مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42971 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 17:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

لزوم تحول دیجیتال در سیستم بهشت زهرا

مازندشورا: شهردارآنلاین: رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران گفت: بحث هوشمندسازی و تحول دیجیتال بهشت زهرا باید در این مجموعه دیده شود و نیاز است افراد با یک اپلیکیشن، از خدمات بهشت زهرا استفاده کند.

مازندشورا:مجید فراهانی درحاشیه بازدید از سازمان بهشت زهرا با بیان این که سازمان بهشت زهرا به عنوان یک سازمان مهم زیرمجموعه مدیریت شهری مطرح است، گفت: سازمان بهشت زهرا در مقایسه با سایر سازمان ها و شرکت های متعدد شهرداری تهران وضعیت ویژه دارد و معتقدم در حاشیه قرار گرفتن مجموعه بهشت زهرا نباید موجب از یاد رفتن این سازمان شود.

وی ادامه داد: مرگ مسئله ای است که همه آحاد مردم با آن رو به رو هستند. خیلی از سازمان های شهرداری بخش کوچکی خدمت می دهند و لزوما همه مردم از آنان خدمات دریافت نمی کنند ولی سازمان بهشت زهرا معدود سازمانی است که همه تهرانی ها و بعضا ایرانی ها با خدمات این سازمان ارتباط دارند.

فراهانی با بیان این که درمجموعه بهشت زهرا تنها بحث مرگ مطرح نیست بلکه اینجا محل زندگی است، گفت: از منظر فرهنگ دینی و ملی و ...، مرگ و زندگی با هم است؛ هر کجا صحبت از حیات است صحبت از موت هم شده اما متاسفانه در سده جدید این دو را از هم جدا کرده ایم. حیات ما ادامه دارد و در فرهنگ دینی نشان می دهد که مرگی در کار نیست و مرگ تنها تغییر فاز است و ادامه حیات خواهیم داشت؛ بر این اساس بهشت زهرا تنها محل موت نیست.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که مردم وقتی می آیند نباید صرفا به فکر مردن باشند، گفت: مردم باید برخی خدماتی که در شهر دریافت می کنند را در اینجا نیز دریافت کنند. چه ایرادی دارد با توجه به نبود ترافیک در کنار اینگونه مجموعه ها مال تاسیس شود تا مردم بتوانند از خدماتش بهره ببرند و در کنار آن پارکینگ طبقاتی احداث شود. این موارد از جمله کارهایی است که می توان این مکان را به محلی برای زندگی تبدیل کرد.

فراهانی ادامه داد: اینجا تنها محل غم نیست و نباید محلی باشد که سریعا از آن فرار کنیم. در مجموعه شورا بنا داریم که از این مجموعه حمایت کنیم؛ در این ارتباط چندین نکته اهمیت دارد. یکی مسئله تحول و نوع خدمات به مردم و ذینفعان بهشت زهرا است. بهشت زهرا ذینفعان بسیاری دارد. لزوما هر کاری که از گذشته انجام شده امتدادش صحیح نیست. تحقیقات در آموزش اهمیت دارد و خوشحالم این امر در اینجا محقق می شود.

در برخی کشورها یکی از مکان های توریستی قبرستان ها است. وقتی می توان از آرامستان ها جذب توریست داشته باشیم بهتر است که این امر فعال شود؛ باید ببینیم چقدر این ظرفیت را فعال کرده ایم و باید از ظرفیت حرم مطهر و بهشت زهرا به عنوان جاذبه توریستی نگاه شود.

وقتی بحث درآمد پایدار مطرح است؛ تنها بهشت زهرا نباید از فروش قبر این درآمد حاصل کند. باید فکر های جذابی کرد که در عین حالی که خدمت رسانی کرد ظرفیت ها را افزایش دهیم. یکی از این موارد مشکلات جای پارک است که می توان فضایی برای این امر اختصاص داد. که هم مردم راحت باشند و هم آنکه ترافیک کمتری وجود داشته باشد.

 وی با تاکید بر این که بحث هوشمندسازی و تحول دیجیتال بهشت زهرا نیز باید در این مجموعه دیده شود. گفت: مسئله دیجیتالی شدن در دنیا اهمیت دارد و سال هاست برای خدمت به مردم انجام می دهد. نیاز است افراد با یک اپلیکشن خدمات بسیاری از بهشت زهرا دریافت کنند.

به گفته فراهانی یکی از خدماتی که در گذشته مطرح بوده خدمات از راه دور گل گذاشتن برای متوفی خود است که این امر به نظر اهمیت دارد. این امر در رویکرد جدید مدیریت شهری می تواند مطرح شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان این که باید از ظرفیت نذورات و وقف استفاده کرد گفت: هر کسی که به این مجموعه می آید نذوراتی دارد که می توان آن را ساماندهی کرد. مجموعه بهشت زهرا پتانسیل بالایی دارد و مردم برای وقف اعتقاد دارند. سازمان بهشت زهرا می تواند برای مراکز مختلف اعم از یتیم خانه و سالمندان این امر را سامان بدهند.

به گفته فراهانی بحث داوطلبان تطهیر کار شایسته ای است که سازمان داوطلبان نه تنها باید برای تطهیر باشد بلکه خدمات مختلف پزشکی و روانشناسی و ... برای آن در نظر گرفت و باید خادمان افتخاری داشته باشد.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجموعه - خدمات - فراهانی - اینجا - ظرفیت - اهمیت - ادامه - دریافت - نباید - زندگی - تهران - مسئله - گذشته - بسیاری - ذینفعان - تطهیر - توریستی - داوطلبان - تواند - درآمد - مختلف - موارد - شورای شهر - فرهنگ - لزوما - ارتباط - شهرداری - مدیریت - عنوان - دارند - دیجیتال - خدماتی - باشند - تاکید - شورای - ترافیک -

نظر شما در مورد : لزوم تحول دیجیتال در سیستم بهشت زهرا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*