مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42964 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 16:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معرفی بندرعباس بعنوان فعال‌ترین مرز ترانزیت ورود کالای کشور با ۳۶ درصد افزایش

مدیرکل راهداری هرمزگان خبر داد:

معرفی بندرعباس بعنوان فعال‌ترین مرز ترانزیت ورود کالای کشور با ۳۶ درصد افزایش

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: تلاش شبانه‌روزی فعالان حوزه حمل‌و‌نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای هرمزگان، داریوش باقرجوان گفت: تلاش شبانه‌روزی فعالان حوزه حمل‌و‌نقل استان موجب شد تا هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای هرمزگان افزود: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۶ بندر شهید رجایی با کسب ۳۶ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی، مهمترین و فعال‌ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

وی اضافه کرد: در این مدت دو میلیون و چهارصد و پنجاه و چهار هزار تن (۲ میلیون ۴۵۴ هزار تن) کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.

باقرجوان بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالاهای ساختمانی، لوازم‌خانگی و انواع پنبه برشمرد.

مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان همچنین مرزهای پرویزخان، بازرگان و شهید باهنر را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه‌های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۴ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می‌گیرد و تنها ۲۶ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.

داریوش باقرجوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات جمع‌آوری شده حاکی از این است در ۹ ماهه ۹۶ در مجموع، ۱,۶ میلیون تن کالاهای نفتی و غیرنفتی از مرزهای جاده‌ای وارد و ۵ میلیون تن از کشور خارج شده است که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۵، واردات ۱۲ درصد و صادرات ۷ درصد افزایش داشته است.

وی کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین‌المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می‌کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می‌کند.

ترکمنستان - قزاقستان - گرجستان - آذربایجان - ارمنستان - روسیه – ازبکستان و ترکیه مقاصد کالاهای ترانزیتی از کشورمان است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترانزیت - مرزهای - کالاهای - هرمزگان - میلیون - جاده‌ای - حمل‌و‌نقل - بندرعباس - راهداری - ترانزیتی - مدیرکل - می‌کند - برشمرد - اروپا - انواع - باقرجوان - افزایش - فعال‌ترین - داریوش - استان - مجموع - مهمترین -

مطالب مرتبط با : معرفی بندرعباس بعنوان فعال‌ترین مرز ترانزیت ورود کالای کشور با ۳۶ درصد افزایش
نظر شما در مورد : معرفی بندرعباس بعنوان فعال‌ترین مرز ترانزیت ورود کالای کشور با ۳۶ درصد افزایش

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها