مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42889 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 15:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استفاده ازمنابع بلاعوض دربوم گردی گلستان

مازندشورا: شهردارآنلاین: استاندار گلستان گفت: برخی استان ها از منابع بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای توسعه بوم گردی استفاده کرده اند و گلستان هم می تواند از این ظرفیت بهره ببرد.

مازندشورا:سید مناف هاشمی در مراسم افتتاح خانه طبیعت گرگان، ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی خانه طبیعت، اظهار کرد: رابطه صمیمی بین انسان و طبیعت موجب تغییر رفتار ما نسبت به محیط زیست شده و می تواند زمینه جذب گردشگران را فراهم کند.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ زیبایی های طبیعت، یادآور شد: در تمام دنیا، مدیریت شهری در راستای حفظ طبیعت و ارزش های تاریخی ورود می کند و باید تلاش کنیم با معرفی زیبایی های گلستان، علاقمندان به طبیعت در کشور را به سمت استان جذب کنیم.

هاشمی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می تواند نقش قابل توجهی در کنار خانه طبیعت داشته باشد، گفت: ارائه فیلم، عکس و بروشور به منظور معرفی نقاط باارزش طبیعی توسط این اداره کل به گردشگران می تواند در معرفی استان موثر باشد.

استاندار گلستان بر مشارکت بخش خصوصی در پروژه هایی همچون خانه طبیعت، تأکید و تصریح کرد: فضاهایی از این دست، علاوه بر جبران هزینه های بخش خصوصی می تواند زمینه های رونق اقتصادی و اشتغال را فراهم آورد.

وی یادآور شد: امروز در دنیا زباله به عنوان سرمایه محسوب می شود و برخی کشورها با خریداری و بازیافت آن، به تولید برق می پردازند که ما هم باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

استاندار گلستان افزود: برخی استان ها از منابع بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای توسعه بوم گردی استفاده کرده اند و گلستان هم می تواند از این ظرفیت بهره ببرد.

هاشمی ایجاد مراکزی همچون خانه طبیعت را ظرفیتی برای استان دانست و افزود: شهرداری ها و حوزه گردشگری می توانند با ایجاد چنین مراکزی، ضمن کمک به توسعه استان، گلستان را به استانی برخوردار در سطح کشور تبدیل کنند.

استاندار گلستان در پایان خاطر نشان کرد: در گزارش ۱۰۰ روزه فعالیت خود، به ارائه برنامه های برجسته استان در حوزه زیرساخت، گردشگری، منابع طبیعی و صنعت خواهم پرداخت.

لازم به ذکر است، خانه طبیعت که بر اساس تفاهم نامه منعقده بین شهرداری گرگان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در زمینی به مساحت ۸۵۰ متر و با زیربنای ۴۲۰ متر مربع با هزینه یک میلیارد تومان به بهرداری رسیده، به مدت سه سال جهت اقدامات پژوهشی به این دانشگاه واگذار شد تا این مکان، درگاه ارتباطی دانشگاه با جامعه باشد.

خانه طبیعت گرگان در منطقه گردشگری ناهار خوران و در محدوده تپه نورالشهدا واقع است.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : طبیعت - گلستان - استان - تواند - گرگان - گردشگری - هاشمی - منابع - استفاده - طبیعی - دانشگاه - استاندار - معرفی - هزینه - ظرفیت - افزود - شهرداری - مراکزی - ایجاد - توسعه - همچون - ارائه - تأکید - فراهم - گردشگران - زمینه - زیبایی - یادآور - بلاعوض - اداره - راستای - خصوصی -

نظر شما در مورد : استفاده ازمنابع بلاعوض دربوم گردی گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*