تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 - ساعت : 16:35

کد مطلب: 42965 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاهش ۲۵درصدی تعرفه خدمات نظام مهندسی

مازندشورا: شهردارآنلاین: رییس شورای اسلامی شهر گلستان گفت: جهت تشویق متقاضیان به نوسازی بافت های مسکونی فرسوده به ویژه کمک به اقشار کم درآمد تعرفه خدمات نظام مهندسی در گلستان ۲۵ درصد کاهش یافت.

مازندشورا:عباس جهانتاب، صبح شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به مراجعات متعدد متقاضیان ساخت‌ و سازها، مبنی بر تقاضای کاهش نرخ تعرفه نظام مهندسی و پیگیری شورای شهر مساعدت و موافقت هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان این شهرستان، نرخ تعرفه خدمات نظام مهندسی، ۲۵ درصد نیز کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از بافت های مسکونی شهر گلستان فرسوده است، خاطرنشان کرد: این اقدام بیشتر به منظور تشویق متقاضیان نوسازی بافت های مسکونی فرسوده به ویژه کمک به اقشار کم درآمد در این شهر صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر گلستان با بیان اینکه مهندسان ناظر مهم‌ترین رکن نظارتی در ساخت و سازها هستند، توضیح داد: در جلسه ای که با اعضای هئیت مدیره سازمان نظام مهندسی شهرستان بهارستان داشتیم مقرر شد از این پس مهندسان ناظر بیشتر بر نحوه ساخت و سازهای منطقه نظارت کنند تا تمام شرایط مقاوم سازی در بناهای جدید رعایت شود.

جهانتاب با تاکید بر اینکه دو زلزله اخیر در شهر گلستان تلنگری برای بافت های فرسوده این منطقه بود، اذعان کرد: در همین رابطه شهرداری گلستان برای کسانی که تمایل به نوسازی واحدهای مسکونی فرسوده  خود داشته باشند جواز صددرصد رایگان صادر می کند.

وی با اشاره به اینکه بافت های فرسوده دارای سه شاخصه ریزدانگی، نفوذناپذیری و ناپایداری است، ادامه داد: صدور جواز رایگان به شرط تجمیع ریزدانه ها است ضمن اینکه در این راستا دولت تسهیلات بانکی خوبی برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته است، تسهیلات این چنینی زمینه ای برای جذب شهروندان ساکن در بافت های فرسوده برای نوسازی است تا در برابر زلزله ایمن باشند.

وی در خطاب به شهروندان گلستانی گفت: تصور کنید زلزله ۷.۳ ریشتری به مرکزیت ازگله، در گلستان رخ می‌داد؛ در این صورت چه سرنوشتی در انتظار ساکنان بافت های فرسوده  شهر گلستان بود؟

رئیس شورای شهر گلستان همچنین به تصویب تعرفه عوارض خدمات بهای شهرداری گلستان برای سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و توضیح داد: خوشبختانه با موافقت اعضای شورای شهر تعرفه عوارض خدمات بها شهرداری گلستان در سال ۱۳۹۷ هیچ افزایشی نسبت به سال ۱۳۹۶ ندارد.

جهانتاب بیان کرد: تدوین عوارض محلی یکی از مهمترین سیاست گذاری در منابع درآمدی شهرداری ها است اما با این حال تعرفه خدمات شهرداری در سال آینده با هیچ افزایشی روبه‌رو نیست چون ما نماینده مردم هستیم و اولویت را برای مردم گذاشتیم.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #گلستان #فرسوده #تعرفه #شهرداری #خدمات #مهندسی #اینکه #نوسازی #شورای #عوارض #زلزله #شورای شهر #مسکونی #جهانتاب #باشند #رایگان #فرسوده  #شهروندان #افزایشی #تسهیلات #اشاره #اعضای #بیشتر #سازها #موافقت #شهرستان #متقاضیان #گرفته #مدیره #توضیح #مهندسان #منطقه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاهش ۲۵درصدی تعرفه خدمات نظام مهندسی

*

*