.

وی در پایان درباره مباحثی همچون مدیریت منابع آب، تفکیک زباله، جلوگیری از مصرف بی رویه پلاستیک پیشنهاداتی را ارائه و اعلام کرد: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان آمادگی دارد با در اختیار قرار دادن منابع و نیروی انسانی متخصص در رفع این مشکلات به مدیران و سازمان های استان گلستان کمک کند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشگاه - منابع - گرگان - برنامه - متخصص - طبیعی - کشاورزی - گلستان - استان - طبیعت - اندازی - ارائه - عنوان - مشترک - خارجی - جامعه - افتتاح - همکاری - ارتباط - مدیران - ایجاد - پیشنهاداتی - تحقیقاتی - درباره - موضوع - راهبردی - همچنین - وزارت - اختیار - کارآفرین -

نظر شما در مورد : خانه طبیعت استان گلستان افتتاح شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*