تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 - ساعت : 16:20

کد مطلب: 42961 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تقاطع غیر همسطح قرآن در سنندج زیر بار ترافیک

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار سنندج گفت: در راستای کاهش و راونسازی ترافیک در ورودی سنندج تقاطع غیر همسطح قرآن زیر بار ترافیک قرار گرفت.

مازندشورا:حشمت صیدی اظهار داشت : باهدف کاهش و روانسازی ترافیک اواخر سال ۹۴ عملیات احداث تقاطع غیر همسطح قرآن آغاز شد.

وی بیان کرد: این تقاطع در مجاورت بلوار دکتر حسینی و بلوار مستضعفین و در محدوده پارک مولوی احداث‌شده است.

وی طول کلی این پروژه را ۲ هزار و۱۷۰  متر اعلام کرد و گفت: تقاطع غیر همسطح قرآن شامل ۴ دهنه پل بتنی ۲۴ متری به عرض ۱۸ متر است  که پایه‌های کناری و میانی این پل بتن مسلح است.

شهردار سنندج افزود: برای احداث این تقاطع غیر همسطح ۲ رمپ ،۴عددلوپ و۲ عدد دور برگردان احداث‌شده است.

وی عنوان کرد: دیوارهای حائل این تقاطع به طول ۲۵۶ متر با جنس بتن مسلح است و ارتفاع دیوارهای بتن مسلح هم از ۳ تا ۱۰ متر متغیر است

صیدی اعلام کرد: کاهش تصادفات و ارتقاء ایمنی با توجه به دارا بودن بالاترین کدهای ارتفاعی در پل‌ها، تسهیل در ترافیک عبوری و اتصال به کمربندهای اصلی سطح شهر، سامان بخشی به یکی از مهم‌ترین محورهای ارتباطی شهر، ارتقاء سیما و منظر شهر،کاهش مصرف سوخت و رونق بخشی به سرمایه‌گذاری ملی و گردشگری  را ازجمله مهم‌ترین اهداف احداث تقاطع غیر همسطح تقاطع قرآن برشمرد.

وی عنوان کرد: با توجه به ترافیک سنگین در بلوار دکتر حسینی و اتمام عملیات  خط‌کشی و ایمن‌سازی و همچنین در راستای کاهش و روانسازی ترافیک  تقاطع غیر همسطح قرآن زیر بار ترافیک رفت.

وی اجرای نماسازی و احداث فضای سبزرا از دیگر اقدامت این شهرداری در راستای اتمام این تقاطع اعلام کرد و گفت: قریب به ۳۵ هزار مترمربع فضای سبز در محدوده این تقاطع احداث خواهد شد.

شهردار سنندج گفت: عملیات احداث فضای سبز و جداره سازی این پروژه در صورت مساعد بودن هوا در اسرع وقت هم اجرا خواهد شد تا این پروژه به‌صورت کامل به بهره‌برداری برسد.

وی هزینه احداث این تقاطع را ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اعتبار احداث تقاطع غیر همسطح قرآن از منابع استانی و داخلی تأمین ‌شده است.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #تقاطع #احداث #همسطح #ترافیک #اعلام #سنندج #پروژه #بلوار #راستای #دیوارهای #اتمام #ارتقاء #عنوان #مهم‌ترین #محدوده #روانسازی #عملیات #حسینی #احداث‌شده #شهردار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تقاطع غیر همسطح قرآن در سنندج زیر بار ترافیک

*

*