مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 4290 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 تیر 1395 -ساعت : 15:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تهیه شناسنامه باغات بالای 2 هزارمترمربع تهران به پایان رسید؛

مختاری: شناسنامه اراضی مشجر تا مهرماه ارائه می شود

مازندشورا: مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران گفت: تهیه شناسنامه باغات و اراضی مشجر با مساحت بیش از 2000 متر مربع در سطح مناطق بیست و دو گانه به پایان رسید.

مازندشورا:

بلدیه| علی محمد مختاری، براساس لايحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها گفت: شهرداري تهران موظف است نسبت به تهيه شناسنامه براي آن دسته از اراضي كه داراي رأي باغ از كميسيون ماده هفت آيين نامه فوق باشند، اقدام کند.مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه براساس گردش کار تعریف شده در مواد این آئین نامه، تشخیص باغات در اراضی با مساحت بیش از 2000 مترمربع در اختیار دبیرخانه کمیسیون تشخیص باغات مستقر در سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران بوده است، افزود: اراضی با مساحت 500 تا 2000 مترمربع در حیطه وظایف کمیسیون تبصره ذیل ماده 7، مستقر در مناطق 22 گانه شهرداری تهران است.
وی درباره شناسنامه املاك داراي رأي باغ از كميسيون ماده 7 بين سال هاي 1366 تا پایان سال 1394 كه بيش از 2000 متر مربع مساحت داشته اند، خاطرنشان کرد: این شناسنامه شامل تعداد و نوع گیاهان، محيط بن، نام مالك، شماره پلاك ثبتي و آدرس و مساحت ملك است که براساس پرونده ها و سوابق موجود و فرم جديد، ثبت رايانه اي شده و مستندات آن ارائه شده است.
مختاری با اشاره به روش های مجازی انجام شده درخصوص شناسنامه این املاک یادآور شد: به موازات اقدامات انجام شده از طریق  هماهنگي با سازمان فن آوري و اطلاعات و ارتباطات شهرداري تهران با اجراي روش هاي مجازي و استفاده از تصاوير هوايي و ماهواره اي و نقشه های رقومی، سامانه اطلاعات مکانی باغات شهر تهران تهیه شده است.
وی با تاکید بر اینکه در مرحله اول تمامی مشخصات فعلي املاك مذكور از قبيل موقعيت جغرافيايي، ثبتGIS آنها در نقشه، كاربري هاي املاك بر اساس طرح تفصيلي شهر تهران در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: در مرحله بعد وضعيت ملكي آنها براساس مجوزها و پايان كار ساختماني و آخرين عكس هوايي و ماهواره اي بروز رساني شد. بدين ترتيب  ضمن شناسايي و تهيه شناسنامه باغات، از طريق ايجاد سامانه مذكور در شهر تهران، حفاظت آنها به صورت ادواري نيز پايش خواهد شد.
مختاری اضافه کرد: شناسنامه تهیه شده شامل مشخصات کامل تک باغات پراکنده و اراضی مشجر با مساحت بیش از 2000 مترمربع در سطح مناطق 22گانه و مشخصات اراضی باغات بهم پیوسته شهر تهران شامل باغات کن، طرشت، سوهانک، فرحزاد و باغات متعلق به سفارتخانه ها و موزه هاست که در تاریخ  95/3/31  از سوی شهرداری تهران به ریاست محترم شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده و موضوع هم اکنون از طریق کمیسیون شهرسازی شورا در دست بررسی است.
مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در پایان خاطر نشان کرد: تهیه شناسنامه قطعات و اراضی مشجر با مساحت 500 الی 2000 مترمربع نیز در دست اقدام بوده که تا مهرماه سال جاری تکمیل و ارائه خواهد شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شناسنامه - باغات - مساحت - اراضی - مترمربع - براساس - مختاری - بوستان - کمیسیون - ارائه - پایان - املاك - مشخصات - اطلاعات - مرحله - مذكور - شهرداری - سامانه - ماهواره - هوايي - اینکه - داراي - شهرداري - مهرماه - كميسيون - اقدام - مستقر - تشخیص - مدیرعامل - مناطق -

نظر شما در مورد : مختاری: شناسنامه اراضی مشجر تا مهرماه ارائه می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها