مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42942 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 09:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
25 میلیارد تومان در مازندران صرف کلاس‌های خصوصی کنکور شد

معاون آموزش و پرورش مازندران:

25 میلیارد تومان در مازندران صرف کلاس‌های خصوصی کنکور شد

مازندشورا: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: سال گذشته 25 میلیارد تومان در مازندران صرف کلاس‌های خصوصی کنکور شده به‌طوری‌که هیچ فایده‌ای برای دانش‌آموزان نداشته است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در سال‌های اخیر شکست غول کنکور برای برخی خانواده‌ها در گرو فرزندانشان در کلاس‌های میلیونی کنکور قلمداد شده و برای تحقق و رسیدن به این هدف حتی در برخی مواقع از سقف بالای سرشان می‌گذرند و تصور می‌کنند حضور در این کلاس‌ها موجب قبولی فرزندشان در کنکور می‌شود.

متأسفانه این تفکر اشتباه در میان برخی خانواده‌ها تبعات ناگواری در جامعه به همراه دارد چرا که برخی دانش‌آموزان که توانایی حضور در این کلاس‌ها را ندارند تصور می‌کنند شانسی برای قبولی در کنکور ندارند و ناامید و ناامیدتر می‌شوند.

اگر به مصاحبه‌های افرادی که رتبه‌های تک رقمی در کنکور کسب کردند توجه کنیم می‌بینیم که آنان در کلاس‌های کنکور شرکت نکرده و تمام توجه آنان معطوف به برنامه‌ریزی مدرسه بوده است.

موضوع جالب توجه اینکه برخی حتی حضور در کلاس‌های کنکور را بر برنامه‌ریزی مدرسه ارجح دانسته و تلاش می‌کنند بیشتر وقت‌شان را در این کلاس‌ها صرف کنند.

برای همیشه باید به این تفکرات اشتباه پایان داده شود چرا که مهم‌ترین موضوع بحث کتاب است و آنچه در کلاس‌های خصوصی نیز تدریس می‌شود مطالب خارج از دروس و کتاب‌ها نیست.

با وجود تلاش‌های صورت گرفته خانواده‌ها فکر می‌کنند برای شکست غول کنکور هرچه بیشتر هزینه کنند شانس موفقیت‌شان را بیشتر افزایش می‌دهند ولی بسیاری از دانش‌آموزان بدون اینکه در هیچ یک از کلاس‌ها شرکت کنند موفق شدند غول کنکور را به زانو درآورند.

* 25 میلیارد تومان در مازندران صرف کلاس‌های خصوصی کنکور شد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: سال گذشته 25 میلیارد تومان در مازندران صرف کلاس‌های خصوصی کنکور شده به‌طوری‌که هیچ فایده‌ای برای دانش‌آموزان نداشته است.

اسفندیار نظری بیان کرد: محمدرضا نادری و یاسمین میر که رتبه سوم و ششم کنکور سراسری را کسب کردند به هیچ عنوان در کلاس‌های خصوصی و کنکوری شرکت نکردند و تنها براساس برنامه‌ریزی مدرسه با برنامه‌های اهداف مدرسه حرکت کردند.

وی با تأکید بر اینکه ماندگاری دانش‌آموز در کلاس‌های مدارس موجب موفقیت‌های آنان می‌شود، خاطرنشان کرد: توصیه ما به مدیران مدارس و عوامل مدرسه این است نسبت به سامان‌دهی و سازمان‌دهی کلاس‌های درس اقدام کنند تا دانش‌آموزان به سمت کلاس‌های خصوصی سوق نیابند.

به گزارش فارس، باید همه خانواده‌ها بدانند صرف هزینه‌های میلیونی در مدارس و کلاس‌های کنکور موجب راه یافتن فرزندشان به دانشگاه‌های معتبر نمی‌شود تنها با حضور در کلاس درس و توجه به برنامه‌ریزی‌ها این مهم محقق خواهد شد.

86034/

 


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کنکور - کلاس‌های - خصوصی - مازندران - مدرسه - دانش‌آموزان - خانواده‌ها - کلاس‌ها - اینکه - آموزش - تومان - برنامه‌ریزی - بیشتر - میلیارد - مدارس - آموزش و پرورش - موضوع - پرورش - میلیونی - گزارش - معاون - قبولی - اشتباه - فرزندشان - ندارند -

نظر شما در مورد : 25 میلیارد تومان در مازندران صرف کلاس‌های خصوصی کنکور شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*