مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 42992 -تاریخ انتشار : شنبه 23 دی 1396 -ساعت : 21:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

منظر عمومی بافت تاریخی شهرها مورد توجه قرار گیرد

مازندشورا: ساری- مدیرکل میراث فرهنگی مازندران بر لزوم توجه به منظر عمومی بافت تاریخی سه شهر ساری، آلاشت و بابلسر تأکید کرد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ‌نیا، ظهر شنبه، در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان مازندران، بر توجه فرمانداران به منظر عمومی بافت‌های تاریخی شهرهای ساری، آلاشت و بابلسر تأکید کرد و افزود: در حال حاضر، منظور مرمت این بافت‌ها نیست، بلکه توجه به عدم بهم‌ریختگی منظر و شرایطی مانند ساخت‌وساز که منجر به بهم‌ریختگی آن می‌شود، است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران، نظارت بر قیمت‌ها و رعایت مسائل بهداشتی در پایگاه‌های پذیرایی را مهم برشمرد و افزود: این امر باید از پیش از نوروز نیز جدی گرفته شود.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه یکی از هشت اولویت اقتصاد مقاومتی استاندار هنر و بهره‌مندی جامعه از آن است، بر اهتمام در برگزاری برنامه‌های پربار و جذاب در حوزه فرهنگ جدید (تاتر و سینما) و بومی برای ارائه آیین‌های سنتی و جشنواره‌های موسیقی محلی و مقامی تأکید و خاطرنشان کرد: این رویدادهایی می‌توانند فضای سفر و جامعه میزبان را برای پذیرایی آماده‌تر سازد.


منبع : مهر


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - افزود - تأکید - بهم‌ریختگی - استان - پذیرایی - جامعه - بزرگ‌نیا - میراث - فرهنگی - عمومی - تاریخی - مدیرکل -

نظر شما در مورد : منظر عمومی بافت تاریخی شهرها مورد توجه قرار گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها