مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42946 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 10:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پایان تعمیر ۲۵۰۰ واحد آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه/ اسکان موقت بیش از ۹ هزار خانواده در مناطق زلزله زده

خواجه‌ای خبر داد:

پایان تعمیر ۲۵۰۰ واحد آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه/ اسکان موقت بیش از ۹ هزار خانواده در مناطق زلزله زده

مازندشورا: رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با بیان اینکه عملیات تعمیر هفت هزار واحد آسیب دیده استان آغاز شده است، گفت: تاکنون کار تعمیر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از این تعداد به اتمام رسیده است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رضا خواجه‌ای اظهار کرد: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری استان کرمانشاه و در ارزیابی‌های انجام شده حدود ۷۸ هزار واحد نیاز به بازسازی و مرمت داشتند که ۲۰ هزار و ۳۶۰ واحد احداثی نوع یک و ۵۷ هزار و ۹۹۰ واحد نیز تعمیری بودند.

وی خاطرنشان کرد: تا امروز که کمتر از ۲ ماه از فعالیت ۱۰ ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق زلزله زده کرمانشاه می‌گذرد کار آواربرداری ۹ هزار و ۷۰۸ واحد و پی کنی ۲ هزار و ۱۹۵ واحد نیز انجام شده است.

خواجه‌ای با بیان اینکه ۳۰۷ واحد عملیات فنداسیون آن‌ها انجام و کار دیوارچینی ۳۵ واحد نیز به اتمام رسیده، افزود: ۱۲ واحد تخریب شده اسکلت آن‌ها نصب شده و ۲ واحد نیز عملیات سقف گذاری آن به اتمام رسیده است.

پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به زلزله زدگان

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در ادامه از معرفی ۲۵ هزار نفر به بانک برای عقد قرارداد خبر داد و به ایرنا گفت: از این تعداد ۱۰ هزار و یکصد نفر با تکمیل پرونده با بانک قرارداد امضا کردند.

وی همچنین از پرداخت کمک‌های بلاعوض به ۱۲ هزار و ۳۸۰ نفر از افراد آسیب دیده خبر داد و گفت: به این افراد در مجموع حدود ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

خواجه‌ای مقدار کمک بلاعوض واحد‌های احداثی شهری را ۶۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض واحد‌های احداثی روستایی را ۵۰ میلیون ریال و کمک بلاعوض واحد‌های تعمیری شهر و روستا را نیز ۲۰ میلبیون ریال ذکر کرد.

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش از تحویل ۹ هزار و ۶۶۲ کانکس برای اسکان افراد زلزله زده خبر داد و گفت: بیش از ۹۰ درصد افرادی که منازل آن‌ها نیاز به بازسازی دوباره داشته است، کانکس تحویل گرفته اند.

وی تاکید کرد: هم اکنون هیچ مشکلی برای تحویل کانکس به افراد زلزله زده وجود ندارد و هر یک از خانوار‌هایی که تاکنون کانکسی به آن‌ها تحویل نشده می‌توانند با مراجعه به ستاد‌های معین بنیاد مسکن درخواست تحویل کانکس را ارائه کنند.

پرداخت ۸۰ میلیارد ریال وجه اسکان موقت به افراد

خواجه‌ای افزود: البته تاکنون حدود یک هزار و ۶۰۰ نفر به جای کانکس وجه اسکان موقت به مبلغ ۵۰ میلیون ریال را دریافت کرده اند که رقمی حدود ۸۰ میلیارد ریال می‌شود.

وی در پایان ضمن اینکه از مردم مناطق زلزله زده خواست که هرچه سریعتر نسبت به تکمیل پرونده خود برای معرفی به بانک و دریافت تسهیلات درنظر گرفته شده برای بازسازی هرچه سریعتر واحد‌های خود اقدام کنند، گفت: پس از تکمیل مدارک، این تسهیلات ظرف مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زلزله - کرمانشاه - مناطق - بلاعوض - بازسازی - افراد - تحویل - کانکس - استان - آن‌ها - خواجه‌ای - میلیارد - واحد‌های - پرداخت - اسکان - گرفته - احداثی - تکمیل - میلیون - پایان - روستایی - تاکنون - کیلومتری - شهرستان - تسهیلات - سریعتر - دریافت - ریشتری - پرونده - افزود - رسیده - اتمام - اینکه - بنیاد - تعمیری - عملیات - قرارداد - معرفی - هماهنگی - ارزیابی‌های -

مطالب مرتبط با : پایان تعمیر ۲۵۰۰ واحد آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه/ اسکان موقت بیش از ۹ هزار خانواده در من...
نظر شما در مورد : پایان تعمیر ۲۵۰۰ واحد آسیب دیده مناطق زلزله زده استان کرمانشاه/ اسکان موقت بیش از ۹ هزار خانواده در من...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*