مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42886 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 15:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداری صدرا به درجه ۸ ارتقاء یافت

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار صدرا از ارتقای درجه این شهرداری خبر داد و گفت: با پیگیری های مستمر صورت گرفته توسط مجموعه شهرداری و شورای شهر، درجه شهرداری صدرا از درجه دو به درجه هشت ارتقاء پیدا کرد.

مازندشورا:عباس ملک زاده  با اشاره به شاخص‌های ارتقای درجه شهرداری‌ها، افزود: شاخص‌های مختلف برای ارزیابی و اعطای درجه به شهرداری‌ها وجود دارد ، از جمله شاخص هایی همچون درآمد، امکانات، جمعیت شهر، شرایط و موقعیت شهر، که هر یک با ضریب خاص تعیین بررسی و امتیازدهی می‌شوند و در نهایت مجموع امتیاز درجه شهرداری را مشخص می‌کند.

شهردار صدرا به فرآیند تعیین درجه شهرداری‌ها اشاره و تصریح کرد: شهرداری‌ها بر اساس شاخص‌های اعلامی وزارت کشور در گروه‌های مختلف دسته‌بندی می‌شوند که برای شهرداری‌های تازه تاسیس درجه یک و حداکثر برای کلان‌شهرها درجه ۱۲ صادر می‌شود و این درجه‌بندی با توجه به شاخص‌های مختلف صادر شده و به طور رسمی با امضای وزیر کشور به شهرداری‌ها اعطا می‌شود.

وی  همچنین با ابراز خرسندی از موافقت وزارت کشور این تحول را مبنای تغییرات مثبت بعدی ارزیابی کرد و بیان داشت: هر چه درجه شهرداری یک شهر بالاتر باشد از بودجه‌ بیشتری برخوردار خواهد بود و امکان اجرای طرح های عمرانی بیشتر فراهم خواهد شد و امیدواریم این اتفاق مبارک منجر به پیشرفت و توسعه شهری بیشتر شهر صدرا شود و در این راستا اعتبارات و امکانات شهری و شهروندی مطلوب تری برای مردم صدرا شهر فراهم شود.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری‌ها - شاخص‌های - شهرداری - مختلف - وزارت - بیشتر - می‌شوند - فراهم - ارزیابی - اشاره - امکانات - تعیین -

نظر شما در مورد : شهرداری صدرا به درجه ۸ ارتقاء یافت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها